Tervishoiuekspert: kui Eestis lähiajal midagi ei muutu, tuleb revolutsioon

“Eestile iseloomulik ultraliberaalne poliitika on toonud endaga kaasa sotsiaalse ebavõrdsuse suurenemise ja vaesuse kasvu. Kui lähiajal ei teki märgatavaid muutusi, siis muutub lahkumine riigist massiliseks või tekib revolutsiooniline situatsioon ja inimesed pööravad valitsuse vastu,” ütleb maailma terviseedenduse assotsiatsiooni asepresident Anu Kasmel Pealinnale antud intervjuus.

Kasmeli sõnul on Eestile iseloomulik ultraliberaalne poliitiline suundumus toonud endaga kaasa sotsiaalse ebavõrdsuse suurenemise, vaesuse kasvu ning kiireneva lahkumise riigist. “Kui vaadata rahvastike tervisestatistikat globaalselt, siis näeme selgelt, et taolist poliitikat viljelevate riikide tervisenäitajad halvenevad,” ütles Kasmel.

Kasmel märgib, et selline suundumus Eestis ei ole paratamatus. “Vajalik on mõista protsesse ühiskonnas ning toimida sellele vastavalt. Kui valitsus ei ole selleks suuteline, siis on vajalik vahetada valitsuseliikmed selliste vastu, kes on suutlikud analüüsima/mõistma protsesse ühiskonnas ja toimima oma otsustes vastavalt.”

Kasemeli sõnul on praegune tugevalt parempoolne poliitika on viinud riigi kriisisituatsiooni lähedale. “Kui lähiajal ei teki märgatavaid muutusi, siis järgneb kaks võimalikku arengut – kas muutub lahkumine riigist massiliseks või tekib revolutsiooniline situatsioon ja inimesed pööravad valitsuse vastu,” märkis Kasmel.”

____________________________________________

Postitas: EIP teabetoimkond

1,337 total views, 6 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81