Facebook: 
   Sisu: 
 

Eesti rahvas pole mitte välja suremas, vaid teda mõrvatakse

Ilmselt kõik meedias sõnavõtnud räägivad eesti rahva väljasuremisest, seda teeb ka Mati Väärtnõu, kelle artikkel on toodud allpool.  Vist mitte keegi kuskil pole selgitanud, et eesti rahvas ei sure välja vaid teda suretatakse välja tohutu survega nii seestpoolt kui väljastpoolt Eesti riiki. Kes seda teevad ja kuidas seda tehakse, sellest on EIP kodulehel kirjutatud sedavõrd palju, et kordamiseks siinkohal puudub vajadus. Millal küll Mati Väärtnõu’d ükskord tõtt rääkima hakkavad?

EIP teabetoimkond

_____________________________

Miks eestlased ei tunnista, et olemegi välja suremas?

Delfi Rahva hääl
Miks eestlased ei tunnista, et olemegi välja suremas?

Foto: Siim Lõvi

Kummaline on lugeda neid arvamusi Yana Toomi kohta. Kas Yana Toom ütles välja nüüd riikliku saladuse, mida eestlased on siiamaani püüdnud varjus hoida?
Või on asi selles, et suurele osale kaaseestlastele meeldib iseendale valetada, leides, et kiire rahvastiku vähenemine on tühiasi ja lohutada end, et see iseenesest taastub, kuna ka Põhjasõja ajal taastus?

Põhjasõja ajal oli eestlane maarahvas ja taastumine tuli sellelt pinnalt. Täna on olukord totaalselt vastupidine – eestlasest on saanud veerev kivi, millele sammalt ei kasva. Pole juuri, pole taastumist! Maaelanikkond on suures osas vananenud ja sealt taastust ei tule. Tänane ühine EL süsteem võimaldab kiiresti elukohta vahetada ja kui ei ole emotsionaalselt siduvat kodutunnet, siis on otsus lahkuda kiire tulema. Eriti praegu, kus paljude inimeste kindlustunne Eestis hakkamasaamise suhtes on langenud väga madalale. Süüdimatu ja kontrollimatu avatus on ohtlik iga väikese rahvakillu
eksistentsile. Väliseestlaste kogemus on näidanud, et vaja on ainult kolm põlvkonda, et sulanduda ja oma identiteet kaotada.

Iseasi, kuidas Toom seda välja ütles, kuid vaieldamatu fakt on see, et kui kiiresti muudatusi Eesti igapäevapoliitikas ei tule, siis saavad Yana Toomi sõnad prohvetlikuks! Kas suurt osa Eesti inimesi/kultuuriinimesi iseloomustabki kanapimedus, et nad ei suuda toimuva tõsidusest aru saada ning kui sellele keegi nn šokiteraapiana tähelepanu juhib, siis hakatakse hoopis tähelepanu
juhtijat ennast süüdistama?!

Sellele, millele Toom täna viitab on dr Jaak Uibu juba tähelepanu pööranud vähemalt viimased 15 aastat. Millegipärast on teda ja tema eestvedamisel tehtud teaduslikke töid meie riigis eiratud. On viimane aeg hakata mõtlema, mida Eestis ette võtta, et Yana Toomi poolt väljaõeldu kunagi tõeks ei saaks!

1,509 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>