Vello Leito: Eesti meedias ei ole grupimõtlemist, vaid on totaalne tsensuur

Uue Maailmakorra loomise projekt on juba sajandeid vana, see käivitati 1776. aasta volbriööl. Millist ajahetke aga lugeda Euroopa Uue Korra, kui eelmise alamprojekti käivitumiseks, seda on raske määrata. On pakutud erinevaid tähtsündmusi projekti sünnihetkeks, kuid mis tähtsust sel, kuna projekti praktiline rakendamine sai oma reaalse alguse siiski alles 1973. aastal, kui David Rockefeller asutas oma eraorganisatsiooni Trilateraalne komisjon. Sinna kuulub praegu üle 300 liikme. Väidetavalt omab Uue Korra projektis veelgi suuremat kaalu poolsalajane Bilderbergi grupp, mis koondab umbes 120-140 eraisikust liiget ja niisamuti koguneb kord aastas, nagu trilateraalidki. Mõlemad koondavad väga hoolikalt valitult maailma kõige mõjukaid isikuid poliitika ja äri maailmast. Viimane Trilateraalse komisjoni istung toimus 5. novembril 2012. aastal ja Soome meedia väidetel osales sellel ka T.H. Ilves.

Võib öelda, et faktiliselt juhivad need kaks grupeeringut kogu ülisalajast transformatsiooni mingisugusestki demokraatlikust elukorraldusest Euroopas ülikitsa ja salajase orduliku eliidi diktatuuri meelevalla alla – orjanduslikku korda Orwelliku „1984“ stiilis. Projekti käivitamise hetkest saadik on analüütikud vaevanud oma pead sellega, et kuidas nad seda ikka teevad? Nähtavaid käsuliine ja -laudu ei ole kusagil näha, ent ometi sammuvad kõik Lääne riigid (Venemaa välja arvatud) sõjaväelaslikult ühte sammu Uue Korra maailma suunas. Saatanlikult kavalalt teevad, gigaprotsessi juhtimiseks leiutasid nad n.ö juhtmevaba juhtimisemeetodi (JJ-meetod).

Juba enne Euroopa Liidu loomise projekti käivitamist 1987. aasta juunis oli maailmale selge, et luuakse uut räigemat Nõukogude Liitu teiste vahenditega, kuid sama ideoloogia alusel. Selgeks sai ka see, kuidas need kaks grupeeringut tegutsevad, mismoel toimub juhtmeteta juhtimine. Käib see neil nii, et igakordsel kogunemisel peab keegi kõrgautoriteetne persoon kõne, mis kõrvalseisjale tundub täiesti mittemidagiütlev. Kuid kõik kogunenud, kes on kohustuslikus korras ordu liiikmed, oskavad teksti tõlgendada ja teavad, et tegelikult loetakse ette põhimõttelise tähtsusega käske, mis kõigile osavõtjatele on kohustuslikud täita, kui nad soovivad eliiti kuuluda ja nende endi üliküllusliku tuleviku heaks tööd teha. Nii kõik asjaosalised teevadki ja ilma kuuldavate käskudeta ning nähtavate paberiteta on maailmavallutuslik masin aastaks programeeritult jälle üles keeratud. Käsud antakse niisiis „juhtmevabalt“ , „… ja kes nendega ei sobitu, visatakse ringist välja.“

Viimane lauselõik on tsitaadi tähistamiseks jutumärkidesse pandud sellepärast, et tekst on võetud Keskerakonna poolt organiseeritud meediakoolituse 15. novembril 2012 toimunud loengu „Meedia: kes manipuleerib manipuleerijatega“ tekstist. Loengu esitas Martin Helme. Eesti Iseseisvuspartei ja Konservatiivse Rahvaerkonna teed ei kattu ega lähe ka paralleelselt, sest EKRE on tüüpiline võimu poolt kontrollitud poliitiline opositsioon, mis EIP teele ette seati. Varem ma ei ole leidnud Martin Helme kirjutistest midagi eriti väärtusliku, kuid seekordne tekst on erand – tema kõnes on lausa kolm kuldnupukest, mis mind kirjutama kutsusid.

Vaadake, kuidas see ülaltsiteeritud lõik näeb välja Postimehes (PM, 02.12.2012) oleva tekti sees. „„Ma ei ole terve elu jooksul näinud, et keegi tuleb meediaväljaandes ja ütleb, et seda me kindlasti ei kirjuta. See käib peenemalt. Mis juhtub, on grupimõtlemise väljakujunemine: sarnane toodab sarnast,» ütles Helme, viidates sellele, et toimetus hakkab oma töö käigus kandma ühesuguseid väärtusi ja kes nendega ei sobitu, visatakse ringist välja.“

Täiesti õige, need inimesed visatakse välja, aga mitte toorelt, vaid peenemalt, nagu Helme õigesti väljendus. Ent selles Helme põhimõtteliselt eksib, et kõik toimuks justnagu loomulikult, iseeneslikult ja kohalikul algatusel, enesetsensuuri ajendil, et meedia otseselt kellelgi justnagu ei allukski. Allub küll ja kõige jäigemalt nendele kahele grupeeringule, kuid mitte otsekorralduste kaudu, vaid JJ teel, meetodi teenituses olevte agentide vahendusel. Muidugi on siin ka riikide poliitilised politseid mängus aga üksnes musta töö tegija rollis. Sisuline töö käib ka siinkohal palju peenemalt. Kollektiivis JJ meelsuskujundaja agendi tuvatamine on kindlasti raskem, kui näiteks parteis koputaja ära tunda, kuid võimalik on nii üks kui teine.

Eriliseks äratuskellaks minu jaoks sai siiski väide: „Kõikides väljaannetes on kõik ajakirjanikud tegelikult sotsialistid, SDE valijad.“ Vaat see on juba midagi, klapib kenasti kokku minu imestamistega, et Merkeli visiidist Moskvasse ei olnud meedias silpigi (vt 25.11.2012, „Mis ootab ….? Moolok ärkas. IV“). Täielik meediablokaad sellisel tasandil on uskumatu, JJ-meetodi kõrgtaseme märk. Võimalikuks sai see ainult sellepärast, et kõikides juhtivates väljaannetes on (peaaegu) kõik ajakirjanikud tegelikult tõesti sotsialistid, kes JJ raamides saavad kohalike interpreetide kaudu otse bilderberglastelt ja trilateraalidelt oma „tsennõe ukazanija“ kätte.

Kuid miks just sotsialistid? No, aga kes siis veel!? Uue Korra loojate eelmist projekti kandsid ju kommunistid, üleminekut punaselt kommunismilt kollasele kommunismile kandsid kommunistid ja kannavad edasi – võimu järjepidevuse tagamine on aga Uue Korra loojate jaoks ultimatiivselt vajalik. Seepärast ongi meie võimuaparaadis endised kommunistid, kuid renoveeritud rivistuses – kes ei sobitunud, need visati välja. Kommunistid nimetasid end ümber sotsialistideks ja nii nad nüüd siis meedia kallal toimetavadki. Toimetavad igal pool mujalgi. Netikommentaarides lakkamatult korduvad imestamised, et endised on endiselt võimul, on ju puhas lapsemeelsus, sest ega kommunism ei varisenud, see reorganiseeriti, ju!

Sellepärast ERR, Eesti Päevaleht ja Postimees kõik ühtemoodi „mõtlevadki“. Ent enesetsensuuriga pole siin midagi pistmist, vaid jäiga tsensuuriga ja käsuliiniga, nähtamatu ühiskondliku pehme mõrvamise tehnoloogiaga. Sellepärast SDE peabki kogu kartellimeedia kolmiku kaudu vihast hävitussõda Ansipi ja Reformierakonna vastu. Muidugi on ka REF JJ süsteemis sees, kuid alles teise eelistusena, esimene eelistus on ikkagi SDE.

Martin Helme nimetab meedias toimuvat grupimõtlemiseks. See ei ole täpme hinnang. Kui puuoksad marutuules liiguvad, siis ainult väike laps võib arvata, et puud on vihased ja vehivad okstega. Olgu üle korratud: grupimõtlemine muidugi on, ent need grupid ei teki ise, enesekontrolli või grupi enese tahtliku orienteerumise kaudu, tänane grupimõtlemine on poliitilise diktatuuri ja vaimse vägivalla vili, mis JJ-meetodi abil on tekitatult. Peatselt pöörab see end füüsiliseks vägivallaks ‘nende vastu, kes ei sobitu’.

Vello Leito

05.12.2012

1,123 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81