Euro on poliitiline raha

Põlissoomlaste juht Timo Soini Foto: Scanpix

Soini: euro on poliitiline raha

Põlissoomlaste juhi Timo Soini arvates tuleks euro küsimuses korraldada referendum.

Euroopa ühisraha on tema sõnul poliitiline raha, mille majanduspoliitilised tagajärjed on Euroopa jaoks, välja arvatud Saksamaa, katastroofilised, vahendas mtv.fi.

«Kogu euroregioon on külmunud, kuna sel pole iseseisvat valuuta- ja intressipoliitikat. See osa Euroopast, mis jääb euroalast väljapoole, liigub aga edasi.»

Soini tuletas meelde, et Rootsi on korraldanud euroga liitumise teemadel referendumeid ja valinud õigesti. «Tänastel Rootsi valimistel pole parteid, mis tahaks külmutada riigi majandust poliitilise valuuta pärast.»

Rootsis leiavad täna aset parlamendivalimised, prognooside järgi on oodata võimuvahetust.

Peaministri Fredrik Reinfeldti (Moderaadid) kinnitusel on koalitsioon valimisteks hästi valmistunud, kuid kas see saab ka mandaadi jätkata, selgub hilisõhtul.

Arvamusuuringute järgi triivib võidu suunas punaroheline opositsioon. Peaministri kohta ennustatakse sotsiaaldemokraatide juhile Stefen Löfvenile, vahendas yle.fi.

Toimetaja: MTV/YLE/PM Avaldatud: Pühapäev 14. september 2014 17:14

URL: http://www.postimees.ee/2919897/soini-euro-on-poliitiline-raha

Postitas EIP teabetoimkond

1,845 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>