Vello Leito: Kes on kollased kommunistid?

Kes on kollased kommunistid? Eks ikka need, kes sisult punased kommunistid on, väline vormiriietust (loe: maskeering) vaid vahetatud. Ka uue embleemi on nad riietele peale õmmelnud. Punasel kommunistil oli selleks punane viisnurk, kollasel kogunistil 12 viisnurka, kõik kollased, ringis ja sinisel taustal – terve ideoloogia sümbolite keeles lühidalt ja kõnekalt vaatamiseks välja pandud. Kes sümbolite kõnet ei mõista, neil on üldse mõistmisega raskusi. Mis teha, mina ka neida aidata ei saa.

Ülejäänus neil vahet ei ole, mõlemad nad on süvausklikud, teenivad ülemuse usku. On tublid praktikud, kes hästi teavad, et ülemise õrre ülemuselt kukub talle peale, temalt endalt kukub vaid alumise õrre ülemustele peale. Nende usukombed nõuavad, et kui ülemus vilistab, siis peab kohe vinega jooksma punuma. Kui vilistatakse Brüsselist, siis sinna (nagu Ansip), aga kui Moskvast, siis vinega idapoole (nagu Mihkelson). Ise nad seda tippspordiks ei pea. See on poliitika, valgustab alamaid oma kuldsest trooni-tugitoolist Enn Eesmaa.

Kui missioonse ülesande legend kätte saadud, siis plaat masinasse. Pole oluline, mis plaadil. Nõukogude okupatsiooni ajal oli näiteks üheks selliseks ka süvaateismi ülistus. Kord olevat kaasnenud sellega isegi üks inetu intsident. Krutskiga loengukuulaja küsimuse peale, et kui te olete nii tark ja teate, et jumalat ei ole, siis kindlasti teate ka, miks lamba väljaheide on ühtemoodi ja lehmal teistmoodi. Algaja kommunist vastas sellepeale, et tema ei tea, tuleb spetsialisti käest küsida. Küsija raske ohe – si….i ta ei tea, aga räägib jumalast – tuli kangelaslikult üle elada. Ikka juhtub.

Kuid kõik see pole peamine, see oli alles preluudium, mis maakeeles sissejuhatamist tähendab. Mõlemat kommunismi erivormi seob rituaalne pühendumus, mis pidevat, lausa igapäevast rituaalset kinnitamist leiab, et tõerääkijatel pole tulevikku (kas Assange ikka teadis seda, või hüppas tundmatus kohas pea ees vette), et tulevikku ehitatakse ainult valedele (Armand Hammer) – nii enda tulevikku, riigi tulevikku, teiste riikide ja rahvaste tulevikku. Üle kogu maailma!

Vaid jupike aega tagasi tuli Brüsselist vile, mida ka sireeniks nimetada võib, et nende jumal olla neile öelnud, et Euroopa tulevik on Euroopa riik – nii kõnes kui kirjas, nii maa peal kui õhus, nii täna, homme kui igavesti ja et see olla üleüldise arengu objektiivne paratamatus (kas mitte punaste kommunistidega polnud samamoodi, mis arvad?). Kollased kommunistid taipasid koheselt võimalust, et valede teenimise siiras õndsus ootab ees. Maitse asi, ütlevad nemad. Eks igaüks saa nüüd ise selle järgi otsustada, kas ta on kommunist või ei ole, tahab selleks saada, või siis ei taha. Maitse määrab.

Kus on Eesti suurimad kommunistid? Riigikogus loomulikult! Aga kes on seal need suurimad kommunistid? Seni kõrgus aujärjel Marko Mihkelson. Aga näe, riigikogu liige Rein Randver istus talle pähe! Kui ei usu, siis loe 03.07.2012 Valgamaalast. Sest, mis selle kommunistist Mihkelsioni kollasest heeroldipasunast ikka nii väga on tulnud? Vaata selle kohapealt tema blogist 02.07.2012 artiklit: “Eesti vajab põhjalikku Euroopa tuleviku debatti.” Loe: “Juba ammu on ilmnenud, et Euroopa Liit tema tänasel viisil pole kestvalt jätkusuutlik ning maailmas konkurentsivõimeline. /—/ Täna on üha enam ilmnemas, et Lissaboni leping ei anna kaugeltki neid lahendusi, mida nii loodeti. Euroopa Liit vajab aluslepete ülevaatamist ja sellele on alternatiivi peaaegu võimatu leida. /—/ Täna, kui uuteks mõjukeskusteks tõusevad Hiina, India, Brasiilia, Venemaa, Lähis-Ida riigid, Lõuna-Aafrika Vabariik ja teised, ei piisa enam Euroopa Liidu majandusliidust. Vaja on suuremat poliitilist integreeritust. /—/ Samas on oluline rõhutada, et pelgalt liikmesriikide suveräänsuse taandamine Brüsseli bürokraatia kasuks pole lahendus, vaid eksitus. Liikmesriikide poliitikud peavad olema selleks veduriks, kes Euroopale uue näo annavad … “.

Mis siin siis nii originaalne on? Ainuke, mis emapilgul tundub uudsena, on mõte, et “uus nägu” tuleb liikmesriikide poliitikutel ise anda. Kuid nii see ainult tundub, tegelikult on see ju punase kommunismi ja kommunistide patentlahend, mil ‘te ju ise tahtsite’ nimeks on, et meid ja teisi selle litsesntsi alusel betooni valada. Tõsi, selleks pidid nad palju vaeva nägema: organiseerisid meile fosforiidisõja, Hirvepargi, nn vabakslaulmise, Balti keti jne, aga kõige sellega nad said vapustavalt hakkama ja saavutasidki “betooni te ju te ise tellisite” olukorra. See on ja jääb punaste kommunistide igikestvaks geniaalseks patentlahendiks. Jääb sellepärast, et eesti rahvas tõepoolest ei soovinudki iseseisvaks jääda nagu punased kommunistid geniaalselt eeldasid. Tõsi, see oli punaste kommunistide poolt suur risk – anda Eestile ja teistele iseseisvus arvestusega, et nad annavad selle ise jälle kiiresti ära. Suur risk – blagorodnoe delo – õigustas end (loe minu “Teadmiste kohustuslik … “ ptk 12: “Venemaa geopoliitiline “kuningagambiit””), iseseisvus antigi vabatahtlikult ära. Tõsi, hüpnoosiuimas, aegade suurima hüpnoosiseansi läbi, siiani aru saamata, et Venemaa ja Euroopa Liit on üks, et meid betooni valavad nad koos.

Nii, et mida see Mihkelson siis ikka nii väga ütles? Aga vaata kui väärtuslikke lahendeid andis Randver’e Rein, kuidas ta andekalt arendas edasi kollase kommunismi propagandatehnoloogiat, tõmbas vaiba alt vastuhakkajatelt, elik mittekommunitidelt: “ELi astudes olime veendunud, et me ei anna grammigi käest ära oma suveräänsusest, rääkimata kultuurilisest ühinemisest, /—/ Liikmesriikide tegevuse üle ei saa otsustada nagu osariikide puhul, suveräänsus peab säilima. /—/ Uue põhiseaduse koostajad aga ärgu kahelgu, et see on ennekõike järg esimese Eesti aegsele ja põhiolemuselt peaks see jääma endiseks. Mõõtkem muudatusettepanekuid paljude tarkade poliitikute arvamustega ja tehkem niisugune, mis järgmised 20 aastat vastu peaks, nagu pidas praegune. “

Kogenud kollase kommunisti meetod – tean, aga ei räägi – töötab. Ta ei räägi, et 2004. aastal EL-ga liitudes referndumi 2. punkti läbi eesti rahvas andis suveräänsuse ja iseseisvuse kompromissitult juba ammu ära. Nii, et mingeid probleeme ei teki, teevad mida tahavad. Aga imesta ikka kui hästi õnnestub halva mängu juures hea näo tegemine, väljaspoolt vaadatuna lausa nagu isalik muretsemine paistab.

Veel. Kas Mihkelson oleks suutnud kollase kommunismi vaenlaste käest, siis mittekommunistidel, nii osavalt veel kaks elegantset võidupunkti noppida sellesama meetodiga, et tean, aga ei räägi. Vaata kuidas ta seda tegi: “Silmagi pilgutamata on igal eestlasel öelda mitu suuremat ja väiksemat objekti, mis on valmis tehtud just tänu sellele, et oleme eurotoetusi saanud. Põllumehed on küll allkirjadega varustatult käinud küsimas senisest suuremaid toetusi. Aga küsigem: mis siis, kui neid seniseid toetusi poleks olnud, kuidas siis oleksime toime tulnud? … “

Randver Rein teab küll, et loomulikult niimoodi, nagu kõik need riigid, mis liitu ei astunud – pole liitu, pole ka probleeme. Teab küll, et Eesti maksab aastas 2-2,5 miljardit krooni (ca 140 miljonit eurot) EL ühiskassasse, tagasisaadud rahad lähevad aga välisettevõtjatele nii, et eesti rahvuslik majandus saab vaid ca 50% sissemakstud rahadest tagasi. Sedagi hobuseunenägudest pärit bürokraatiapakendis. Tagasi nende poolt ettenähtud eesmärgil, põhimõttel, et see pole ju sinu raha, sest mina võtsin sinu raha endale selleks, et anda seda sulle tagasi minule kasulikul moel. Rein teab, aga ei räägi, kellegi käest algaja punakommunisti kombel midagi küsima ka ei pea. Sedamoodi, siis.

Jah, Randver’e Rein on kollasem kui Mihkelson, tõeline kommunist!

Vello Leito

04.07.2012

1,229 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>