Vello Leito: Võtme Partsi, Langi jt kummalisuste mõistmiseks leiate siit

Ott Järvela kirjutas 20. novembril http://www.ohtuleht.ee/554337 :

“Minister Partsi jäik hoiak kummastab spordirahvast – kas Eesti riik vaenab Eesti sporti?

Ott Järvela, 20. november 2013, 10:00

Üleeile tühistas riigiettevõtte Tallinna Sadam nõukogu oktoobri lõpus heaks kiidetud sponsortaotlused. Erinevad spordialaliidud jäid seetõttu ilma kokku 250 000 eurost, mis liikunuks neile läbi Eesti Olümpiakomitee. Spordirahvast paneb riigi spordivaenulik otsus kummastama.

Otsuse taga on majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kes teatas üleeilses «Aktuaalses kaameras»: «Igasugune sponsorlus peab tulenevalt seadusest olema ettevõtte huvides. Ei saa välistada, et spordi toetamine on ettevõtte huvides, aga praegu on meil tugevaid kahtlusi. See 16 aastat toimunud sponsorlus on kõike muud, kui vastamine hea äriühingu juhtimise tavale.»

Rein Langi “kummalisustest” oleks täna juba üleliigne rääkida, sest neist on kummis kogu meedia. Aga ei ole olemas kummalisusi, vandenõuteooriaid jne, on olemas vaid teadmine või mitteteadmine. Et viimane võib kelleski äratada kummastust, see on vaid märk rumalusest.

Mõistmaks Partsi, Langi jt “kummalisusi” lugege tähelepanelikult läbi: http://iseseisvuspartei.ee/2013/11/07/tode-rail-baltica-kohta-on-ehmatav-ja-dramaatiline. Et aidata tarkusvaeguse all kannatavaid persoone, olgu võti paremaks mõistmiseks artiklist eraldi välja toodud:

“Eestlased võiksid juba aru saada, et Eesti elu ei lähe tagurpidikäigul seetõttu, et riiki juhivad rumalad inimest. Vastupidi, võimu juures on väga targad nahaalid, kes teevad seda kõike teadlikult ja süstemaatiliselt konkreetse plaani järgi. Öelda, et Ansip või Ligi on ebakompetentne loll, on väga ränk eksimine. /—/ Rail Baltica projektijuht Brüsselis on Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, kellest üsna varsti tehakse järgmine Eesti Vabariigi president ehk „Eesti Kaevanduste“ kohapealne projektijuht. Peale tema ametiaja lõppu lakkab Eesti riik eksisteerimast, sest sõna „Vabariik“ asemele kirjutatakse „Kaevandus“. Küll aga on ülejäänud Euroopa meile tänulik, et neid energiaga varustame. “

Vello Leito

21.11.2013

1,263 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>