EIP esitas taotluse 2014.a. valimistel saadud häälte ülelugemiseks Tallinnas ja Ida-Virumaal

Eesti Iseseisvuspartei esitas 28.mail 2014, Tallinna Valimiskomisjonile ja Ida-Viru Maakonna Valimiskomisjonile avalduse palvega tühistada 2014.a. Euroopa Parlamendi valimiste valimistulemuste kinnitav protokoll ja lugeda üle kehtivad sedelid, kehtetud sedelid ja kasutamata sedelid. Kaebuse ajendiks oli esmaspäeval tulnud uudis, mille järgi hääli üle lugedes leiti lisaks olemasolevatele veel ligi 1700 häält. Pole selge kas need 1700 häält olid kellelgi madratsi vahele peidetud või kust need välja tulid. Igatahes on käitutud väga räpakalt.
Palju on kritiseeritud e-valimisi, aga pabervalimistel on võimalikud petuskeemid juba aegade jooksul peensusteni läbi proovitud. Vaadakem kõigepealt meie  pabervalimised põhjalikult üle. Mitmete viimaste valimiste käigus Eestis on süvenenud kahtlus, et süveneb hiiliv valimiste võltsimine.
Arvestades ebaproportsionaalselt suuri kõikumisi e-hääletusel ja paberhääletusel mõnede kandidaatide valimistulemustes kahtlustab Eesti Iseseisvuspartei  ebaausate võtete kasutamist äsjapeetud Euroopa parlamendi valimistel.Just praegu on õige aeg üle kontrollida kogu hääletuse protseduur saavutamaks kindla teadmise, et kõik on Eesti Valimistega korras ning seal ei ole mingit pilu valimiste võltsimiseks. See annaks tarviliku kindlustunde tuleval aastal toimuvateks riigikogu valimisteks.

Sellepärast oleme palunud muuhulgas ka üle lugeda  kasutamata sedelid, mis välistaks nende võimaliku väärkasutuse. Ükski sedel ei tohi kaotsi minna, veel vähem on valimiste täpsuse seisukohalt normaalne, et korduslugemisel leitakse hääletajate üldarvust juurde ligikaudu 2,5 % kehtivaid hääli.Loodame, et meie taotlus rahuldatakse ning me kavatseme saata vaatlejad kõikidesse kohtadesse, kus ülelugemist teostatakse.

Vello Leito

Eesti Iseseisvuspartei esimees

3,401 total views, 3 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>