Venemaa välisministeerium: Tehnilisi takistusi viisavabaduse kehtestamiseks pole

Venemaa ja Euroopa Liidu vahelise viisavabaduse tehnilised küsimused on lahendatud. Sellest teatas Venemaa välisministeeriumi erivolitustega saadik Anvar Azimov, edastab RIA Novosti.

“Meie kava saavutada viisavabadus 2014. aastaks on täiesti reaalne. Kõik tehnilised parameetrid on selleks valmis,” ütles Azimov. Paraku on viisarežiimi täielikuks tühistamiseks vajalik Euroopa Liidu poliitiline otsus.

Vastav küsimus on lisatud eelseisva Venemaa-EL-i tippkohtumise päevakavva. Saadik märkis, et president Vladimir Putin hakkab rääkima “protsessi intensiivistamise” hädavajalikkusest, viimaks lähima kahe aasta jooksul Euroopa Liidu ning Venemaa vahele sisse uus režiim.

27.11.2012, 14:06 – “Российская газета”
http://www.rg.ru/2012/11/27/vizy-anons.html

Tõlkis EIP teabetoimkond

NZweek’i teatel eeldab Moskva, et viisarežiim tühistatakse enne 2014. a. taliolümpiamänge Sotšis. Azimov ütles, et 17 EL-i liikmesriiki on valmis viisavabaduse kehtestama, samas kui 10 blokeeriksid seda.

1,140 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81