Kivisildnik: Orjaleping riigihanke korras

Paavstile pugemine ei ole Eestis uus asi. 1300 aasta tuuris oli see täiesti tavaline praktika. Kusjuures paavsti sussi lakkumist harrastasid kohalikud korruptandid, kes konkurentsivõitluses hakkasid paremini organiseeritud ja intensiivsemalt töötavale globaalkorruptsioonile jalgu jääma.

Kõik see toimub ka tänapäeval, lugege Eesti Ekspressi. Leht, kes mingil hetkel sulges oma veerud vandenõuteoreetik Jüri Linale ning naeruvääristas laialipekstud sõjaväeluuret, sest need klounid sonisid midagi sõjaväkke siginenud ordurüütlitest. Seesama leht selgitab meile täna veenvalt, kuidas vabamüürlased võtavad korruptsiooniturul üle EÜSi turuosa ning jäme ots meie sõjaväes on ühe teatava ristisõdijate ordu käes.

Ordu pugejad

Ekspress on hea näide sellest, kuidas võitjate lehest saab kaotajate leht ja laiemalt vaadates, suuremat pilti nautides, võitjate ühiskonnast saab kaotajate ühiskond. Ja sellest on ainult hea meel, sest meie, poeedid, oleme alati olnud kaotajate poolel. Sama asi Ansipiga, mees, keda me oleme harjunud nägema võitjate hulgas, rind ees ja pigimütsike uljalt kuklasse aetud peas, on järsku paavsti ees alandlik nagu lambuke – heida armu, isake, tule ja pikenda meie 800aastast orjalepingut!

Sellest, et Ansipi menu langeb, ei tee enam isegi Postimees saladust. Asi peab ikka olema päris hull. Globaalkorruptsiooni-hõngulised kolkapanga uksed löödi nina ees kinni. Põmm. Tea, kas ESMi ulu allagi lastakse, nüüd ei teagi, kuhu oma pead panna või mis mütsiga aiaäärsel tänaval ringi jalutada. Sellises olukorras haaratakse ikka paavsti sussi järele.

Enne Jüriöö märatsushoogu oli muinasansipitel sarnane olukord. Kohalikud korruptandid olid kogunenud piiskoppide ümber, kes olid midagi meie politiseeritud maavanemate taolist, ent kelle vajalikkuses ei olnud sugugi kõik kindlad. Eelkõige olid piiskopid ordul jalus. Ordu oli globaalkorruptantide sõjaline tiib, mis koosnes muude hulgas kriminaalkurjategijatest, kellele anti armu tingimusel, et nad ristisõjas usinasti verd valavad.

On selge, et maavanematest ja nende sulastest ei ole elukutselistele kurjategijatele vastast. Uku Masing kirjeldab oma teostes «1343. Vaskuks ja vikaaria Lohult» värvikalt ning ürikutele toetudes seda, kuidas muinasansipid paavstile kirju kirjutasid, pugemas käisid ja muude alatute nõksudega üritasid ordule si**a keerata.

Ordu reageeris nii, nagu ordumehed Breivikuni välja seda ikka on teinud, kes kirjutas kaebekirja, sellel käsi maha, kes inises, sel lõigati keel suust, kes kippus Vatikani koputama, see lõpetas jääaugus. Kõigil lihtlabastel mahanottimistel me siin pikemalt ei peatu, loete ise tarkadest raamatutest.

Panus paavstile oli vale siis ja on vale ka nüüd. Paavstlus kolis Ameerika metsadesse, kui te ehk tähele olete pannud. Peale Amazonase džunglihõimude ei ole paavsti seljataga enam kedagi. Kõik see on juba ajaloos olnud, pärast Rooma kukkumist kandsid antiigi kultuuripärandit edasi hästikodustatud barbarid. Nüüd siis taganeb katoliiklus

Argentina sojapõllu peenrale ja see ongi tema õige koht. Meie, eurooplased, meie eelistame islamit. Rohkem naisi ja uhked turbanid ka.

Ühte tahan ma küll nüüdisansipitele öelda, riigihanget nii ei korraldata, kui tahetakse üldrahvalikku orjalepingut pikendada, siis peab ikka olema korralik vähem süüa pakkumine ja rohkem peksa pakkumine. Aastani 2015 on veel aega, kohale tuleb kutsuda ka edukamaid ristisõdijaid ja muid mõjurikkaid isikuid.

Bütsants Eestis

Eelkõige pean ma silmas bütsantslikke ristisõdijaid, kes veel inimpõlv tagasi okupeerisid edukalt Terra Marianat ning kelle ristisõdijad, palverändurid ja nende järeltulijad siiani Lasnamäge ja Ida-Virumaad koloniseerivad. Erinevalt paavstilikest maailmavallutajatest, kes taganevad hästiettevalmistatud positsioonidele Ladina-Ameerikas, on Bütsants endiselt löögihoos.

Bütsants vallutas just strateegiliselt väga tähtsa prantsuse näitleja, surus rasketes heitlustes näoli naispunkaritest jumalateotajate bande ning laieneb hetkel jõudsasti Küprosele. Punkaritest puhastatud ja näitlejatega relvastatud Bütsants on tugev ja Küpros langeb õige pea, selles pole vähimatki kahtlust. Jälle tükk püha maad ja merd, millest paast peab suu puhtaks pühkima.

Orjalepingut tuleb pakkuda Vatikanile ja jänkidele viisakusest, sest kui jänkid ei julge Iraanile kallale minna, siis on nad mõttetud mehed ja selliseid orjata pole väärikas. Võitku kas või üksainuski ristisõda ja siis tulgu rääkima, Afgaanis said jälle mol-li ning kolivad veriste koonu-dega koju tagasi. No ei ole normaalne.

Bütsantsile, Hiina kommunistidele ning jõukatele pankuriperedele tuleb üldrahvalikku orjalepingut pakkuda aga kindlas usus ja tahtmise neid ustavalt teenida kuni lõpuni. Tugevama käest niikuinii ei pääse, aga nõrga poolel orjab ainult idioot. Küllalt oleme lollusi teinud, hirmsasti oleme euroämbri pärast kannatanud, nüüd aitab.

Orjalepingu uuendamise teemaga seostub otseselt ka ristisõdades kahtlemise kriminaaliseerimine. Kindlasti tuleb kriminaliseerida ja tuleb kirminaliseerida ristisõdade headuses ja kasulikkuses kahtlemine. Küsimus on aga selles, kelle ristisõda ametlikult pühaks kuulutada, kas paavsti või Bütsantsi oma või siis hoopis pankurite püha sõda kogu inimkonna vastu.

Seda küsimust ei saa me lahendada enne, kui orjaleping on uuendatud ja siis isandad ütlevad, mis ja kuidas. Ole meie kompetentsis, meie peame sõna kuulama ja tegema, mis öeldakse. Meie ajaloolased on tubli tükk tööd teinud Vatikanile pugedes, aga kui selgub, et meid ootavad ees küproslik-bütsantslikud arengud, siis tuleb kõik jälle ümber kirjutada. Piinlik.

Aga see kõik ei puuduta maarahvast, see oli jutt aadlike raskest elust ja keerulistest valikutest. Maarahvas on ikka torupilli kiunutanud, londi umbe tõmmanud, kisendanud, karelnud ning andunud kõlvatustele. Nii on kroonikates kirjas ja lisaks on maarahvas nikerdanud loomade kujukesi, ka see traditsioon jätkub – Rakveres tarvas, Tallinnas kits, Tartus siga ja Viljandis hobune.

Allikas: Õhtuleht, 23.03.2013

________________________

Postitas: EIP teabetoimkond

1,644 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81