Seeder ütles …, rahvas ütles …

Seeder ütles: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/seeder-pollumaa-on-endiselt-eesti-kapitali-kaes.d?id=67018438.

Rahvas ütles:

KRAHV

01.11.2013 16:14

EESTI MAAD ja metsa ei tohiks üldse välismaalastele müüa.
Võiks ainult hoonetealune maa.
Majandustegevuseks maa, aga mitte sadade hektaritega.

SchutzStaffel

01.11.2013 16:29

Kauaks ? Kas Seeder teab kui palju maad on välismaalased üles ostnud, kasutades kohalikke variisikuid- tankiste ? Kui palju on üles ostetud nendesamade välismaalaste poolt tööstusharusid, suuri ja keskmisi ettevõtteid, kortereid jne. ? Küllap teab, aga ei ütle…

SchutzStaffel

01.11.2013 16:29

Kauaks ? Kas Seeder teab kui palju maad on välismaalased üles ostnud, kasutades kohalikke variisikuid- tankiste ? Kui palju on üles ostetud nendesamade välismaalaste poolt tööstusharusid, suuri ja keskmisi ettevõtteid, kortereid jne. ? Küllap teab, aga ei ütle…

potipõllumees

01.11.2013 16:30

suurtootmisele tuleks panna piirid. see viib arutule maa väljakurnamisele ja tulemusena keemiapõhisele tootmisele. edasi on gmo jne.

SchutzStaffel

01.11.2013 16:51

Seeder: põllumaa on endiselt Eesti kapitali käes.

Mis asi see ” Eesti kapital ” on ? Välispankadelt võetud laen või ? Mingi umbmäärane Eesti majandus, kus sisemajanduse kogutoodang ei mõõda mitte Eesti majandust, vaid kogu majandustegevust Eesti territooriumil( kaasaarvatud välimaalaste majandustegevust ) . SKT meil = RKT + VK, kus viimasena märgitu tähistab väliskapitali poolt Eestist minema viidud kasumit. Oskab Seeder öelda kui mitukümmend miljonit või isegi sadamiljonit euri see aastas on ?

Toivo

01.11.2013 19:04

Minu nelikümmend ha on ikka veel riigi käes, ei loe siin seadus ega põhiseadus, kommunistid jäävad kommunistideks järjepidevad vaenlased.

Onu Ruudi

01.11.2013 20:49

Vaata see tõsiasi ajabki nii eurookupante kui ka nende Toompea sabarakke vihale. Muide iga natukese aja tagant ilmub jällegi välja mõni välismaine “investor” või tema jooksupoiss ja tuleb minu juurde moosise näoga, et näed peremees, sul ju nii palju maad käes, ega sa ei tahaks natuke ära müüa või rendile anda. Olen siiani suutnud kõigile neile mölkustele koha kätte näidata, aga kui kaua veel…Kui ikka valitsev klikk alalõpmata kaikaid kodarasse loobib, üha uusi ja uusi “euronorme” välja muneb ning ka kodukulusid “alandab” (loe maamaksu ja muid makse tõstab), siis lõpuks väsivad ka kõige tugevamad.

Mis mulised Seeder

01.11.2013 22:32

Paljude Eesti juriidiliste isikute omanikud on välismaalased ja välisfondid.

melioratsioon

Mis mulised Seederkirjutas:

Paljude Eesti juriidiliste isikute omanikud on välismaalased ja välisfondid.

vastus

jajah, seeder pole asjaga kursis, see on nagu metsamaad loetakse aruandluses metsaks, kuigi suur osa sellest nn metsamaast on tegelikult kannestik või lepavõsa …

Paistab

02.11.2013 07:07

et endisele parteitöötajale on pinnuks silmas eesti soost maaomanikud , mõelda vaid — eesti põllumajanduse probleemiks on tulundusmaa rentimine maaomaniku poolt põllumajandus ettevõttele. Ei noh rahvuslased (IRL) paistab valmistavad ette jälle järjekordset natsionaliseerimist ehk pinnuks on silmas siis nn väikemaa omanikud kes tänasega on suutnud säilitada oma esivanemate maaomandi ehk kodu koha.
Väga kummaline jutt ikka küll

nipi

02.11.2013 08:54

Ei ta tea – samamoodi on (peale LHV vist) pankade omanduses olev maa välismaa omanikega juriidiliste isikute oma. Ning kogu see tsirkus, kus üks juriidiline teisele juriidilisele kuulub. Seda pähklit mis Varik-Reiljan kunagi sisse sokutasid, pole hilisemad suutnud katki hammustada.

Kullakesed!

02.11.2013 09:01

Kes tahab oma maad harida, sellel on Eestis kõik võimalused olemas. Ainult et, soovijaid pole. Omanikud on vanaks saanud, oma lapsed olete kasvatanud sellisteks, et nad lustivad parema meelega Tallinna ööklubides ja elavad pead-jalad koos paneelmaja karpides. Maale läheb neist tagasi vaid käputäis. Järjepidevus on katkenud, vabas Eestis sündinud noored ei oska maatööga ära elada. Isegi need eakad, kelle lapsepõlv möödus maatööd tehes ja kelledest nüüd on saanud prominentide vanemad, lärmavad häälekalt, et miks keegi neile mahetoitu ei kasvata? Kes seda peaks tegema? Praegu hoiavad põllumaad käibes veel suured ühistud, kuid maaomanikud on tõstnud rendihinnad niisugusele tasemele, et tulu jääb olematuks. Peale ei saa keegi maksta. Lugupeetud maaomanikud, tehke oma maast fotosid, vaadake neid paari aasta pärast, siis näete, kuhu põllumaa, mis toidaks inimesi näiteks sõja olukorras, kaob. Võsastub. Võsast uuesti põllumaa tegemine nõuab juba suurt raha. Välismaalased ei taha meie maad, miks muidu on kadunud need, kes siia taaasiseseisvuse algaastatel tulid? Enamik eestlasi on tublid töötegijad Soomes, Iirimaal, kus iganes. Aga omal maal on neil suurem huvi naabrit või mõnda tublit tegijat mutta tampida. Eestlaste kiidetud elujärg on vaid näiline. Eestlane peab rikkuse näitajaks autode arvu õuel, aru saamata, et auto omamine on kulu ja uuemad ning kallimad autod on enamasti panga omad. Eestlane peab naabri suureks rikkuseks suure maja olemasolu, aga ta ei taha teada, et paljud nendest majadest on samuti panga omad. Ja kui ükskord jõutakse laen kinni maksta, siis tuleb ümberehitamisega alustada otsast peale, kuna nad ei vasta energiat säästvatele nõuetele, mis kehtestatakse alates 2020.- st aastast. Ka suurte põllumajandusettevõtete kallid masinad on liisitud ja kui liising lõpeb, on ka masin otsas. Sama lugu on suurte tootmiskompleksidega. Kas ja kui palju maale tekib lääneriikide eeskujul tõeliselt rikkaid inimesi, kus suguvõsa elab esivanemate 400 aastat omanduses olnud majas, meie silmad ei näe. Üle Eesti on rikkaid inimesi mitte üle 10%, 90 % on maailma mõistes hall mass. Väline glamuur on petlik. Tõeliselt rikkad inimesed ei raklaami rikkust, nad naudivad pigem loomingut, millegi ülesehitamise protsessi ennast.

aivo Peterson

02.11.2013 09:41

Herr Seeder – teadupärast pole kapilali rahvust . Ja see et Krediidiinfos või Kinnisturegistris on kirjas Eesti kodakondsusega isik – EI TÄHENDA MITTE HALLIGI. Mina julgen väita et asi on vastupidine. Majandus on enamjaolt juba Skandinaavide õue peal millest üritavad ka Venemaa investorid pirukatükki hammustada. Nii et tühi loba ja auru väljutamine … minister selline ….

  • Targu targutades . . . . .

02.11.2013 13:15

Maa on “endiselt Eesti kapitali käes”? Ma arvan küll, et maa on suuresti kapitalivabade eestlaste käes. Maa muidugi on iseenesest kapital aga see on meil “seisev kapital” mis “ei too midagi sisse” sest omanikel ei ole kapitali millega see “midagi sisse tooma” panna. Eriti põllumajanduslik maa nõuab suurt algkapitali, investeeringuid enne kui see “midagi sisse tooma” võiks hakata aga ei pruugi. Seega, maa võiks “Eesti kapitali”käes olla küll, et see tootma panna aga eestlastel ei ole sedasamust “kapitali” millega julgelt riskida.

_______________

EIP teabetoimkond

02.10.2013

1,549 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>