Kivisildnik: Kapo aastaraamat – arvustus

Alustame sellest, et kapo aastaraamat on raamat ja teeme sellest vääramatust faktist mõned lihtsad järeldused. Kapo ei kõnele meiega muusikavideo keeles nagu populaarne naispunkbänd Venemaalt, kapo ei suhtle meiega tõsielusarja keeles nagu tuunitavad tagumikud, kapo ei räägi isegi g-punkti kolumni slängi nagu klantspildilehe kolumnist. Mis toimub?

Kõik, mis ei ole muusika, telelima või vähemasti piltidega kommertsmeedia, on meie loomastunud ühiskonnas marginaalne, see ei kõneta lolli massi, sellega ei saa raha teenida ja seega pole raamat ei au- ega kõneväärne, ütleme otse välja – raamat on marginaalne väljund ja seda võivad endale lubada vaesed, rumalad ja kasutud ühiskonnaperifeeriad nagu luule, lühiproosa või esseistika.

Kapo meedianipid

Enesestki mõista on raamatugetos oma kuningad – kokaraamatud, teletöötajate elulood ja ajaloolised kriminaalromaanid. Raamat ei ole siiski lootusetu väljavaade, kui te tahate oma raamatuga kusagile jõuda, peate olema Indrek Hargla ja mõistma, et ulme ei müü, jutud ei müü, müüvad romaanid ja mitte igasugused romaanid, vaid ajaloolised krimkad, kui oled maha müünud hunniku ajaloolist kriminalistikat, siis pääsed telesarja kirjutama ja oled ise ka telepildis.

Vaatame, kuidas kapo on oma aastaraamatu nõrga positsiooni välja mänginud, mis millegi poolest ei erine esseekogumiku lootusetusest. Nõrgale avangule on järgnenud üllatavalt jõuline keskmäng solkmeedias ja see on iseenesest juba punktivõit, läheb siis kohtus kuidas läheb. Vähemalt üks prototüüp on lubanud asja kohtusse anda, väga sageli on kohus tubli müügimees. Elame, näeme.

Kapo on napi vihikuga saavutanud enamat kui paljud romaanikirjanikud kuuesaja leheküljega, vaatame, kuidas nad seda tegid. Kapo töövahendid on kirjandushuvilistele ammu ja hästi tuntud – koti mõnda kärarikast ja pooletoobist vähemust ja nad löövad sinu ees kõik meediauksed valla, egas vene punkbänd ilmaasjata kirikus palvetanud, usklikel jookseb juhe kohe kokku, sama on rahvusvähemuste ja poliitiliste punnitajatega.

Kapo on prototüüpide valikul teinud väga head tööd – asiaatlikud usuhullud, keskerakondlased ja vene vähemus on juba kaks kolmandikku bestsellerit, kirjuta siis, mida tahad, puht psühholoogiliselt lähevad kõik närvi, kui neist kirjutatakse, sest inimese enesehinnang on alati kõrgem kui kõrvaltvaataja objektiivne pilk. Upsakas, pretensioonikas ja eriti õhku täis vähemus on aga kindel panus, pooletoobised hakkavad alati märatsema.

Kes kommenteerivad Andrus Kivirähki lugusid, keskerakondlased ja kristlased, see on klassika.

Prototüübid on kapo aastaraamatul puhas kuld, nüüd vaatleme lähemalt teemavalikuid, pole ka paha: siin on ajalugu, mis peab igas menukis olema, kommunistide tapatalgud on jutuks võetud eraldi peatükis, Pirita-Kosel massimõrv on lahti kirjutatud kahel põhjusel, esiteks möödus seitsekümmend aasta punamõrtsukate lihunikutööst, teiseks tapeti Scheeli krundil suur hulk kapo töötajaid. Mainitud peatükk tuleb ette lugeda Paavo Järvile, kes Vene noorsugu Stalini ülistamise kontserdisse kaasab ja oma allkirjaga kinnitab, et mõrvarite ülistamises pole midagi poliitilist.

Kapo aastaraamat – üllatus, üllatus, on seda tüüpi psühhopaatilisest mõtteviisist vaba, otse vastupidi, mitmes peatükis taunitakse Vene šovinismi, nõukogulike ajaloovõltsingute ja okupatsiooniaja halbade kommete propageerimist, mis on ilmselge veri Kremli propagandaveskile. Aastaraamatu panus ühiskondliku teadvuse mustade aukude täitmisse on tänuväärne ja põhjalik. Ebameeldiv, ent ootuspärane tõik, et omakasumeedia hakkas otsitud ja emotsionaalsetel põhjustel takka üles lööma, on ilmne ülepingutus, ei ole süütuid inimesi tõrvas keedetud ega sulgedes veeretatud.

Kui Iseseisvuspartei suvepäevi käsitleti kapo aastaraamatus või -raamatutes äärmuslaste märatsushoona, siis nüüd on hea ülemuse saatesõnast lugeda, et organiseeritud äärmuslust Eestis ei ole.

Hiljem tuleb küll teises stiilis kirjutatud moskoviitide mõju koht, kus äärmuslased Notšnoi Dozori grupeeringust mängivad kandvat rolli, nad tegutsevad mitmetes linnades, mitmetel Eesti riigi vastastel aktsioonidel ning neid äärmuslasi kureerib üks keskerakondlik haridustegelane.

Vaenlane on sihikul

Värske aastaraamatu äärmuslaste ja mõjuagentide kaitseks tõusis meedia tagajalgadele. Meenub, et kui Iseseisvusparteid kõigis surmapattudes süüdistati, siis meedia ei lasknud ennast segada. Mida me sellest järeldame? Reeturi tabamine kapos on aastaraamatu pea pealt jalgadele pööranud, ent kasulikud idioodid möllavad meedias häirimatult edasi.

Prototüüpide valik on aastaraamatus hea, ajaloolised teemad on head, vene mõjuagentide teadvustamine on väga suur samm edasi, aga veelgi suurem töö on ära teha Euroopa ja Ameerika mõjuagentide paljastamisel, globalistide kahjutukstegemisel, põhiseadusele teadlikult vastu töötavate isikute ja organisatsioonide likvideerimisel ning Vene mõjuagentide kõrvaldamisel.

Kokkuvõtteks ainult head sõnad, reeturitest räsitud, alles äsja töö- ja orienteerumisvõime taastanud struktuuri kohta super, mehetöö. Loomulikult ei saa pidada lahinguid võrdse intensiivsuse ja edukusega kõigil rinnetel, seda oleme Wehrmachti kurbadest kogemustest õppinud, reeturid tuleb hävitada ükshaaval, põlisvaenlase käsilased eelisjärjekorras, siis Malta rüütlid ja vabamüürlased, kelle tõelistes kavatsustes pärast Norra tapatalguid ei saa enam olla vähimaidki kahtlusi ning seejärel kõik globalistid ja kultuuriimperialistid.

Eesti rahva ja riigi vaenlased peavad saama teenitud karistuse, põhiseaduslik kord peab kehtima aegade lõpuni, see tähendab rahvuslik riik eesti rahva, keele ja kultuuri teenistuses on kõrgeim väärtus ja kui Euroopa president avaldab seisukohti, et tema kõige suuremad vaenlased on rahvuslased, siis paneme ta oma sõnu kahetsema

Minu moraal on pärast kapo aastaraamatu lugemist kaks korrust kõrgem, näen, et minu kui patrioodi töö Eesti põhiseadusliku korra ja kultuuri kaitsmisel on leidnud mõistmist ja kaasamõtlemist, minu ja minu riigi vaenlased on võetud sihikule. Süda on kerge, jäänud on ainult päästikule vajutamise rõõm.

Sven Sildnik

21.04.2012

Esmaavaldatud Õhtulehes

1,040 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>