Kivisildnik: Me oleme kultuuritaganejad

Mina boikoteerin laulupidu juba teist inimpõlve ja kutsun kõiki terve mõistuse, hea maitse ja puhta südametunnistusega seaduskuulekaid inimesi algatusega ühinema.

Põhjus ei ole selles, et mingid aparaaditöötajad mölisevad poeet Ilmetiga, ega ka mitte selles, et minu laulupeotekstid kunagi kavast maha võeti, au lavastaja Raivo Trassile, kes need tellis ja põlegu põrgus nimetu dirigent, kes jalgu trampides ja hambaid kiristades oma tahtmise sai. Muide, pappi pole allakirjutanule tehtud töö eest siiani makstud.

Asi on põhimõttes, kahjulik kultuuriimperialistlik meelelahutus jääb kahjulikuks kultuuriimperialistlikuks meelelahutuseks ka siis, kui kogu rahvas selle ees näoli porri langeb. Jälkus, sakslastelt laenatud, täpsemalt läbi lätlaste sakslastelt laenatud antiikne õllesummer ei saa ega tohi olla rahvusliku identiteedi alustala. Seda eriti olukorras, kus massid kasivad meeletus entusiasmis maanteekraave, aga pühade hiite kaardile kandmiseks pole piisavalt vahendeid. Mis eestlane sa oled, kui sa hiies ei käi ja kui sul hiit ei olegi, sa isegi ei tea, mis asi hiis on. Eks ole.

Taandumistekst on kohane

Põhimõtteliselt ei erine laulupeol ruigamine Madonna kontserdil käimisest, kinos või telekas Hollywoodi toodangu tarbimisest ega homoparaadil lustimisest – kõik need on kultuuriimperialismi õnnestunud lahinguoperatsioonid meie oma kultuuri ja identiteedi vastu. Kui ma eksin, siis tooge mulle ajaloost mõni veenev näide muinaseestlaste homoparaadide kohta. Plindris olete, härrased kultuuriimperialistid, meie ajaloo teine köide pole siiski veel küllalt teaduslikuks ümberkirjutatud, tööd on vaja teha, mis te laamendate laulupeol ja raiskate aega, jätkake ajaloovõltsimist.

Teoreetiliselt võib muidugi ette kujutada olukorda, kus võõrkultuuri mahitamine omakultuuri asemel on põhjendatud ja laulupeolaadne omakultuuripilastus oleks isegi eetiline. Kui ajalugu oleks meie vastu olnud armuline, kui me oleksime sakslased alla heitnud, mõnusa genotsiidi korraldanud, nad orjastanud ja seejärel koloniseerinud, nende kirikud maha lõhkunud ja tuleasemetele hiied istutanud, siis oleks meil isandarassi esindajatena tõesti kohustus sakslaste unustatud laule laulda ja oma veriseid tegusid kahetseda. Midagi sellist pole ma aga ka kõige teaduslikumatest ajalugudest lugenud.
Kui sa kahetsed nagu lurjus, ent sa ei ole tegelikult lurjus, siis oled sa lollpea. Sirp võeti üle, mis me tegime? Teipisime suud kinni ja boikoteerisime. Oli nii? Oli ja oleme sellele veel siiani uhked? Põhjusega oleme uhked. Laulupidu, mis sümboliseerib ülevõetud kultuuri, eurooplaste grupeeringu poolt kaaperdatud eesti kultuuri, me aga naudime, mahitame, räägime sellest nagu ei tea mis imeasjast. Kui me ei räägi laulupeost nagu vähkkasvajast, siis me ei tea, mida me räägime.

Ilmeti taandumistekst on laulupeo jaoks väga kohane. Me oleme kultuuritaganejad, kusjuures kultuuritaganemine on toonud kaasa taganemise kõigest inimlikust ja heast, alates taganemisega iseseisvusest ja väärikusest ning lõpetades taganemisega inimväärsest elust, heaolust ja mugavustest. Keskerakondlik propagandamasin ei väsi kordamast, et eestlane töötab aastas ühe kuu rohkem kui meid okupeeriv eurooplane, aga mats teenib samas poole vähem.

Minu positiivne programm

Kes ei hinda oma kultuuri, see ei hinda iseennast ja ei saa ka hinnata oma tööjõudu. Kordan: kui pole kultuuri, pole ka väärikust ja ei saa olla ei inimväärset palka ega pensioni. Need asjad on omavahel seotud. Poliitikud on meil muidugi lurjused ja me oleme nad ise valinud ja kõik need Rõivased ja Mikserid on selle häda ja viletsuse kokku keeranud, mis meid mutta rõhub, aga ärge unustage, et me valisime nii nagu me valisime, sest meil on värdjalik maailmavaade ja see värdjalik maailmavaade koos värdjaliku väärtussüsteemiga on värdjaliku kultuuri otsene tagajärg.

Niisiis, lihtne inimene, kuula nüüd: kui sa tahad hästi elada, siis hävita laulupidu, peksa laiali laulupeolised ja trambi põrmu kogu meile pähemääritud võõras ersatskultuur ja kasvata oma lastest eestlased, mitte lääne või ida ees lömitavad laulupeolised, kes ei kõlba millekski muuks kui mustatööliseks või allhankijaks! Nagu ütles FB sõber – eesti ekspordib rikkust. Täpsustan, kes impordib kultuuri, see ekspordib rikkust.

Kes toob võõra maailmavaate sisse, see veab kohalikud väärtused välja, alates maksustamata pankurite hiigelkasumitest ja lõpetades emigreerivate tööliste massidega. See, et sakslaste laulupidu on meile nii sügavale pähe tõmmatud nagu ta on, ei tee teda omaks, seda ohtlikum ja kahjulikum ta on. Raskendav asjaolu on see, et laulupidu ei manageeri mitte kirsadega politrukid, vaid omad klanitud eidekestest kultuurikupjad. Eidekestestki ei saa jagu!

Ikka küsitakse, milline on minu positiivne programm? Minu positiivne programm on põhiseaduslik eesti kultuur, mis on sätestatud ka euroliidus ja Eestis kehtiva kultuurilise eneseväljenduse mitmekesisuse kaitse konventsiooniga. Järgmine küsimus on see, mille poolest eesti kultuur on meelelahutuslikum ja seega kommertslikum kui eurosolk. Uurides iidseid ürikuid olen leidnud, et eesti kultuur on tänapäeva loomastunud meelelahutuse tingimustes iseäranis konkurentsivõimeline.

Eestlaste omakultuur

Kroonikud ja muud paberimäärijad on eestlaste kultuuri kirjeldanud kui midagi seninägematult kõlvatut ja roppu, kus lakku täis isikud paljalt või poolpaljalt lõkke ümber karglevad, koleda häälega kisendavad ja sooritavad selliseid kõlvatusi, mida euroopalik kirjakultuur edasi anda ei suuda. Ühesõnaga, eesti kultuur on aegade algusest peale olnud puhas seks, mille asemele saksa-rootsi-taani-poola-vene kultuuriimperialistid on meile peale surunud uinutava ja nüristava koorilaulu.

Valik on teie, kallid kaaskannatajad, ise teate, kas eelistate kultuuriimperialistide tuima kütmist laulupeol või omakultuuri. Eesti kultuuris on laulupeo analoogiks jaanipäevane, miks mitte ka iganeljapäevane üldrahvalik grupiseksipidu. Kujutage ette kõiki neid proove ja seksualistide rongkäiku madratsitega või õlgedega kaetud lauluväljakule. Laulukaare alla on kuhjatud võõrkultuuri tooted ja dogmad, mis süüdatakse üldrahvalike kiidu- ja kiimaavalduste saatel hiigellõkkeks, mille ümber kargleb sadu tuhandeid joobnud ning alasti isikuid, kes sooritavad hüsteerilise torupillikakofoonia saatel maailma kõige erutavamat rituaali.

Kui te arvate, et autentsest jaanipäevaorgiast ei saa globaalset teleuudist number üks, siis te eksite sügavalt ja peategi jääma teisejärguliseks ja igas mõttes rahuldamata allhankijaks.

Sven Sildnik

___________________________

Õhtuleht, 28.03.2014

1,276 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81