Kivisildnik: Parem kommunism peos …

Tallinna linn hakkab valmis saama. Täiuslikust õnnest puudus veel tasuta transport, ent nüüd on ka see plaani võetud.

Hallid massid ei ole aga kunagi rahul, mõned kisendavad nagu ratta peal: tahame trammipileti eest maksta, kiskuge meid või neljaks, meie tahame maksta! Nii mõnedki nendest rahulolematutest on trammijänesed, kel keskmise pikkusega trahvinimekiri ette näidata. Rahulolematutele antagu trammifirma pangakonto number, maksku ja olgu vait.

Ma mõistan, et Savisaar ja tema klikk on ebameeldivad ja mida nad ka ei teeks, igal juhul on vaja nad kõrvuni maa sisse trampida. Isiklikult olen veendunud, et kõik poliitikud on vähem või rohkem seotud kõiksugu jubedustega: Lissaboni lepinguga, ebaseadusliku valimisseadusega, kõrbesõdadega, orjalepingutega, pankurite abistamise pakettidega, euroraha ebaseadusliku kasutuselevõtuga ja põhiseadusele sülitamisega sajal eri moel. Savisaar ehk isegi veidi vähem, aga seda rohkem on ta ajanud vastikut idarida, ühed mustad kõik.

Konkurentidel pole midagi vastu pakkuda

Savisaar on Tallinnas ennegi tembutanud, meelde tulevad Tallinna TV ja kohalik müügimaks. TTV-l pole midagi häda, filmid on head, kunsti- ja kirjandussaated on olemas, ETV-l ja ETV2-l käivad kirjandus ja kunst ilmselgelt üle jõu ja mõistuse. Ühiskonnateemadel on TTV oluliselt pädevam, Vaba Mõtte Klubi erineb ERRi lambalikust riigitruust määgimisest nagu öö ja päev, vihkan Ummelast, aga faktid jäävad faktideks.

Kohalik müügimaks? Minusuguse külapoes šoppava sisepagulase jaoks on see täiesti savi. Külapoe hinnad on alati marketitega võrreldes taevakõrgused ja selliseks nad ka jäävad, protsent sinna või tänna pole minu jaoks kõneväärtki. Ühe protsendi pärast halisemine tundub metsavahitalust vaadates arusaamatu ja totter. Oleksin ma Savisaar, tõstaksin veel mõnda maksu 0,00000000001 protsenti ja kuulaksin mõnuga, kuidas terve Eesti sendi sajatuhandiku pärast halab ja hambaid kiristab.

Võttes arvesse TTV-d ja käibemaksu, võime öelda, et Edgar pole midagi eriti hullu teinud. Olgu peale, tasuta kardulad läksid valimiste järel mädanema, aga tasuline transport mädaneb niikuinii ja sellist ebakvaliteetset teenust ei tohikski mu meelest kalli raha eest kaubastada. Pigem on asi selles, et tasuta transport on hea mõte ja Edgari konkurentidel pole midagi võrdväärset vastu pakkuda.

Riigile tasuta teenused ei meeldi

Eesti vabariigi põhiseaduse valguses on tasuta transport igati korrektne. See on algatus, mis ühemõtteliselt teenib Eesti rahva huve, erinevalt abipakkidest, millega toetatakse Saksa pankureid ja Kreeka korruptante. Võib muidugi vaielda selle üle, kas tasuta tramm peab olema ainult tallinlastele või kogu Eesti rahvale, ilmselgelt pole ta turistide, illegaalide ega okupantide jaoks.

Meie hädakägarast riik, mis on korruptantidest, parasiitidest ja reeturitest niivõrd läbi imbunud, et isegi õpetajatele inimväärset palka ei suuda maksta, on muidugi meeleheitel. Ja kui keegi hakkab praegu pensionitõusu teemadel kroonutruu häälega inisema, kisun tal oma kätega pintsakukrae küljest. Selge see, et kui keegi üleöö Eestirahva eest hoolitsema hakkab, loob ta ohtliku pretsedendi.

Riik ei ole siiani saanud muud teha kui oma aparatšikute palka tõsta, pankureid maksudest vabastada ja vabade vahenditega suvalisi teisejärgulisi Rockefellereid üle kullata. Ja nüüd, täiesti lambist, kehtestab üks omavalitsus raskel ajal tasuta transpordi. Sellist asja ei tohi juhtuda. See on ohtlik pretsedent.

Massid hakkavad mõtlema, hakkavad nõudma ja ilmtingimata lähevad ülbeks, ehk tulevad homme plakatitega tänavale ja tahavad Eesti Energialt tasuta elektrit või Eesti Postilt tasuta jõulukaardi kojutoomist. See ei lähe mitte, riik haub hoopis teistsuguseid plaane – tasuline kõrgharidus, tasuta gümnaasiumide sulgemine, üldse kõigi tasuta teenuste likvideerimine, olgu siis tegu tuletõrjega või millega iganes.

Tasuta transport lõpeb abipaketi ja kõrbesõja prohvetite jaoks katastroofiga. Keda huvitab Saksa pankurite nuumamine või afgaani oopiumiparunite moonipõldude turvamine? Mitte kedagi. Valimistel annan minagi hääle kesikutele, kui neil õnnestub tasuta transport käima panna. Kui keegi teeb midagi rahva heaks ja rahva nimel, siis on see hea. Nii lihtne see ongi.

Pidev skeemitamine, valetamine, varastamine, vassimine ja orjastamine, mida üldise hüve nimel siiani korda on saadetud, on võigas. Ühisraha pannakse igal juhul tuuri, varastatakse otseselt või kaudselt ära ehk siis raisatakse täiesti jaburalt. Ehk ei ole tasuta transa kõige vajalikum asi, kuid igal juhul on ta vajalikum kui sookvootidest sonimine, pede-propaganda, pankurite nuumamine, parasiitliku väliskapitali mahitamine ehk eurobürokraatiasse või kaotatud naftasõdadesse investeerimine.

Kommunism – meie tee?

Kommunismi ehitamises pole iseenesest mitte midagi halba, eriti kui anname endale aru, et kapitalismiehitamine kukkus läbi, see kurnamisprojekt äpardus nii globaalselt kui ka lokaalselt. Kui üks kuur kokku kukub, tuleb ehitada teine ja teistel põhimõtetel. Kommunismi ehitamise kaader on meil olemas, vanu kommareid on igas parteis ja igas tagatoas. Kasutame siis nende ekspertiisi ja kompetentsi, muud nad niikuinii ei oska teha ega välja mõelda.Vahendid on kommunismi ehitamiseks olemas, paari-kolme välispanga maksustamisest piisab, et toita ja katta kogu Eesti rahvas. Ümberjagamismehhanism on samuti välja ehitatud, see tuleb aga ümber häälestada. Kreeka ja Portugali loodrite asemel hakkame eelisarendama oma rahvast, nii lihtne see ongi. Ümberjagamine, nii maksustamine kui ka tagastamatu abi, tuleb seada põhiseaduslikule alusele – maksusta võõrast kapitali ja abista Eesti rahvast.

Sven Sildnik

23.03.2012

Esmaavaldatud Õhtulehes

1,044 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>