Vello Leito: Valede vankril kolm ratast on all II

Olulisem on siiski teine „ratas“, valevanne, et Euroopa Liit olevat riikide liit, mitte liitriik, ehk föderatsioon. Terve mõistusega inimesele, omakasupüüdmatule olendile, kes sotsiaalset koostööd tähtsustab, olekski riikide liidu koostöövorm vastuvõetav, eriti kui konföderatsioon on paika pandud üksteisele kasulikul ja vastuvõetaval viisil. Üliriigid teavad seda väga hästi. Ent ei rahulda see föderaliste, sest sel moel on küll võimalik olla pirukajagamise juures, aga ei saa ise olla pirukajagaja!

Just seetõttu on üliriiklastel hädavajalik jõuda liidu föderatiivse ülesehituseni. Alguses üritati saavutada eesmärki lausa otserünnakuga ja jõustada uus liidulepingut, mis oli isegi oma nime poolest föderatsioon – aluslepingule pandi nimeks Euroopa Liidu konstitutsioon. Ent lakkamatute sisendustega kurnatud vulgus sedavõrd siiski virgus, et ütles „ei“ ja üliriigi loojad nimetasid konstitutsiooni teksti kiiresti ümber Lissaboni lepinguks. Ei unustatud aga enne seda föderalismi konstitutsiooni veelgi unitaarsemaks muuta. Ja nii kehtibki ELiidus konstitutsioon kui föderalismi kohustuslik atribuut oma varjunime all. Sedapuhku ei riku tõesti nimi „meest“, kui üliriigi loojate huve silmas pidada. Vulgus aga ei saa tänaseni aru, ei mõista lõpuni kui läbimõeldult on teda jälle lõksu aetud: vormilt peenelt, sisult räigelt. Nagu jesuiidid omal ajal: fortiter in re, suaviter in modo.

Euroopa Liidu püsimine on lausa salapärane, miks EL veel ikka püsti soodoma segadustest ja rahuolematustest hoolimata. Võti mõistmiseks on olemas. Kui Euroopa Komisjon ja Eurparlament ütlevad ka üheskoos, et Lissaboni leping on riikide liidu alusleping, siis see sõnum kaigub kurtidele kõrvadele. Satanistliku jõu annab mantrale see, et eranditult kõik need, kes soovivad vulguse poolt kokkutassitud rikkusi privilegeeritult nautida, need peavad uneski seda mantrat kordama. Meie võimukandjad, ja need, kes himustavad võimu kandma hakata, teevad samamoodi. Inimesteni jõuab võimas süsteemne valevandumine, mis tekitab kõhedust oma massiivsusega, kõhklust oma terves mõistuses. Ei julgegi tavainimene tõde tunnistada iseendalegi – vägagi tüüpiline alistatud inimese alateadvuslik enesekaitserefleks. Kui nüüd selles suunas aruteluga edasi minna, siis peaks kohe-kohe vastu tulema fakt, et vähemalt osa Kalevite kangest rahvast põeb nn Stokholmi sündroomi.

Paratamatult peab igaüks end suhtestama selle valevandujate ühendkooriga. Sedakaudu tekib kindel võimaluse eksimatult näpuga näidata, kes on eesti rahvuslane ja kes on eurorahvuslane -2007/02/23/iseseisvusrahvuslased-contra-eurorahvuslased-. Meie võimukandjad on end määratlenud eurorahvuslasteks, kes lähtuvad sellest, et eesmärk pühitseb abinõu ja vale vandumine on neile abinõuks. Nemad on need, kes enda teadmist mööda sisenevad valitsevasse euroföderalistlikku süsteemi, et seda seestpoolt oma soovide kohaselt ümber muuta!

Eesti rahvuslased-iseseisvuslased on aga, vastuoksa, need, kes lähtuvad realiteetidest, et süsteemi muutmine seestpoolt pole jõukohane ega ka vajalik. Need Euroopa riigid, mis soovivad, las doonordavad üliriiklasi. Iseseisvusrahvuslased peavad vajalikuks riigi ja rahva ellujäämise huvides Euroopa Liidu nimelisest orjastamistööstusest lahkuda – Väike-Peetril pole mingit vajadust oma märssi neile kinkida. On vägagi üllatav, et suurele osale rahvast üliriiklaste valevandumisest-sugestioonist piisab uskumaks, et Euroopa Liit olevat riikide liit, seetõttu ka Eestile võimalusi andev. Ei anna, paraku, ELi iseenda poolt on ju ühemõtteliselt deklareeritud nende eesmärk: rahvusriikide likvideerimine, rahvuste segamine, Euroopa riigi loomine.

Inimestele on selles uskumuses püsimiseks võimude poolt vastu tuldud ja tõkestatud on juriidiliselt ligipääs tõestusele, et Eesti ei ole iseseisev ja suveräänne riik, vaid on liitriigi liiduvabariik. Eestis nimelt pole defineeritud, mis on riikide liit, liitriik ja rahvusvaheline leping. Sellest rääkimine on meedias keelatud/tsenseeritud. 2003. aastal esitas EIP õiguskantslerile nõudmise defineerida need kolm. Õiguskantsler keeldus, märkis vaid, et Eestis riikide liidu ja liitriigi legaaldefinitsioon puudub. Sellega ongi võetud lihtviisiliselt ära juriidiline võimalus tõestuseks, mis asi see Euroopa Liit on, riikide liit või liitriik.

Siinkohal on sobiv koht vastata sagedasti esitatavale küsimusele, et mille poolest EIP ja EKRE omavahel erinevad, kuhu on kumbki asetunud valevandujate massiüritusel, poliitkorrektsuse esivõistlustel. Vastus on lihtne: EIP on ainuke erakond, mis käimasoleval tõe tõrvamise üldriiklikul kampaanial üleüldse ei osalegi ja ütleb ühemõtteliselt, et kõik väited Eesti iseseisvuse, suveräänsuse ja rahvusriikliku olemuse kohta on valed. Seetõttu Eesti Iseseisvuspartei on ainuke poliitiline opositsioonipartei Eestis, EKRE kuulub võimuopositsiooniliste parteide hulka. EKRE esimehe Mart Helme sõnade kohaselt tunnistab ta EL liiduvabariigid rahvusriikideks. Kahju, sellega on ületamatu vahesein püsti pandud.

Valede vankril see teine „ratas“ küll logistab, ent pöörleb siiski. Eesti rahvas tõepoolest näib uskuvat, et Eesti olevat iseseisev riik, ainult et EL valitsus kiusab oma ettekirjutustega. Rahvas soovib uskuda, et asjad on halvasti vaid seetõttu, et valitsejad ei oska valitseda ja on korrumpeerunud. Tegelikkuses Eestit ei juhi ei riigikogu ega valitsus, vaid Euroopa Komisjon. Selle nägemist tõkestab aga rahva alaväärsuskompleksidest tulenevad alateadlikud kaitsemehhanismid.

Kolmas „ratas“ valede vankri all on kõige töökindlam, sest selle paneb veerema raha – sugestioon, et iseseisvalt Eesti toime ei tuleks ja majanduslik olukord halveneks kui ELiidust nn rahasid ei tuleks. Seetõttu valede vanker jätkabki veeremist kuni lihtne tõde selle kohta pole jõudnud inimesteni, et Eesti saab otsest raha ligikaudu kümme korda vähem kui vabatahtlikult ära annab ja väevõimuga talt käest võetakse. Esimeses lähenduses on see teema lahti räägitud artikliga -2012/08/22/vello-leito-eesti-on-euroopa-liidu-suhtes-raigelt-pealemaksja-, ent suurem osa tööst selle teema kallal seisab veel ees.

Vello Leito

29.05.2013

1,074 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>