Eesti Iseseisvusparteil ja Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal pole midagi ühist

Google Eesti märksõna ‘Vello Leito’ järjekordsel läbivaatamisel märkasin sellist kannet, mille viitetekstist on võetud alljärgnev osa:

“reede, 1. märts 2013

MATTI ILVES: EESTI – UUSKOLONIALISMI TÜÜPILINE OHVER

http://rahvuslane.blogspot.com/2013/03/matti-ilves-eesti-uuskolonjalismi.html

… Uuskolonialism on Eestis saavutanud täieliku võidu ja enne pole meil sellest võimalik väljarabelda, kui valimistel vahetame välja kartelliparteid tervikuna. Eesmärk olgu – mitte ühtegi häält praegustele Riigikogu erakondadele!
Aga milliseid erakondi meil siis valida on? Eestis on rida rahvuslike erakondi, kellest üldse ei räägita ja kes ülikalli valimiskampaania tingimustes pole seni suutnud konkureerida Riigikogu riigi poolt rahastatud erakondadega. Samuti pole neil rikkaid toetajaid, kellele nad saaksid müüa meelepäraseid seadusi.
Toon nüüd rahvuslikult mõtlevad parteid, kes on täiesti suutelised Eestis valitsusvastutust võtma. Kõigepealt Eesti suuruselt 4. erakond – Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, siis veel Eesti Iseseivuspartei ja Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu.
Kõigis neis erakondades on tuntud ja kõrgelt haritud inimesi, kes on suutelised moodustama Eesti huvidest lähtuva valitsuse ja mis kõige tähtsam, nad pole santažeeritavad võõrriikide poolt ning Euroopa Liidu salajaste palkadega ära ostetud, nii kui võimuerakondade paljud poliitikud on oma musta mineviku ja lähiajal sooritatud kuritegude tõttu.  “

 

Matti Ilvese artiklitele tavaliselt kommentaare ei järgne kuid sedapuhku on olukord olnud teistsugune – artiklile järgneb huvitav mõttevahetus, milles oleksin osalenud, kui oleksin seda õigel ajal märganud. Seepärast kommenteerin vähemalt siinkohal. Kogu kommentaarium on toodud alljärgnevalt, kusjuurs punasega tehtud rõhutused on minupoolsed:

 

“15 kommentaari

Anonüümne 1. märts 2013 11:26

Olev
Eesti võimuvahetuse häda rahvuslaste kasuks peitub selles, et rahvuslikke erakondi on selle väikese maa kohta liiga palju ehk lühidalt öeldes tahab esimene rahvuslane olla rshvuslasem kui teine ja kolmas tahab olla rahvuslasem, kui esimene, neljas tahab olla rahvuslasem kui kolmas ja teine rahvuslasem kui neljas. Nõnda oma putru keerutades tekitatakse olukord, kus valija ei suuda rahvuslaste vahel otsust ära teha ja hääli kokkulugedes saavutatakse ühtne 0,0 123… Võimuerakonnad naeravad ja lasevad TV kaudu kõhutuult nn rahvuslastevahelise konkurentsi peale.
Aga noh, eks ülejärgmistel valimistel keegi rahvuslane ka loobub, sest kaua ta ikka mõnesaja häälega teiste aega viidab. Kahjuks seavad rahvuslased nõnda iseennast lolli olukorda. Hea, et vähemalt Henn P. astus konservatiivide hulka. Teised võiks oma naeruväärsest egost üle saada ning teha Eestile kasulik teene ning luua tulevastel valimistel ühtne blokk. Ma ei mõista elu sees, miks aastaid vinduvad rahvuslikud parteid elavad stagnatsioonis ega suuda leida kompromissi? Samas on eesmärgid peaaegu ühesugused. Kummaline rumalus, ei muud.
Üllar Rentnik 1. märts 2013 11:47
Väga hea point. just möödunud pühapäeval keerutas 1 rahvuslane oma avaldusega tolmu üles ja paljud (ma ise kaasa arvatud) ei oska enam otsustada, kas mõni erakond on nüüd rohkem rahvuslikum ja mõni jälle olemasolevate võimurite marionett! See asi on vaja selgeks vaielda ja mida varem, seda parem.
Kuidas aga härra Ilves kommenteerib rompuy külaskäiku tallinnasse?
Matti Ilves 1. märts 2013 12:05
Olev, õiged mõtted. Olen ühinemisvajadusest ka siin bolgis kirjutanud.
Anonüümne 1. märts 2013 12:20
Praegu on õige aeg, korjata kolonisaatorite ja nende käsilaste vastu tõendeid. Olgu siis need,mis tahes vormis või kujul.
Et tulevikus oleks võimalik nad juriidiliselt vastutavaks võtta ja nõuda reparatsiooni tasusid ning luua pretsedent,et säärane jama enam iialgi ei korduks. Vaid protestimine ja valitsuse pihta pori loopimine asja ei muuda. Küll aga on võimalik neid nende endi mängus võita. Nad pole jumalad,keda ei saa kangutada oma kohalt lahti.
Matti Ilves 1. märts 2013 12:53
Van Rompuy külskäik ei vaja erilisi kommentaare. Kohtus lihtsalt üks EL-u valitseja provintsi halduriga ja poetas talle mõned tunnustavad sõnad, et kindlustada Ansipi ning tema partei vankuma hakkavat võimu.
Anonüümne 2. märts 2013 5:03
Tegelikult ma ei tähtsustaks üle seda rahvuslike jõudude ühinemise asja. Muidugi oleks tore, kui kõik sellised organisatsioonid leivad ühte kappi paneksid, aga vaevalt see suures plaanis suurt midagi muudaks. Ei saa kuidagi nõustuda, et rahvuslikke erakondi oleks liiga palju. Senimaani pole ühtegi tõsiseltvõetavat olnud enne, kui tekkis EKRE. IRL on paduliberaalne karjeristide punt. Rahvuslusest pole seal haisugi. Kui keegi neid nende mõnede deklaratiivsete loosungite pärast kohe rahvuslikuks peab, siis….oh seda lihtsameelsust. Samuti EIP on minu jaoks üks paras klounaad. Võiks natuke mõelda ka, mida suust välja aetakse, a la Uus Maailma Kord jne. Liiga paranoilise mulje jätavad. Ning vaevalt suurem osa inimestest neist üldse kuulnudki on. Noh, ja ongi kõik. Põllumeeste kogu võiks ka pidada rahvuslikuks, aga see partei eksisteerib ainult paberil. Analüüsivõimelised inimesed teavad, vaid ühte tõsiseltvõetavat rahvuslikku parteid ja selleks on EKRE. Ja mis puutub analüüsivõimetutesse, siis ajaga kui kasvab jõud, siis saab ka neile ilusaid näolappe ilusatel plakatitel pakkuda, mille järgi nad, siis juhinduvad :p
Üllar Rentnik 2. märts 2013 13:12
Uue Maailmakorra(NWO)agenda on juba ammu paljastatud ja selle olemasolu on tõestatud niiet see kui sa sellest õhtulehest lugeda ei saa, ei tähenda, et seda ka olemas ei ole. Vello Leito on oma blogis maininud Euroopa Uut Korda, tsitaat:
ˇˇKäivitati Euroopa riigi (Euroopa Uue Korra) loomine Euroopa Liidu nimelise kollase (sala)kommunismi projektina.ˇˇ
Seda võib pidada autori enda meelevaldseks tõlgenduseks Uue Maailmakorra ühe väiksema osana, ja arvan, et see on täiesti adekvaatne visioon asjadest. See, et Leito veits keeruline persoon on, anna põhjust teda veel poliitikuna maha kanda.
Anonüümne 2. märts 2013 17:40
Rahvuslased erakonnad on püüdnud ühineda, kuid see ei ole võimalik. Sel põhjusel et osadest nendest (EKRE) võib olla liikmete hulgas vabamüürlasi ja kui need juba kuhugi pääsevad, siis keeravad kõik tagurpidi. Kõlab naljakalt, aga kui ei kõlba sõna vabamüürlane, siis kasutame sõna ordulane, rotaryklubi liige või ükskõik mis rikaste mängurite ja ilma aadeteta oma poliitika ajajaid. Kes paistab silma rahvuslaste enim? See on EKRE ja loodudki häältenoppijaks. Mingid moskva kunagised suursaadikud võivad näid nii patrioodid kui tahes, kuid see kes on sõna andnud moskvale, see ka selleks jääb.Metsmati

Matti Ilves 2. märts 2013 18:42
Küll tuleb kriitikat Metsamati! Pakkuge välja positiivne programm rahvuslastele, aga paistab, et seda te teha ei mõtle. Muidugi on lihtsam kõike kritiseerida ja kahtlustada.
Anonüümne 2. märts 2013 23:38
näädsa http://www.prezidentpress.ru/news/prezident/2292-putin-i-evrei-stranicy-pretknoveniya.html
sellised lood sealpool sood…
Anonüümne 2. märts 2013 23:44
http://ru-an.info/news_sys.php
vanad uudised
Meelis 3. märts 2013 15:55
olin juba eelmise riigikogu valimiste ajal EIP poolt hääletaja, paraku küll e-valijana ja seepärast ei tea kas minu hääl ka kohale jõudis. Vello Leito on minu meelest väga lugupeetud inimene ning tühja juttu ta kindlasti ei publitseeri. Olen sama meelt, et vabamüürlaste plaan uue maailmakorra kehtestamisel realiseerub pidevalt. Kardan, et isegi kui kõik rahvuslikud parteid liituksid, eesti rahvas hääletaks selle partei võimule, mis iseenesest on juba ime ei lase massoonid nagunii Eesti jaoks sobivaid otsuseid teha ja omapead valitseda. Kõik maailma suured sündmused on nende algatatud ja juhitud. Kui mingigi lootus on, siis hääletan jälle EIP poolt.
Anonüümne 3. märts 2013 22:16
Ja täpselt nii tulebki teha. Rahvuslased tuleb võimule upitada. Ja mis peamine- tuleb valida otse jaoskonnas, e-valimised on ilmselgelt häälte kaaperdamiseks ja 1 suur mull.
Anonüümne 10. märts 2013 12:44
“…võib olla liikmete hulgas vabamüürlasi ja kui need juba kuhugi pääsevad, siis keeravad kõik tagurpidi. Kõlab naljakalt, aga kui ei kõlba sõna vabamüürlane, siis kasutame sõna ordulane, rotaryklubi liige või ükskõik mis rikaste mängurite ja ilma aadeteta oma poliitika ajajaid…”Vastuseks sellele mõttele…

Kas täna võimul olevad erakonnad on vabad teenimast rikkaid ja aadeteta oma poliitika ajajaid…

Tänane olukord enam hullemaks minna ei saa ja vajalik on vahetus – et tuua tagasi inimeste usk sellesse, et elanikkond on rahulolematuse korral võimeline olukorda muutma. Halvemaks või paremaks, kuid muutma. Ja kui ei meeldi, siis jälle muutma. Tagasikutsuma ja uuesti valima. Tähtis on veenduda ise ja veenda teisi, et otsustusvõime toimib.

Vabamüürlus ja muu taoline on teisejärguline selle juures hetkel.

Salaorganistatsioonid kutsuvad endaga liituma. Ja eeskätt mõjukatel positsioonidel olevaid isikuid. Tekitamaks võimu. Tähtis ei ole liikmelisuse suurus, vaid kvaliteet. Lihtkodanik võimuihas salaühendusi kindlasti ei huvita. Seni kuni ta olulist positsiooni ei oma…

Tiiu 16. märts 2013 22:47
No järelikult oli mul ikkagi õigus, et Lukašenka on Euroopa vapraim riigipea, kes on suutnud oma riiki suveräänsena hoida. “
Parteide positsioneerimisel poliitilises ruumis sellist mõistet nagu ‘rahvuslik’ pole olemas. See sõna on populistlik parasiitsõna tegelikkuse peitmiseks – tavaline omadussõna. Selle teema olen põhjalikult lahti rääkinud artiklis: “Iseseisvuslased contra eurorahvuslased” -2007/02/23/iseseisvusrahvuslased-contra-eurorahvuslased- . Tegemist ei ole seega kummalise rumalusega, vaid erakonnad asuvad poliitilises ruumis täiesti erinevates kohtades – on põhimõtteliselt erinevad. EIP on eesti rahvuslaste partei, EKRE on eurorahvuslaste partei. Eesti rahvuslased tunnistavad tõde, et Eesti ei ole iseseisv riik, vaid on liiduvabariik Euroopa Liidu nimelises föderaalriigis, et EL on loodud Euroopa riigi väljaehitamiseks, rahvusriikide kustutamiseks, rahvuste segamiseks, et eesti rahva riiklusvõime säilitamine EL liiduvabariigina ei ole võimalik. Siit ka ultimatiivne nõue ELst väljaastumiseks. Eurorahvuslased “eksivad” aga teadlikult ja tahtlikult, nagu oleks Eesti EL koosseisus iseseisev, suveräänne rahvusriik, et Eesti väljaehitamine ELi sees olevat võimalik.
Tuleb ka arvesse võtta, et EKRE ei ole mingi uus partei, vaid on nime muutnud Rahvaliit, nii nagu see on must valgel kirjas Rahvaliidu 24.03.2012 toimunud XXI kongressi protokollis. Samal kongressil kinnitati ka programm, millega partei asukoha poliitilisel maastikul määravd vanad Rahvaliidu valevandelised programmilised postulaadid. Näitena siinkohal vaid üks programmipunkt: “Eesti Vabariik on 1918. aastal loodud ja 1920. aastal sõlmitud Tartu rahulepingul põhinev ning juriidilise õigusjärgsuse põhimõttel taastatud suveräänne ja iseseisev riik.” Tegelikult on aga 1918 aastal loodud riik taastamata.
Niisiis, eesmärgid pole mitte “peaaegu ühesugused”, vaid on diametraalselt vastandlikud: EKRE ütleb, et jõuka ja sobiva riigi ehitame EL sisse on võimalik, (kusjuures tulevase EL poolt kohustusliku sundimmigratsiooni voo tõkestab “uksehoidja” Martin Helme?). EIP on vastuoksa veendunud, et iseseisva riigina oleksime piltlikult väljendudes tiigrid, ELiidus tiigrinaha staatusest kõrgemale tõusta ei ole põhimõtteliselt võimalik.
Nõustun Anonüümi 2. märtsil öelduga: “Kes paistab silma rahvuslaste enim? See on EKRE ja loodudki häältenoppijaks. Mingid moskva kunagised suursaadikud võivad näid nii patrioodid kui tahes, kuid see kes on sõna andnud moskvale, see ka selleks jääb.” Täiendavalt lugege EKRE kohta ka siit: -2013/02/24/eesti-iseseisvuspartei-esimehe-vello-leito-avalik-poordumine-eesti-vabariigi-95-aastapaeva-puhul-.
No, mismoodi see siis ühinetakse või koostööd teakse? Ei saagi. Pealegi teeksime sellega endid süüdimatult lolliks, sest õige pea on kõigile vääramatult selge, et EKRE pole midagi rohkemat kui IRL valimiseelne projekt. Kummaline rumalus, et kõik ei saa veel sellest aru.
Vello Leito
20.08.2013

1,330 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>