Vello Leito: Eurussia sünnib

Nii Venemaa kui Euroopa Liit on sisenenud oma mõjualade geopoliitilise korrastamise tegevfaasi. Venemaa on teatanud juba varem, et moodustab Euraasia liidu – Venemaa geopoliitilise ruumi. Euroopa Liidu kahekiiruseliseks muutmise järel (Merkeli terminoloogias on tegemist struktuursete reformidega) saab ka Euroopa staatus korrastatud Saksamaa geopoliitilise ruumina. Seejärel algab georuumide ühinemine n.ö Eurussia impeeriumiks, Berliin-Moskva telje tegevusse rakendamine.

Medvedevi ütlused Saksa ajalehele Handelsblatt annavad diplomaatiliselt looritatud kinnituse ülalmainitud protsessidele. Järgnev on väljavõte 28.01.2013 Postimehe artiklist: „Medvedev: Putini ja Merkeli suhted lubavad lahendada igasuguseid ülesandeid“:

Vene peaminister rääkis Saksa ajalehele Handelsblatt, et Vene presidendi Vladimir Putini ja Saksa kantsleri Angela Merkeli omavahelised suhted võimaldavad lahendada igasuguseid küsimusi.

Ajaleht tahtis teada, kas Medvedev on märganud Moskva ja Berliini suhete jahenemist pärast Putini presidendiks saamist.

«Mulle tundub, et tegemist on taas mingite stampidega. Vladimir Putinil ja Angela Merkelil on head seltsimehelikud suhted. Neil on head suhted, mis võimaldavad lahendada igasuguseid ülesandeid. Loomulikult on ka mingeid emotsionaalseid asju, kuid siis on tegemist puhtalt inimliku küsimusega.»

Medvedev avaldas lootust, et kahe riigi suhetes on kõik hästi. Võib-olla on see liiga lennukas arvamusavaldus, kuid Vene-Saksa suhetest sõltub väga oluliselt ka majandussituatsioon kogu Euroopas, rääkis ta.

Vene peaminister ei pidanud sellega silmas asjaolu, et kaks riiki on strateegilised partnerid või et nende kaubavahetuse maht on tohutult suur. «Mulle lihtsalt tundub, et meie konsolideeritud positsioonist sõltub palju ja seda vaatamata tõsiasjale, et Venemaa ei kuulu Euroopa Liitu ega pole ka eurotsooni liige.»“

Nii Saksamaa kui Venemaa tahavad Eestit enda alaks ja Eesti läheb jagamisele. Kui Eesti riik ja rahvas tahavad aga ellu jääda, siis on selleks ainult üks võimalus: Eesti peab Euroopa Liidust välja astuma ja hakkama targalt ning kompromissitult täitma Eesti kui geopoliitilise vaheruumi kohustuslikku missiooni, mis nõuab vahendatavate huvidega arvestamist oma poliitilise sõltumatuse, iseseisvuse ja suveräänsuse juures. See missioon on majanduslikult ja geopoliitiliselt Eestile maailmajaloolise tähendusega ning tagab rahvusliku puutumatuse.

Eesti presidendile on reserveeritud koht ümarlauas koos Saksamaa ja Venemaa presidendiga.

Vello Leito

28.01.2001

1,520 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>