Väljavõte postimees.ee kommentaariumist Ukraina küsimuses

http://www.postimees.ee/2672550/ukraina-labiraakimiste-tulemused-ei-rahuldanud-kumbagi-osapoolt#comments :

 

Aivo Peterson, 48 minutit tagasi

 

Iga uus ohver on veri nn. Demokraatia eest võitlejate “Klõtskode” varrukal … Just nemad on huvitatud suurest hulgast verest tänavatel , laipadest surnukuurides ja libapisaratest .

Teate mille üle ma tegelt uhke olen? Selle üle et valdav enamus kommentaatoreid suudab vaadata laiemalt üldpilti mitte aga ei jookse kaasa mõne ülelombi saatkonna poole sabaliputamise ja hüsteeriaga, ajupesuga. Näiteks aurelie444…. Seletab väga lihtsalt ja lühidalt asja sisu lahti mitte nagu minu oopused ;))) Aga see selleks.
Mingi ühe alasti kalkari kohta tuleb 10 läbipekstud-põletatud menti. Et siis nagu politseinikel nagu polekski perekondi ja lapsi kodus ootamas? Et laseksime siis sellistel barbar-kalkaritel kõik segi ja linn mahalõhkuda – põletada? Ehh eestlased-eestlased, pole enam ammu enam häda ega parajalt viletsust enam meite õue peal olnud. Et elu siis nagu alati ongi koosnenud uutest autodest , shoppamistest, väljamaa lähetustest , litsi löömisest , joomingutest-läbutamistest, aga alles mitte väga ammu tagasi elasime hoopis teistmoodi, olime palju seltsivamad ja hoolivamad üksteise suhtes.

Nüüdseks siis oma isiklikke kibestumist-kalestumist elame kõige teiste peal välja aga mitte ei ürita põhjuste algeid ülesse otsida ning neid likvideerida. Ja kas siis meitesugustele ikka see vabadus pole mitte liiga suureks koormaks saanud? Äkki oleks mugavam võõra kepi all orjamine? Me ei oska ise väärikalt käituda ega suhtuda ka üleaedsetesse austavalt ega vähemalt väliselt väärikalt . Tihti peame ennast lihtsalt VÄÄRAKALT üleval. Aga ajalugu ei pruugi enam meile järgmist sanshi andagi… Ja kus siis need “Valge Laevaga” sõbrad on? Pole kedagi siis appi tulemas – kõik löövad silbad maha ja songivad varbaotsaga liiva sees. Siis on kohe kallal see KOLME AHVI sündroom – kes ei kuule-näe-räägi …. Ehk otsime omi endisi “sõpru” tuletikuga taga või nagu nõela heinakuhjast. Kas 1946-49 aasta meelest juba lännu ?

Ja pange tähele kallid kaasajooksikud, tuleb aega kus Teil endil tuleb väga kibedalt kahetseda et lasete selle kakluse nii naabri kui enda õue peale . Kui naabril häda käes , pole ka meil enam pikka pidu oodata . Ja siis on juba hilja reageerida kui Teie lähedased hakkavad “tänu” Teiesuguste ükskõiksusele ja väärastunud tegevusele sunniviisiliselt lahkuma manalateele … Mõelge , mõelge hästi selle üle , sest sellise rahvusvahelise vaenu külvamisel on tihti bumerangi effekt. Mõelge mis juhtus Liibüaga, Egiptusega, Süüriaga ja mis juhtub edasi antud regiooniga. Kelle huvides on Aafrika ja Lähis-Ida uputamine verre? Lihtsalt mõelge milline elukvaliteet oli seal enne konflikte ja milline nüüd …. Nii et jobud – võtke tuurid maha enne kui häda oma lävepaku all. Õppigem pragmaatilisust oma Põhjamaa partneritelt .

________________________________

Allikas: postimees.ee, 24.01.2014

Postitas EIP teabetoimkond

1,581 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>