USA – ajaloo veriseima riigi – hegemoonia kustumine on vältimatus

Venemaa ja teised arenevad BRICSi riigid loovad uue maailmapanga

ärileht.ee

10. juuli 2014

Siluanov
Anton Siluanov

Foto: Alexsey Druginyn, RIA Novosti

Brasiilia, Venemaa, India, Hiina ja Lõuna-Aafrika vabariik ehk nn BRICSi riigid loovad alternatiivi liiga USA ja Euroopa poole kaldu olevale Maailmapangale ja Rahvusvahelisele Valuutafondile (IMF).

„Uus Arengupank“ luuakse juba järgmisel nädalal BRICSi kogunemisel Brasiilias, vahendab EUObserver. Venemaa rahandusministri Anton Siluanovi sõnutsi ei ole riigid veel kokku leppinud vaid peakorteri asukohas.

Siluanovi sõnutsi on kaalutud peakontoriks kahte varianti: Shanghaid ja New Delhit. Venemaa peakontorile ei pretendeeri, kuid soovib saada kohti juhtkonnas.

Kava kohaselt panustab iga riik järgmise seitsme aasta jooksul panka 1,4 miljardit eurot. Panga kapitali maksimumsuuruseks on seatud 73 miljardit eurot. Uus pank rahastaks peamiselt infrastruktuuri projekte.
Siluanovi sõnul võivad teised riigid soovi korral pangaga liituda pärast laenutegevuse algust 2016. aastal.

Uus pank oleks väike rivaal 163 miljardi euro mahulisele Maailmapangale, kuid on märk USA ja Euroopa juhitava finantssüsteemi lõpust.

ärileht.ee
See leht on trükitud DELFI internetiväravast
Aadress http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=69334945

_______________________

Postitas: EIP teabetoimkond

1,745 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81