Kivisildnik: Üldrahvalikud nahavõttepühad

Eestlased on omamoodi vägagi kristlik rahvas ja seda tuleb kindlasti tähistada. Kõik ei pruukinud sel päeval kooli jõuda, kui selgitati Jeesuse elu ja tegevust, seega kasutan võimalust ja täidan selle tühiku lugupeetavate hariduses.

Ühes ammuses eravestluses selgitas Jaan Kaplinski, et Jeesus oli üks kahtlane tegelane, midagi meie Savisaare taolist, ajas asju teiste kahtlaste tegelastega ja korjas enda ümber kõhedusttekitava karvaste ja suleliste seltskonna. Omalt poolt julgen kinnitada, et Jeesus oli ka naiste peale mihkel. Just äsja kinnitasid Ameerika õpetlased, et Jeesus oli abielus kas Marta, tema õe, Laatsaruse, või nende kõigiga, on hetkel veel väljaselgitamata.

Lihavõtted pole siis midagi muud, kui Savisaare laadse ühiskonnategelase hukkamispidustused või mälestusteenistus, oleneb, kust poolt vaadata. Mina isiklikult olen veendunud, et Savisaar ei ole nii veenev argument, et seda riigipühade vormis esile tõsta, rääkimata Jeesusest, oli siis abielus või ei olnud, kah mul asi, kui oli, küllap siis lahutas nagu kõik teisedki korralikud inimesed.

Jeesuse kannatuslugu

Eks Jeesuse kannatusloost ole palju filme tehtud, üks verisem kui teine, aga siiani oli nende mõte meile kaunikesti segane. Miks peaks keegi laskma ennast risti lüüa? Kuskil seal kokaiini-ameerikas on tänapäevalgi kümneid tüüpe, kes lasevad ennast risti lüüa. Naabriks selliseid justkui ei tahaks. Ripuvad su akna alla ristil, ägavad ega lase magada.

Jeesuse elu oli ju lõbus, boheemlaste seltskond, groupied, muu hulgas endised prostituudid, lihtsameelsete vabatahtlikud annetused, laamendamine templites ja muud hoogsad performance’id. Ei saa kurta, täielik staarielu ja siis selline rumal ristisurm. Kergekäeline abielu, väga võimalik, et Las Vegase stiilis, asetab muidugi kõik asjad õigele kohale. Nii võimegi lihavõtteid tähistada tänapäeval kui abielumeeste meeletute kannatuste ja õigusetu seisundi teemalist kaastundepüha.

Muidugi on siin omad ohud, mõni lootusetu abielumees võib järgida Jeesuse eeskuju ja eelistada õudset lõppu lõputule õudusele. Neile õnnetutele olgu eeskujuks pigem vahva Savisaar, keda ükski abielu ega muud tüüpi suhe pole suutnud lõplikult murda. Kui meil on Edgarilt midagi õppida, siis just seda. Jeesuselt õpime parem veinikultuuri ja võtame teda kui performance’ikunstnike ja riistvõimeljate kaitsepühakut.

Eestlaste eriomasest kristlusest

Eestlased on filosoofilises plaanis küll täielikud ateistid, ketserid ja satanistid. Eks küsige mõnelt tuttavalt itaallaselt, mida seal Vatikani pool luterlastest arvatakse, midagi eriti ei arvata, teada, et satanistid. Ometi on eestlased oma igapäevatoimingutes vaata et maailma kõige hullemad kristlased.

Sarnaselt Jeesusega on eestlased kangesti kannatamise peale väljas. Kõik käivad hallide nägudega ringi ja ohivad vaikselt. On ka põhjust ohkida. Eesti rahvas on oma ühiskondlikud olud korraldanud nii vaevaliseks kui vähegi võimalik: madalad palgad, kõrged hinnad, pikad tööpäevad ja luidmurdvad kommunaalmaksed.

Millegi pärast on eestlased otsustanud ära teha kogu Euroopa musta ja raske töö ja peale selle maksta kinni kõik mananavõlad ja täita totra otsustavusega kõik ülevaltpoolt tulnud debiilseid ettekirjutusi. Jeesuse naelaaugud kahvatavad selle üldrahvaliku märterluse kõrval.

Kõik need elavalt mädanevad raugad, nälgivad lapsed, totaalses vaesuses virelevad töölised, vastik mõeldagi, kusjuures kõik toimub jalgpallihuligaanide ruigamise saatel. Kui ma poleks Eesti elu ise oma silmaga näinud, siis ma usuks iseenda juttu veel vähem kui Johannese armuevangeeliumit. Siin Tamperes Palanderi majas näidendit kirjutades, kaunist vaadet ja peenemat Belgia õlut nautides tundubki, et tegu on valemälu sündroomiga.

Proovige kuidagi ikka hakkama saada

Ega ma kellelegi halba ei taha, pidage ikka vastu ja võtke kord aasta mõni vaba päev. Miks mitte lihavõtete ajal lihtsalt logelda, auke maasse kaevata jõuab ka jaanipäeval. Ja kui te just peate ka lihavõtetel sülitama nii Jeesuse, Saviaare, kõigi selle planeedi abielumeeste ja madalapalgaliste idaeurooplaste kannatustele ning kapitalistile rikkust kokku kandma, siis tehke seda. Te ajate õiget asja, peaaegu et Ukraina asja.

Kui on tõesti nii, et Jeesus kannatas kõigi inimeste pattude pärast, siis antakse teile andeks nii laste näljutamine, täiskasvanute nüristamine kui raukade kiusamine. Jeesus annab andeks, mina muidugi ei anna. Ma maksan teile kõige eest kätte. Kui Jeesus halastas, siis (:)kivisildnik ei halasta, otse vastupidi – ma valmistan teile vaimset põrgupiina.

Te peate teadma, et vähemalt üks eestlane ei rüga, ei orja ega punnita endal soolejuppi tagant välja, vaid luuletab, mõtleb, kirjutab nilbeid kriminaalromaane, põhiliselt muidugi logeleb ja sööb kalleid ja tervislikke asju. Te vist ikka ei kujuta päris selgelt ette, milline nauding on suurendada masohhistide kannatusi, rõhutades oma täiuslikku heaolu. Lõpetan selle loo ära ja siis hakkan ühte väga kallist raamatut lugema. Valus mõeldagi, eks ole.

Vaadake risti tagumist poolt

Töötage, andke tööd ja võtke tööd nii et veri silmist välja, Jeesus lunastab teie patud ja (:)kivisildnik lunastab teie töötunnid. Ma logelen kogu rahva eest. Jeesus kannatas teie kõigi eest, mina lõõgastun, naudin heaolu, vedelen maas ja lasen vaimseid väärtusi luusse, teen seda teie kõigi eest. Vaadake ka risti tagumist poolt, seal näete te minu rahulolevat lõusta, okaspiitsaga loiult kärbseid peletamas.

Ma usun, et see teadmine annab teile jõudu, keegi kusagil ei kannata, ei punnita, ei ole ka täiesti lolliks läinud. Keegi kannab edasi kultuuritraditsioone ja elu põhiväärtusi, au, väärikust ja siirast õelust. See kõik on olemas, aga varjul, ma olen risti taga, et päike peale ei pistaks ja saaks rahulikult lõunauinakut teha.

Ok, teilt võetakse seitse nahka ja teie jaoks pole need lihavõtte-, vaid nahavõtted, mis teha. Meie Jeesuse ja Savisaarega aga oleme teile heaks eeskujuks, Jeesus näitab, et kui kuidagi ei saa, siis on varuks julm variant, Savisaar näitab, et alati on mingi vastik variant, mina näitan teile, et alati on ka väga mõnus ja õilis variant.

See tarbijasõbralik variant on lihtsalt risti taga peidus, pole üldse keeruline otsida. Võtke siis liha ja viint, muidugi kui  on võtta, ma lähen kohvitan siin raehärradega. Tsauk.

Sven Sildnik

Õhtuleht Online, 16.04.2014

____________________

Postitas EIP teabetoimkond

1,419 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81