Osvald Sasko ettekanne 1.06.2013 konverentsil

Tartu rahu puutumatuse kaitseks

Kuni tänaseni pole ükski poliitik oma rahvale selgeks teinud Tartu rahust loobumise vajadust. Miks on vaja uut piirilepet, kui oleme juba ühe piirileppe ratifitseerinud? Kas Tartu rahuleping on Venemaal hävinenud ja nüüd on vaja Eesti Vabariigi poolne hävitada? Kas N. Liidu, tänase Venemaa järjepidevus on katkenud? Oleme oma riigi sünnitunnistust austanud ja meie riigi järjepidevus on alles, kuigi meie poliitprostituudid on teinud Euroopa Liidu mõjutamisel kõik [endast]oleneva, et Tartu rahu, Eesti Vabariigi sünnitunnistus hävitada.

Kas Eesti rahvas on kadunud ja asemele on näiteks Marsilt toodud uus rahvus, kes ei vaja Tartu rahulepingut? Tänane Venemaa ju nii mõtlebki. Miks ta muidu on teinud avalduse, et kolm Balti riiki on N. Liidu lammutamise (lagunemise) tagajärjel 1991. aastal iseseisvunud?

„Tänu” Lennart Meri reeturlikule lepingule Venemaaga 1994. aastal põlistati Eestisse suur hulk venelasi, ja mitte ainult vene rahvust, vaid noori elujõulisi vene sõjaväelasi, ka endiseid KGB-lasi, mis tähendab, et „tänu” Lennart Merile jäi Eestisse kõigi seaduste kohaselt vaenlane, kes võib saada ükskõik kuna käsu eestlase kodu rünnata…

Teame, et ka Narva on Eesti. Kuid palju seal eesti keelt kuuleme…? 1951-1953. aastal oli Narva eestlastele suletud, Narva registreeriti ainult venelasi. Statistika annab teada, et enne 1940. aastat elas Narvas ja Jaanilinnas 80% eestlasi, nüüd elab seal üle 90% venelasi… Ja nendele kodutee näitamine on hiljaks jäänud. Kuid nendele, keda Lennart Meri siia põlistas, saame me veel koduteed näidata.

Kuigi NSV Liidu KGB püüdis teha kõik selleks, et unustaksime oma ajaloo ja avaksime okupantidele oma südame, ei täitunud okupantide soov, väljaarvatud Eesti rahva kõnts, saast, kes viskus põlvili okupandi jalge ette ja lubas truu orjana teenida. Neid kõiki me täna tunneme ja on häbi eestlaste pärast, kes eilseid okupante on nõus ka täna teenima ja tunnustama esimese Eesti Vabariigi autasudega. Te kõik tunnete neid.

Pole kahtlust ühes, mis oli kindlasti üheks suuremaks tõukejõuks iseseisvumisele. See oli MRP, teisisõnu Molotov-Ribbentropi pakti avalikustamine, mis pani need suurriigid häbiposti. Arvata võib, et need suurriigid olid nüüd juba huvitatud sellestki, et see häbiplekk kustutada. Seega kindlasti olid nende hääled kõvemad, kui suurriigid võtsid vastu otsuse UUE MAAILMA ehitamise vajaduse, kus peaosa mängib Euroopa Liit.

Meil armastatakse ikka rinnale prõmmida ja väita, et me laulsime Eesti vabaks, Rahvarinne, eesotsas Savisaarega tegi (teeb) kõva häält ja lunib seda au endale, [et] Rahvarinne oli see, kes taastas iseseisvuse. Kaalukama panuse andis USA ja Ronald Reagan, kes mitmeid kordi esines avaldusega vabastada kolm Balti riiki. Kõik see oli, ja kindlasti mingi panuse andis vabanemisele. Kuid mul on teile siin saalisolijatele küsimus, õigemini mitu küsimust, ja seda põhjusel, et mulle tundub, võib-olla ma eksin, kuid me pole päris õigel teel oma lähimineviku hindamisel.

Esimene küsimus: „Kuidas sai võimalikuks superriigi, NSV Liidu veretu allaandmine?” Ja teine küsimus: „Kellel oli EL-i rohkem vaja, kas kolmele Balti riigile või Euroopa Liidule?” Neis vastustes peitubki lähimineviku tõde ja protsessid jätkuvad täna, mis tähendab seda, et meilt võeti N. Liidu ahelad  ja pandi palju kindlamad ja isegi julmemad ahelad, mille nimeks on Euroopa Liit.

Nüüd, kus me oleme koos oma lastega müüdud Euroopa Liidule (loe: UUELE MAAILMALE), kus meilt on võetud Põhiseadus ja oleme allutatud rahvusvaheliste lepingutega EL-i külge, on alustatud rahvusriigi hävitamise plaanidega, sest on selge seegi, et EL ei soovi endi keskel näha rahvusriike, neid loetakse ohtudeks UUE MAAILMA arengus. Midagi likvideerida või hävitada saab ikkagi seestpoolt. Meil jätkus seda „materjali”, mida on võimalik rahvusriigi vastu tööle panna, ja nii olemegi jõudnud Euroopa Liidu salajasemate plaanide juurde. N. Liit lammutati eesmärgiga „rikastada” maailma rahvaste peret ja sõlmida Venemaaga viisavabadus. Paraku teame, et viisavabadust saab sõlmida ainult nende riikidega, kellega on riigipiir. Meil on riigipiir, Tartu Rahu aegne riigipiir, kuid Venemaa ei tunnista seda ja osalt USA-poolse survega ja nüüd EL-i poolse survega soovitakse sellest loobuda, visata Tartu rahuleping ajaloo prügikasti. Juba ollakse jõutud sinnamaani, et uues redaktsioonis ei mainita Tartu rahu kordagi ja piirgi olevat rohkem tehnilist laadi. Mida aga tähendab see, et uues piirileppes ei mainita Tartu rahu? Isegi idioodil tekib küsimus: „Kuidas ikkagi tekkis Eesti Vabariik ja kus see riik siiani oli?” Ja kui nüüd siis edasi mõelda, siis võib paljudele hakata meeldima mõte, et Eesti Vabariik tekkis 1991. aastal  N. Liidu lagunemise tagajärjel.

Võime väita, et alates 1991. aastast  on võimule pääsenud aferistid, sulid, kommunistid ja endised KGB-lased. Kes vähegi tähelepanelikult on jälginud meie iseolemist, siis on nad veendunud, et on toimunud vaikne, kuid sihipärane tegutsemine rahva ja riigi vastu. Täna võime seda tegutsemist nimetada organisatsiooniks nimega „Okupatsiooni Põlistamise ja Tartu Rahu Reetmise Selts”.

Tekib kahtlus, et Venemaa valitsus maksab ka toetust. Miks KAPO pole selle piirileppe-probleemiga tegelenud? Sest kuidas me ka ei nimetaks toimuvat protsessi, siis lõpuks jõuame ikka reetmiseni välja, jõuame sinnamaani, et tegutsetakse vastu rahva tahet, referendumit pole ju toimunud, mis omakorda tähendab seda, et on sõidetud kogu Eesti rahvast teerulliga üle, ja kui lähtuda Rahvusvahelisest Inimõiguste Konventsioonist, siis on Eesti Vabariigi valitsus rikkunud kogu riigi tasandil inimõigusi.

Olen loomult heatahtlik inimene ja isegi natuke naiivne. Lähtuvalt sellest arvan, et on veel võimalik midagi teha, näiteks:

1. Esitada Venemaa Föderatsiooni valitsusele nõudmine MRP kirjalikult tühistada, sellest loobuda.

2. Lõpetada okupatsioon Eestimaa Petserimaal ja Narva-tagustel maadel koos oma alamate väljaviimisega sellelt territooriumilt.

3. Tunnistada Tartu rahulepingu järgseid piire Eesti-Venemaa vaheliseks piiriks.

4. Moodustada komisjon okupatsiooniga tekitatud kahjude hindamise suuruse [määramiseks] ja [leppida kokku] hüvitamise aeg.

Lugupeetud kohalolijad, ärge pange pahaks mu naiivseid unistusi, kuid küll tahaks, et see oleks [tegelikkus] või saaks tegelikkuseks.

Osvald Sasko

Piirileppe-teemalisel konverentsil „Tartu rahu puutumatuse kaitseks” 1. juunil 2013 Eesti Rahvusraamatukogus kõlanud ettekanne. Autori hääle ootamatu halvenemise tõttu luges ta teksti ette Mart Niklus.

Autor on kaitseliitlane, Tartu Rahu Põlistamise Seltsi asutajaliige ning Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu liige.

_______________________

Postitas: EIP teabetoimkond

1,271 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>