Peibutusridva otsa kinnitati uus “porgand” – FOSFORIIT!

http://e24.postimees.ee/2726258/teadlane-fosforiit-voib-viia-eesti-rikaste-klubisse

Teadlane: fosforiit võib viia Eesti rikaste klubisse

Avaldatud: 13. märtsil

Palju vastuseisu põhjustanud fosforiidi kaevandamisest võib kujuneda aastaks 2032 meie riigile väga oluline rikastumisallikas, leiab Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets.

«Kui kunstväetiste tehnilises tootmises pole selleks ajaks toimunud mingit läbimurret, siis fosforväetiste järele on suur nõudlus,» ütles Eamets ERRi uudisteportaalile antud intervjuus.

Eametsa sõnul on Eesti fosoriidivarud Euroopa suurimad ning nende kasutamiseks on praeguseks olemas tehnoloogiad, mis ei kahjusta keskkonda.

«See saab veel mõnda aega olema poliitiliselt väga tundlik teema, aga probleem laheneb põlvkondadega, sest praegu on võimul see põlvkond, kes mäletab fosforiidisõda ja Eesti iseseisvumist,» lisas ta.

Eamets märkis, et kuna fosforiidipuudus maailmas aina kasvab, siis fosforiit läheb nii kalliks, et see võib Eestile muutuda väga oluliseks sissetulekuallikaks.

Postitas EIP teabetoimkond

Euroopa Liitu astuma peibutati lööklausega, et lähme ELiidu rikkustele kallale!

2,079 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81