Šveitslased ei soovi immigratsiooni Euroopa Liidust

Euroopa Liidu lipp
Euroopa Liidu lipp Foto: Reuters / Scanpix

Šveitslased toetasid ELi kodanike sisserände piiramist

Šveitsi valijad avaldasid napi enamusega toetust Euroopa Liidu kodanike sisserände piiramisele, pühapäevasel referendumil hääletas piirangute poolt 50,3 protsenti osalenuist, ilmnes ametlikest tulemustest.

Neutraalne Šveits ei kuulu ELi, kuid on ümbritsetud ühenduse liikmetest.

Alates 2007. aastast on ELi 500 miljonil kodanikul olnud kohalikega ühesugused õigused kaheksa miljoni elanikuga Šveitsi tööjõuturul.

See on osa ELiga 1999. aastal sõlmitud leppest, mille üle peeti viis aastat kõnelusi. Šveitsi valijad kiitsid leppe 2000. aastal rahvahääletusel heaks.

Šveitsi parlamendi suurima erakonna, parempopulistliku Šveitsi Rahvapartei algatatud rahvahääletuse toetajad on aga rõhutanud, et ukse täielik avamine ELi kodanikele oli tohutu viga.

Kui immigratsiooni vastaste ettepanek toetust leiab, paneb see valitsusele kohustuse pidada kolme aasta jooksul uusi kõnelusi tööturuleppe üle.

Valitsus, enamik parteidest ning Šveitsi äri- ja tööstusföderatsioonid hoiatavad, et immigratsiooni piiramine seaks kahtluse alla riigi usaldusväärsuse ELi partnerina.

Autor: AFP/BNS Avaldatud: Pühapäev 9. veebruar 2014 21:16

961 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81