Riigikoguparteide poliittehnoloogiline andekus

Klapiti kokku Harta 12, kutsuti kokku „rahvas“. Kutsujad olid SDE ja KE. Rahvas ei tulnud, tulid nende parteide käsundusliikmed, näpuotsaga uudishimulikke, teine näpuotsatäis naiivseid, kokku saadi elevust tekitanud poliittehnoloogiline vaatemäng.

Ent siis tuli võimukandajatele parem idee – kutsume kokku ümarlaua! Tuligi ümarlaud – hulk riigikoguparteide funktsionääre, huulteltlugejate ilukõnelejate eliit, näpuotsatäis „rahva“ esindajaid. Jätkati andekalt – loome internetifoorumi, kus kõik saavad oma ettepanekud riigi, rahva ja Parteide hüvanguks välja öelda!

Foorumisse registreerus üle tuhande osaleja, ettepanekuid tuli. Head mõtted saavad Parteid nüüd rahuolevalt ja takistamatult oma nimele kirjutada. Analoogilist meetodit kasutavad Parteid, – et mitte öelda kuritegelikud jõugud – ka valimistel: vampiirimiseks väljavalitud parteide tasuta artiklid meedias ja esinemised raadios kästakse avaldada enne kui paraadile marsivad Parteid, varastatud ideed portfellis.

Ent mitte selles pole uba, üldsegi mitte, vaid hoopiski tolles, et Parteid suutsid märkamatult luua oma saatankavalatele plaanidele „rahva soovide“ tootmistsehhi. Piisab vaid oma palgalistele foorumlastele käsk kätte anda, et nüüd selline „algatus“ olgu tehtud ja, palun väga, tulemuseks ongi: „Tehtud“.

Võtame näituseks parteiliikmete kohustusliku alammäära. 500 liiget, … ei, 200 liiget on küllalt, ütleb foorum. Ja Parteidel ongi käes „rahva soov“ vähendada miinimumi kasvõi kahesajani. Muutmis-uutmismeelsed saavad 10 parteijupatsi peale kokku 10 riigikogumandaadi jagu hääli, riigikogus aga 0 kohta. Noh, mis kostad?

Jah, meie Parteid on kohati ja mõnes asjas lausa nagu leidlikud. Andekad fassaadidemokraadid – hästi oskavad “arvestada” rahva arvamusega! Jah, me kõik koos juhime riiki, väidaks kindlasti ka nätsu-jänki.

Vello Leito

17.01.2013

1,214 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81