Esimene Eesti sattus segadusse

Aus ülestunnistus on pool võitu:

“Inimesed on mulle otsa vaadates kinnitanud, et kõik on korras. Et keegi lihtsalt ajab kiusu, on oma huvide peal väljas. Et lõpeta lollide küsimuste esitamine, poiss”

“Tunnistan, et ajapikku hakkasin uskuma. Olen toimetuses isegi teemat „tapnud””

“Kuidagi liiga sõna-sõna vastu ja liiga keeruliseks hakkas asi mu meelest minema”

“Kui rumal ma olin!”

“Kuigi ma olen küll ja küll oma ajakirjanikutöö kestel näinud, kuidas inimene teispool lauda südamerahus näkku valetab, hakkasin aastatega tippametnikke ja –poliitikuid uskuma. Ei saa ju olla, et kõik vassivad. Mis mõttes ringkaitse? Aga näe, ikka õpid, kuni elad”

“Mis edasi? Ehk peakski hakkama Tallinna TV-d või Savisaare raamatut puhta tõena võtma? Oeh. Aidake ajakirjanikku. Kelle sõnu peaks ta nüüd edasises elus üldse uskuma?”

EIP teabetoimkond püüab ajakirjanikku aidata ning meenutab Äripäeva peatoimetajale seitset viimast Iseseisvuspartei pressiteadet, mis ka tema väljaandele on edastatud:

 

Ühtki neist pole Äripäevas isegi mainitud.

Ajakirjanik, ei peagi kedagi, kaasa arvatud eesti iseseisvuslasi uskuma, vaid tuleb ise tõe poole püüelda! Nii nagu kirjutas Vello Leito oma värskeimas, järjekordselt mahavaikitud artiklis: “Tõele näkku vaatamine võib veel päästa, see on esmane tingimus eduks ellujäämise teel. Eesti Iseseisvuspartei püüab selles osas aidata, see on meie üks missioonidest.”
Kui Meelis Mandel oma tänastes sõnades siiras on, langeb tema pürgimus kokku Leito väljaütlemisega Iseseisvuspartei ühest missioonist. Seega, Mandli au nimel võtab Äripäev ilmselt käsitlusele järgnevad teemad:

– Eesti majandust ei mõõda SKP, vaid RKP, mis on oluliselt väiksem;

- individuaalse tarbimise suurust Statistikaamet üleüldse ei avalda;
- mingit majanduskasvu pole olnud, on olnud vaid SKP numbriline kasv suur- ja keskmise omandi müügi kaudu ja ühiskonna laenukoormuse tõusu kaudu ca ühe aasta RKP mahuni;
- keskmiseks palgaks ei ole mitte statistikaameti „küsitluste“ alused saadud numbrid, vaid maksuameti poolt avaldatud mediaankeskmine palk;
- keskmine palk tuleb esitada mediaankeskmise palga ostujõu kujul;
- majanduslikku ebavõrdsust ühiskonnas ei mõõda mitte kvintiilide jagatis, vaid detsiilide jagatis;
- Eesti ei ole mitte iseseisev riik, vaid föderaalse Euroopa Liidu liiduvabariik;
- EV Põhiseadus ei kehti, sest EL õigus on ülimuslik selle suhtes;
- viie rikkama riigi hulka jõudmiseks tuleb ennekõike saada riigiks;
- e-valimised on kuritegelikud, sest välistavad vaatlejate tegevuse, avavad võimaluse kontrollimatult andmed võltsida;

 


Ajakirjanikku abistas EIP teabetoimkond

2,005 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81