Väljavõtteid Hardo Aasmäe artikli kommentaariumist

Hardo Aasmäe arvamusartiklile http://arvamus.postimees.ee/2951809/hardo-aasmae-ho-chi-minhi-rada-ja-kiievski-rus#comments on  kommentaatorid paksult peale raputanud  igatsorti vürtse. Siin mõned särtsumad:

Tõnis Siim4 tundi tagasi

Vietnami sõja meenutamine Hardo poolt on siiski väga asjakohane meeldetuletus selleks, et mõista Ukraina konflikti/kriisi kogu Läänemaailma jaoks võimalikele ülirasketele tagajärgedele, juhul, kui Lääne suurriikide liidrid ei suuda ohjeldada USA-Iisraeli-EU toetuse ja tagapõhjaga oligarhide kitsalt omakasupüüdlikke ambitsioone – iga hinna eest võimu haaramist ja selle kindlustamist Ukrainas verise kodusõja hinnaga. USA-Iisraeli-EU toetuse ja tagapõhjaga oligarhid tulid Putini Venemaaga kokkulepete räige rikkumise teel võimule, kuid verise kodusõja käivitamise hinnaga.
USA-Iisraeli-EU oligarhid ja plutokraadid asetasid Venemaa raske sundkäigu olukorda – kiusatuse ette alliansi sõlmimiseks vanakuradi endaga – imperialistliku, totalitaristliku ja invasionistliku Puna-Hiinaga.
Sellise stsenaariumi käivitumise korral korduks Vietnami sõja aegne vastasseis – Venemaa ja Puna-Hiina allianss vs USA+liitlased. Vietnami sõda aga lõppes USA-le sõjalise krahhiga ja häbiväärse kapitulatsiooniga, ca 59.000 tuhande hukkunuga ja ca 300.000 haavatuga, lisaks ca 2 miljonile hukkunud vietnamlasele.
Säärase vastasseisu kordumine nüüd ca 40-50 aastat hiljem lõppeks aga kogu Läänemaailmale (incl Venemaale endale) veelgi suurema krahhiga (kogu Läänemaailma kiire ümberrahvastamisega aasialaste jt ülerahvastatud planeedi invasiivsete rändrahvaste suurte hulkadega) ja totaalse kaotusega, sest Puna-Hiina pole enam ligi poole sajandi tagune arenguriik, vaid on muutunud maailmamajanduseks nr.1., kuid muutunud veelgi imperialistlikumaks, totalitaristlikumaks ja invasionistlikumaks (seda ennekõike majanduslikult ja demograafiliselt).
Näib, et erinevalt USA marionettriigi Euro-Eesti valitsejatest – oma uute peremeeste meeleheaks nurka surutud Vene karu suunas hullunud õuekoerana 24/7 klähvimisest on Lääne suurriikide liidrid – hullunud õuekoera peremehed ise säilitanud siiski veel mingil määral kaine mõistuse ja püüavad säärase kogu Läänemaailma hukutava alliansi(Venemaa+Puna-Hiina) tekkimist ära hoida. Sellise kaine mõistuse elementide olemasolule Lääne suurriikide valitsejate mõtlemises viitavad mitmed Ukraina kriisi eskaleerimist ärahoidvad otsused nende poolt ja nüüd ka Venemaa liidri kutsumine G20 tippkohtumisele, vastupidiselt Euro-Eesti sõjahüsteerikutest marionettvalitsejatele-intrigantpoliitikutele, kes uute peremeeste selliste hoiakute domineerimise puhul ei saa enam täie rinnaga harrastada oma lemmikspordiala – eesti korriidat – pikkade oradega nurka surutud vene karu suskimist ja torkimist oma uute peremeeste selja tagant!

Tonis Siim9 tundi tagasi

Hardo fantaseerib Ukraina sõja teemal ja fantaasiakirjanikele omaselt segab tõepäraseid detaile meelevaldselt ja fabuleerib selliselt, et lõpuks sünnib nonfiktsioonist ikkagi pigem fiktsioon kui tõepärane kirjeldus. Ja seda USA marionettriigi Euro-Eesti valitsejatele (poliitsardellidele) ning ajupestud ja sõjahüsteeria seisundisse viidud pööblimassidele meelepärasel kujul – kuri ja julm tsaar, 21.saj. Venemaa Ivan Julm – Peeter esimene – Jossif Stalin – DDR-i Leipzigi messi kunagine NSVL-i näitusepaviljoni klubijuhataja Putin – Ho Chi Minhi õpilane ründab Ukraina seaduslikke valitsejaid – USA-Iisraeli-EU toetuse ja tagapõhjaga oligarhe.
Paraku Serbia albaanlastega ümberrahvustunud Kosovo maakonna/provintsi iseseisvumine ja separeerumine – Albaania riigi nr.2.tekkimine (seda küll pärast Serbia linnade pommitamist USA lennukitega) legitimiseeris täielikult Krimmi autonomiseerumise ja separeerumise referendumiga ning legitimiseerib ka Ida-Ukraina vene enamusrahvaga piirkonna autonomiseerumise ja samuti 100% mingi uue olukorra tekkimise korral ka Ida-Virumaa referendumiga autonomiseerumise ja separeerumise. Ida-Virumaa paljudes piirkondades on praegu 23 aastat pärast nn taasiseseisvumist põlisrahvast arvuliselt veelgi vähem kui ENSV ajal ja protsentuaalselt vähem alates Sillamäest kui Krimmis oli ukrainlasi ja Kosovos serblasi.
USA marionettriigi Euro-Eesti valitsejad toetasid nurka surutud Vene karule koha kättenäitamiseks ja uutele peremeestele liialdustega pugemiseks Kosovo maakonna iseseisvust ja separeerumist – Albaania riigi nr.2. tekkimist esimeste hulgas maailmas. Olukordade muutumise korral tunnustavad nad pärast esimese sellekohase nõudmisega telefonikõne järel või meilisõnumi saabumist USA peremeestelt ka Ida-Virumaa autonomiseerumist ja separeerumist esimese riigina maailmas!
Maapiirkondade taasasustamisele ja ennekõike kunagiste etnilise puhastuse tsoonide taasasustamisele põlisrahvaga, seda ka demograafilise kriisi ületamise ühele meetmele kui Eesti kaitsepoliitilisele prioriteedile – selle mittesõjalisele osale pole 23 nn taasiseseisvuse aasta jooksul eraldatud ei ühtegi uut ega vana senti! Kogu kaitsepoliitiline ressurss – nii vaimne kui ka füüsiline on 23 aasta jooksul kulutatud USA-Iisraeli oligarhide kriitikavabaks toetamiseks nende sõdades ja sõjakuritegudes maailmas – põhjendusega, et käsi peseb kätt poliitika alusel saadavad USA-Iisraeli oligarhid vajaduse korral NATO väed Narva jõe äärde Euro-Eesti kääbusoligarhidele appi 1944. aasta minevikusõda pidama, mis 1944. aastal lõppes liitlaste reetmise tõttu 1.dets. Teherani konverentsil väikerahva jaoks rahvusliku katastroofiga (ülisuured inimkaotused, purustatud linnad, hilisemad etnilise puhastuse tsoonid ja massiivne ümberrahvastamine, territoriaalsed kaotused, …) millest väikesearvuline põlisrahvas pole taastunud tänaseni!

 

Tonis Siim8 tundi tagasi

Kiirustamise tõttu unustasin lisamast, et Teherani konverents toimus 28.nov.-1.dets. 1943 – 2 kuud enne võitluste algust Narva jõe ääres ( 2.veebr.1944), kus salakokkuleppega loovutati Balti riigid Stalini Venemaale (kokkuleppest ei informeeritud Balti riikide saadikuid läänes), mis muutis eestlaste 1944. aasta vastupanu – 2.Vabadussõja mõttetuks verevalamiseks.
1.dets. 1943 Teheranis sõlmitud salakokkulepe tõi väikerahvale kaasa veelgi raskemaid rahvuslikke kaotusi (ülisuured inimkaotused, puruks pommitatud linnad kättemaksuks eestlaste kangelasliku, ennastsalgava ja kaalukeelise tähtsusega vastupanu eest veebruaris ja märtsi alguses 1944 Narva jõe ääres, viimastele päevadele ja tundidele jäänud paaniline põgenemine läände rohkem kui 1200 hukkunuga, hilisemad etnilise puhastuse tsoonid ja massiivne ümberrahvastamine kuna loodus tühja kohta kaua ei hoia), kui 23.aug.1939 sõlmitud MRP neid põhjustas. Kui 1944 aasta minevikusõda Narva jõe ääres korduks, kuigi see ei kordu nagu Ümera jõe lahingudki, korduks ka liitlaste reetmine, selles pole vähimatki kahtlust!

Jaak Saks9 tundi tagasi

Mitte ükski arutlus Ukraina teemal ei vii mitte kuhugi, kui see ei käsitle riigipööret Kiievis. Idee, et muidu heas maailmas tegutseb üks kuri Venemaa, on lollakas.

Postitas EIP teabetoimkond

2,218 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81