Õhtulehe juhtkiri: Aeg revolutsiooniks küps?

Aeg revolutsiooniks küps?

Kui revolutsioonilisest situatsioonist Eestis räägivad eri masti analüütikud, saab võimuliit neid üleolevalt naeruvääristada, nagu seda varemgi on tehtud sotsiaalteadlastega.

Kui aga Eesti hetkeseisu võrdleb Prantsuse revolutsiooni eelse olukorraga raskekahur Marju Lauristin isiklikult, peavad asjad siin riigis ikka väga halvad olema. Klassikalise määratluse järgi ülemkihid enam ei saa ja alamkihid enam ei taha senise mudeli järgi elada. Et sellest on siiski aru saadud ja võimalikke tagajärgi üritatakse leevendada, on näha võimuliidu plaanist tagada uue riigieelarvega pisike, aga võimalikult laiu ametnikemasse hõlmav palgatõus lennukilt rahakülvamise printsiibi järgi. Oma osa lubatakse ka pensionäridele, unustamata samas ära ikkagi tippude privilegeeritud seisundit – nii mõnelegi riigiettevõtte juhile plaaniti palka kergitada kuni kolmandiku võrra, arstidele loeti aga kolme protsenti piisavaks.

Eemalt vaadates on Eesti palgad vägagi konkurentsivõimelised, kui kojamees teenib 1000 eurot, prügiautojuht 1500, bussijuhid üle 1200 euro, nagu ettevõtete juhid uljalt raporteerivad. Fassaadi taga avaneb aga teistsugune pilt. Vaesem rahvas kakleb omavahel Brüsseli tasuta toidupakikeste pärast. Politsei peab tõrjuma paisuvaid süüdistusi, et ta on võimu pättidele loovutanud, ei soovi kuriteoteateid vastu võtta ja tegeleb vaid trahviraha kogumisega. Tulemuseks on ühiskonna ülekriminaliseerimine, kus kolmandik rahvast on karistusregistris. Hirmuõhkkonna viljelemisega loodetakse rahvast taltsana ja manipuleeritavana kontrolli all hoida.

Nüüd on küsimus, mida hakata peale sõnumitooja ehk Lauristiniga. Kui poleks tegu raskekahuriga, võiks tekkida kiusatus lasta ta kõikvõimsal prokuratuuril Tiit Madissoni kombel mõneks ajaks pere-traditsioonide vaimus kinnimajja pista, elu üle järele mõtlema. Kvalifitseerides revolutsioonilised sõnavõtud näiteks valitseva kihi vastasteks vihakuritegudeks, sest läks ju Lauristin praegustele võimuerakondadele igavest edu garanteerivate parteinimekirjadega valimissüsteemi kallale. Nüüd on küsimus, missugune see äratav raputus saab olema ning kes keda raputab.

_____________________________________________

Postitas: EIP teabetoimkond

Vt ka kodulehe pressiavalduste rubriigist 26.09.2012  “Avalik pöördumine … “

1,465 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81