TÕNIS BLEIVE ERIARVAMUS

Mul on eriarvamus Reformierakonna vastase kampaania osas.

Minu hinnangul ei tegutse SDE mitte Keskerakonnaga paaris, vaid IRL-ga. Selle paari eesmärk on luua veel üks erakond, kellega peale erakorralisi valimisi valitsus moodustada (Zatlersi-Dombrovskise skeem).

Nii endine SDE esimees Ilves kui praegune Mikser on välistanud Savisaare osalemise valitsuses. Muidugi võib Keskerakond minna valitsusse ka Savisaareta, kuid see otsus sõltub ikkagi Savisaarest.

Nii Keskerakonna kui IRL-i sisevõitlused said möödunud aastaks võideldud. Savisaar puhastas partei oma vastastest, taltsutas kõhklejad; ‘äraostmatud’ tegid sama IRL-s.

Tähelepanelik poliitvaatleja märkas möödunud sügisel IRL-i peasekretäri vahetust. Priit Sibul vahetati välja EÜS-i asutajaliikme Tiit Riisaloga.

Järgnesid sotsiaaldemokraatide üleskutse viia läbi erakorralised valimised, Harta, Rahvakogu…

SDE, IRL-i tagatoad ja mingi kolmas rühmitus viivad läbi keerulist operatsiooni hävitada Reformierakond vältides Savisaart ning jätkuvalt ‘maas hoides’ Iseseisvusparteid, tulemaks erakorraliste valimiste järel võimule – just nii nagu tegid liidumeelsed 2011. aastal Lätis.

Kuidas operatsioon kulgeb, kes täpsemalt on selle taga ning millised on nende väljavaated eduks, sellest loodan edaspidi üksikasjalikumalt kirjutada.

Tõnis Bleive

1,805 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81