Osa “vene tankidest” toodetakse Eestis

Euroopa Liit loodi Euroopa riigi loomiseks, rahvuste segamiseks, eurorahvuse loomiseks, riigrahvaste likvideerimiseks, riigirahvuste aborigeniseerimiseks. “Vene tankid” on selleks üks meede, mis tähendab rassursi ülesostmist ja rahva assimileerimist idapoolt. Aga “vene tanke” toodetakse ka Eestis: kolkapatriotismile pannakse peale silt “patriotism” ja riigirahvusest saab peatselt aborigeen. Lugege läbi allpooltoodud artikkel ja näete kui osavalt Euroopa riigi ideele truud massimeedia toimetajad – kaasaja politrukid – seda asja ajavad:

“SEISUKOHT | Patriotism areneb”

Mul on hirmus hea meel näha, kuidas kunagi kolkapatriotismiks ristitud nähtus on taas pead tõstma hakanud. Lööd lahti kas või portaali Delfi rubriigi “Eesti elu” ja loed: Karksi-Nuias tähistas kodanikupäeva üle saja inimese. Palivere külarahvas tegi suusaraja korrastamiseks talgud. Kauksi külaselts valmistub külaplatsi rajama. Aegviidus (ja mujalgi) on jälle tegutsema hakanud vabatahtlikud pritsimehed jne.

Veel mõne aasta eest polnud selliseid uudiseid eriti märgata. Mis seal rääkida – Delfis polnud sellist rubriikigi. Aga nüüd on! Nojah, eks ma ise ole ka vist väikest viisi kolkapatrioot. Igatahes pidasime just eile Nõmme Koduloohuviliste Koja aastakoosolekut, seitsmendat korda juba. Ja kui nüüd oma saba kergitada, on meiegi tegevusest kodukandis märgid maha jäänud – viimati sai suve hakul meie eestvõttel Nõmme linna looja Glehni kodulossi torni kotka kuju tagasi pandud. Aga meiesuguseid on Nõmmel teisigi. Ja tuleb üha juurde.

Nii et jah, kolkapatriotism meeldib mulle kangesti. Eriti kui nimetada seda poliitkorrektsemalt ja kaasaegsemalt kodanikualgatuseks ning kolkapatrioote kodanikuühiskonna aktivistideks. Või isegi selle sissetoojateks, sest kodanikuühiskond on meil alles lapsekingades ning selle märksõnadki veel uued ja võõrad.

Aga selliseid kogukonnauudiseid lugedes tekib tunne, et elu Eestis on siiski võimalik. Ka mujal kui ainult suuremates linnades.

_____________________________

EIP: teabetoimkond

1,278 total views, 5 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81