Riigikogus ei toimu arutelud, vaid palagan

Friday, September 21, 2012

Riigikogus ei toimu arutelud, vaid palagan

Postimees: Etteheited Eesti riigikogule on praeguseks muutunud: sisukat ja kõiki

puudutavat diskussiooni on liiga vähe ja/või ei näidata seda avalikkusele piisavalt. See etteheide on sõna «parlament» tähendusele palju lähemal kui varasemad levinud süüdistused.

http://arvamus.postimees.ee/979014/juhtkiri-miks-nad-ometi-nii-palju-vaidlevad/?t=186#l

Riigikogus toimub palagan – vaidlused toimuvad üksnes otsustusõiguseta opositsionääride ja otsustusõigusega koalitsiooni esindajate vahel, see aga otsuseid ei mõjuta.

Valimissüsteem teeb Riigikogust kodanikele tarbetu institutsiooni. Seal istujad tegelevad oma probleemidele lahenduste otsimisega ja valitsuskabineti soovide seadustamisega, neid ei huvitagi kodanike mured. Sellest ka toimetulekraskustes olijate ja kodumaalt põgenejate rohkus.

Riigikogu võiks panustada elanike huvide esindamisele. Valimisseadus ja erakondade külluslik rahastamine seda aga ei soosi. Esinduskojaks nimetatav organ koosneb mõnusat elu taga ajavast poliitilise eliidi kummardajatest.

Valimissüsteemi ja erakondade rahastamise põhimõtteid muutmata pole Toompea aruteludel mõtet. Klounaadi tegemise asemel rännaku riigikogulased mööda maailma edasi.

Posted by Eugen Veges

_____________________________

Allikas: http://eveges.blogspot.com

Postitas: EIP teabetoimkond

Toimkonna märkus: mitte palagan, vaid targalt ja eesmärgipäraselt palaganiks muudetud sõnasõda rahva ajude pesemiseks

1,271 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>