Vello Leito: Mis toimub?

Kui nüüd tagantjärele mõelda, siis sellel võib olla isegi väga informatiivne tähendus. Nimelt üks päev enne Eesti 20. relvagrenaderide diviisi veteranide kokkutulekut Sinimägedes, siis 26. juuli hommikul kell 8.30 postitas EIP juhatus oma seisukoha kavandatava piirileppe kohta, milles deklareeriti piirilepingu ja Tartu rahu juriidilist lahutamatust. 27. juulil, Sinimägede ürituste hommikul selgus aga üllatuslikult, et Sinimägede teavitusartikli juurde oli tekkinud punases kirjas lisapealkiri: „Trivimi Velliste peab õigeks Tartu rahu märkimist piirilepingus.“

Minu esimene reaktsioon oli, et IRLi kulissidetagused raskejõustiklased leidsid järsku, et Tartu rahu märkimise algatus on libisemas EIPle ja kiirustasid meie algatust nullima. Kuid ei, suur oli minu üllatus kui tund aga hiljem valmistudes punateadet väljatrükkima, seda enam ei olnudki! Kohe selge – IRLs oli olnud sisemine ebakõla ja nulliti ära hoopis Velliste – teda ei olnud seekord isegi kohal.

Mis aga on sellise asjade käigu taga? Kas on õige Tiit Made oletus http://www.ohtuleht.ee/534667, või on õigem Laur Uudami arusaam http://www.ohtuleht.ee/534670. Tiit Made kahtlustab, et piirilepe oleks nagu kalevi alla lükatud, Laur Uudam kardab aga MRP laadset asjade kulgu, et piirileping allkirjastatakse salaja või siis üleöö, rahva tahte vastaselt.

Velliste itsidenti silmas pidades tundub siiski, et piirilepe allkirjastatakse pigem salaja ja tingimata ilma viiteta Tartu rahule. Minu sesiukohavõtu selles küsimuses leiate siit -/2013/07/12/miks-eesti-iseseisvuspartei-ei-vota-endale-piirilepingu-ratifitseerimisvastases-voitluses-liidrirolli-. Tõepoolest, Eesti roll pole midagi rohkemat kui kohtukirjutaja oma, kes paneb lihtsalt paberile, mis teised otsustavad.

Ja mis need ‘teised’ otsustavad, ses suhtes tuleb kõnekat teavet tihedalt http://www.postimees.ee/1314930/ametnik-el-vene-konelused-viisavabaduse-ule-voivad-alata-2014-aastal: «Ühise pingsa töö dünaamika lubab loota, et aasta lõpus saame praktilises plaanis tõstatada küsimuse viisavabaduskõneluste alustamisest 2014. aastal,» ütles Azimov esmaspäeval Interfaxile.

“2011. aastal leppisid Venemaa ja EL kokku mitmes ühises sammus viisavabaduse saavutamiseks. Küsimused koondati nelja blokki: julgeolek ja reisidokumendid, migratsiooni ja põgenike probleem, korruptsioon ja korrakaitsejõudude koostöö, välissidemed ja õiguskaitse.” Kaua ongi kohmitsetud.

Kas selleks on vajalik/kasulik omada piirilepingut Eestiga, et kehtestada viisavabadus Venemaa ja Euroopa Liidu vahel? On. Venelased justnagu teaksid, et Venemaa ja EL liituvad ning Eurussia tuleb. Eriti käib see Läti venelaste kohta. Vaata kui teadlikud on Läti venelased, Läti riigipea Andris Berzinš: “Lätis on sirgunud muulaste põlvkond, kes valdab teoreetiliselt läti keelt, kuid ei soovi lõimuda,” http://www.postimees.ee/1317512/lati-venelased-omandasid-riigikeele-kuid-loimuda-ei-taha. Nemad näikse teadvad paremini kui eestlased, et Eurussia tuleb ja Venemaa fitnessib Vana-Euroopa enda kasuks.

Aga kas mitte selleks kõigeks ei vajata ka Rail Balticat? Äkki on viisavabadus ja Rail Baltic kuidagi seotud ka piirilepinguga? Kumb vajab Rail Balticat rohkem, kas Eesti või vajab seda hoopiski Venemaa. Kas Eesti vajadusteks oleks eraldatud 3,6 miljardit eurot (560 miljardit EEK = ca Eesti kahe aasta kogutoodang), mis arvad? Kui ütlen siinkohal ette, et Venemaa pealinn tuuakse Moskvast Peterburgi juba tõenäoliselt aastatel 2020-2030, kas siis on hõlpsam ära arvata, kelle jaoks ehitatakse Rail Balticat? Aga kui lisan veel juurde, et tunnel Helsingisse tuleb igal juhul (muuseas, selle jaamad kaetakse seestpoolt Maardu fantastilise musta graniidiga, mida juba ammu kaevandatakse), ehk siis on veel kergem arvata? Eriti kui arvesse võtate, et Soome on kõrgkvalifitseerituim majandudvampiir ja ei kavatsegi tekkivast tarbimismäratsemist kõrvale jääda. Kelle jaoks kogu möll käib? Peaks olema lapselikult lihtne aru saada, et Eestimaast saab lähiaastatel maailma üks tähtsamaid arengukeskusi – asjade käik, mida prognoosisin ette juba oma raamtutes/artiklites alates aastast 1998.

Ja nüüd kõige olulisem. Just sellepärast, et Eesti riik ja rahvas oma astronoomilisest rikkusest ilma jätta, just sellepärast hävitatakse rahvuslikku majandust, loobitakse inimesi mööda ilma laiali, näljutatakse … tapetakse maha eesti rahva riiklusvõime ja -tahe, valetatakse suud ja silmad täis. Lausvalede paks vine katab maad! Protsessi oluline osa on ka rahva demoraliseerimine sotsiaalmeedia vahendusel ja sellest arusaamiseks ei pea veel teaduslikke tõid tegema http://www.naine24.ee/1317564/sotsiaalmeedia-sustib-inimestesse-negatiivsust. Kõik on selge nendele, kes iseseisvalt mõelda soovivad. Eriti pidage meeles, et eesti nn riigijuhid pole mitte rumalad, vaid on reeturid/käsilased, kes kogu mõrvastsenaariumi läätseleeme eest ära teevad. Ja eesti rahvas valib neid masohisti põhimõttekindlusega ikka ja jälle tagasi, et valitud oma edukat mõrvatööd jätkata saaksid!

Vello Leito

02.08.2013

Ad vocem: Ja ärge unustage, et Indrek Neivelt – Putini panga praegune boss, olgu selle nimi tulevikus mis-iganes – juba ootab kannatamatult, et rootsi pangandus võtaks Eesti riigi juhtimise üle – olgu tolle tähtnäitlejaks siis Männik, või kes-iganes – peaasi, et Eestimaad ei juhiks eestimeelsed patrioodid, vaid uusorjastaje palgalised näitlejad.

1,214 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>