Facebook: 
   Sisu: 
 

Põlissoomlased sooviksid referendumit

Soome Põlissoomlaste liider Timo Soini kiitis Ühendkuningriigi peaministri David Cameroni kava korraldada referendum Euroopa Liidu liikmesuse üle.

Soini kirjutas eile oma blogis, et kui tema oleks peaminister, korraldaks ta just sellise rahvahääletuse ka oma kodumaal. «Ma soovin Soomele paremat lepingut,» märkis Soini, kes rõhutas oma seisukohta, et Soome ei peaks võõraid võlgu kinni maksma.

«Rahvahääletus on hea ja tervitatav eesmärk,» lisas euroskeptikust Soni, kes hiljem märkis YLE-le, et igal riigil peaks olema võimalus ühe inimpõlve jooksul hääletada ELi liikmesuse üle.

Cameron ütles oma eile peetud kõnes, et kui tema juhitavad konservatiivid ka järgmist valitsust juhivad, alustab too uusi kõnelusi Ühendkuningriigi ELi liikmeksoleku tingimuste üle ja korraldab seejärel ühendusse kuulumise üle referendumi.

Allikas: Postimees, 24.01.2013

_________________________________________

Postitas EIP teabetoimkond

1,471 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>