Mäletate, ühinemisel ELga öeldi ju kah meile, et tegemist on vaid rahvusvahelise lepinguga …

KOMMENTAAR | Helme lollitab eestlasi pseudoprobleemidega

Margus Kiis, urbanistika lektor Tartu Kõrgemas Kunstikoolis
11. juuni 2013, 06:59

 

Martin Helme lärmakalt ja rassistlikult tõstatatud immigratsioonitemaatika on välja toonud inimeste väga veidraid arusaamu Eesti, Euroopa Liidu ja ka üldse meie elu kohta siin ilmas.

Mitu korda on ka pealtnäha keskmisest targemad inimesed väitnud, et müütiline Brüssel hakkab tulevikus saatma siia “musti” ja moslemeid tuhandete viisi ning sunnib Eestit neid siin ülal pidama. Et siis Euroopa Liidu mingi salapärane ametkond paneb suure orjalaeva tumedat verd inimesi täis, saadab Tallinna ja käsib truualamlikku EV valitsust seda karja toita, aga mingil moel ka siin kinni hoida. Orjalaevade last võetakse Tallinnas maha ning lubatakse neil teha kõike, mis pähe tuleb, ainus keeld on Eesti piiridest lahkuda.

Teine levinud ettekujutus on, et kusagil Eesti piiride taga tunglevad tuhanded inimesed, kes karjuvad: “Laske meid sisse, laske meid marjamaale!”

Immigrandid Eestisse? Miks nad peaksid?

See on äärmiselt veider fantaasia, mis kahjuks kohe kuidagi tõele ei vasta.

Nimelt pole Euroopa Liidus orjandust. Ei saa kuskilt tuua karja inimesi, panna neid kuskile mujale maha ja käskida neid sinna jääda. Jah, on olemas pagulaskeskused, kuhu saab põgeniku mõneks ajaks piiratud ruumi elama panna, kuid kohe, kui põgenik on saanud elamisloa, võib ta liikuda Schengeni viisaruumis kuhu tahab. Arusaadav, et paljud Martin Helme austajad pole ammu reisimas käinud ega tea, et Eesti-Läti või Rootsi-Soome piiril pole ammu valvureid, kes selekteerivad, kes saab riiki siseneda, kes mitte. Ja kohe kindlasti, mõni üksik erand välja arvata, pole Eesti vabariik see koht, kuhu üks tüüpiline immigrant (rääkimata tuhandetest) elama tahaks asuda. Kõik seni Eesti pagulaskeskustes asunud inimesed on Eestist lahkunud kohe, kui selleks võimalus.

Enamik immigrante liigub kindlatesse kohtadesse. Esiteks kogunevad nad piirkonda, kus on ees samast rahvusest inimesi suuremal hulgal. Teiseks peab see koht olema majanduslikult võimalikult jõukas ja pakkuma võimalusi.

Eestis pole mitte mingit arvestatavat aafriklaste, asiaatide, balkanlaste, hindude, moslemite vm kogukonda. On ainult suur venekeelsete vähemus, kuid teistest rahvustest immigrantidele mõjub see pigem peletavalt – venelaste ksenofoobia on üldteada. Keskmisest valgest vähegi erineval immigrandil on siin keeruline kohaneda.

Üldteada fakt on Eesti suhteline vaesus Euroopa Liidu piires ning ka see, et oluliselt rikkamad riigid asuvad siit paari tunni laevasõidu kaugusel. Ka ei hiilga Eesti vabade töökohtade rohkusega. Samuti pole siin enam ammu mingeid erilisi n-ö alternatiivseid viise head raha teenida. Nii et mingit mõtet Eestisse jääda ei ole ja ei tule ka. Ei kujuta ette, mis imenipiga peaks Eesti saama kiiresti 500% rikkamaks, et vähegi võimalikele immigrantidele meeldivaks saada.

Martin Helme toodud võrdlused Hollandiga on täiesti absurdsed, sest Madalmaad on olnud Euroopa üks rikkamaid piirkondi sajandeid, keskajast peale. Loomulikult oli Holland üks sisserändajate lemmikpaiku juba väga ammu. Nagu ka mitu teist Helme toodud näiteriiki, mis on rikkad ja omavad ajaloolistel põhjustel (kolonialism) arvestatavat immigrantide kogukonda juba kümneid, kui mitte sadu aastaid.

0 elanikku juba 160 aasta pärast

Muidugi teab Helme neid ülaltoodud fakte väga hästi ja tõenäoliselt ei võta ka ise oma juttu tõsiselt. Samas ta on poliitik, Eestile omaselt küüniline, ning kasutab ära keskmise valija rumalust ja emotsionaalsust. Tema tõstatatud teema on pseudoprobleem.

Pseudoprobleemid on mõnusad – nendega saab kergelt koguda poliitilist profiiti, kuid reaalselt nendega tegelema ei pea. Väga reaalsed ja raskesti lahendatavad probleemid on Eestis täiesti olemas, aga neist Martin Helme muidugi rääkida ei taha. Kõige hullem ja praktiliselt lahendamatu mure on Eesti elanikkonna kiire ja pidurdamatu vähenemine – vastupidi Helme väljakäidule. Igal aastal jääb Eestis inimesi 8000–9000 võrra vähemaks. Praegu on Eestis umbes 1 280 000 inimest. Kui kahanemiskiirus säilib (tõenäoliselt siiski kiireneb), siis lihtne arvutus näitab, et nulli jõutakse peaaegu täpselt 160 aastaga. Tundub ulmeline aeg, me kõik oleme selleks ajaks ju surnud. Aga kriitiliselt vähese rahvaarvuni jõuame oluliselt kiiremini, paarikümnega. On välja arvutatud, et aastaks 2030 on Eestis alla 700 000 inimese.

Nii väike hulk ei suuda keskustest väljaspool infrastruktuuri ülal pidada, see hävib ja suured alad muutuvad lihtsalt inimtühjaks, sest elada suudab seal vaid see, kes vihkab tsivilisatsiooni. Elanikkond vananeb, töövõimelisi jääb aina vähemaks ning ühiskond tervikuna ei suuda enam funktsioneerida. Põhimõtteliselt võib täie tõsidusega ennustada, et 50 aasta pärast Eesti riiki sisuliselt ei eksisteeri, kuna siin lihtsalt ei ela suurt kedagi. Siin on tühi üksikute asumitega ala, millist võib näha näiteks USA keskosas.

Vahel on kuulda ja lugeda ajakirjanike ja ärimeeste ülinaiivseid hüüatusi, et tuleks sisse tuua venelasi, valgevenelasi, ukrainlasi jt kultuuriliselt lähedasi inimesi.

Venelasedki ei taha tulla

Juhuslikult on asjalood sellised, et isegi venelasi ei saa sunniviisil sisse tuua. Siin on küll päris suur venekeelne kogukond, kuid kahjuks on väga tugevad slaavlaste seltskonnad ka palju rikkamates Euroopa riikides, näiteks Saksamaal. Ka Soome pakub venelastele ülisuurt huvi ja kuna nad saaksid elamisluba omades elukohta valida, siis poleks Eesti neile kohe päris kindlasti esimene valik. Ja ka mitte teine või kolmas.

Martin Helme võib küll haletseda rootslasi, norrakaid, inglasi jt, et neil esineb immigrantide mässe, kuid sellest hoolimata need rahvused ja riigid säilivad. Erinevalt Eestist, kuhu võõraid sisse ei lasta, aga ega siia eriti keegi tulla ka ei taha. Ning eestlased ise ei julge, taha ega ka saa püsimiseks piisavalt palju lapsi sünnitada.

Nii et Martin Helme austajaid võib lohutada – suremine valgete vanainimeste väärikas seltskonnas on neile peaaegu et garanteeritud. Ja kuna siinsed venekeelsed vähenevad kiiremini, siis tõenäoliselt on 100 aasta pärast Eesti ajaloos esimest korda päris rahvusriik, mõnekümne tuhande puhta eestlasega üksinda

_____________________

Postitas: EIP teabetoimkond

PS! 2003. aastal öeldi meile, et ärge kartke, Euroopa Liit pole midagi muud kui vaid rahvusvaheline leping, mäletate. Pidage meles, et Euroopa üliriiki luuakse algusest lõpuni totaalse valetamise abil – see on satanistide projekt ja valetamine on satanistide ideoloogia vundament.

874 total views, 3 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81