Vello Leito: Tsensuur Google Eesti’s on jahmatamapanev

Artikli: „Mis ootab Eestit ees?“ IV osas ma väitsin, et Googel Eesti üritas peita artikli II ja III osa kui liigselt paljastavat materjali. Järgnes ootamatu asjade käik: märksõna ‘Vello Leito’ kirjed grupeeriti ümber, mainitud II ja III osa pandi lausa märksõna hüpikmenüüsse, et kõik näeksid, kui alusetu oli minu süüdistus olnud. Noh, olgu nii, järelikult II ja III osas olnud analüüsid ei läinud veel üle Googel Eesti peatsensori tõe-taluvusläve.

Kuna olin veendunud, et mul oli tsenseerimissüüdistusega igati õigus käes, siis hakkasin „jälgi ajama“. Võtsin süstemaatiliselt märksõna ette, trükkisin kõik lehed (arv kõigub tavaliselt 33 ja 39 vahel) korduvalt välja pikema aja jooksul ja võrdlesin toimunud muutusi. Tõde avaneski – Googel Eesti’s on tsensuur tõeliselt mastaapne.

Olen Eesti Iseseisvuspartei kodulehel – parteide kodulehekülg on ametlik, seadusega ettenähtud poliitiline meediaallikas – kirjutanud 85 artiklit, nendest 10 on mitmeosalised analüütilised „raskerelvad“. Märksõna ‘Vello Lerito’ normaalvaates ettetulevates lehtedes oli aga ainult 8 nendest ära toodud, sealjuures mitmeosalistest vaid kaks! Ülejäänud 350 kirjet oli vaid teabepraht või siis minu nimega täisti mitteseonduvad. Draakonartikli „Mis ootab …?“ II ja III osa, jah, tõesti olemas, samuti kõik ülejäänud osad peale viimase, ehk IX osa. Ja see on jäänudki riputamata. Vaat siis!

Ent veelgi enam hämmastas mind tiheda seire käigus avastatud tõde, et artikkel: „Indrek Neivelt teel Eesti kõigi aegade suurimaks massimõrvariks?“ oli täitsa ära kadunud! Juba rohkem kui 3 aastat oli see artikkel olnud püsivalt esilehel esimese 3 kirje seas, ja enam ei. Tohoh, mõtlesin mina, siin on konksu otsas nüüd küll üks väga suur kala ja hakkasin veelgi sügavamalt analüüsima. Viimases hädas tuli avada ka see kirjete massiiv, mis paraadmassiivi lõpus avaneb praagisildi all: „Kõige asjakohasemate tulemuste näitamiseks eemaldasime mõned kirjed, mis olid väga sarnased 370-le kirjele.“ Ja mis ma nägin, „mõnede mitteasjakohaste“ hulga oli kokku 76 kõikidest minu 85 artiklist!

Järgnevalt keskendusin kõige raskekaalulisemate otsimisele. Juba startides olin välja valinud kolm sellist:

1. 29.07.2008: „Indrek Neivelt teel Eesti kõigi aegade suurimaks massimõrvariks“;

2. 30.10.2010: „Eesti Statistikaamet – manipuleerija või rafineeritud kurjategija?“;

3. 01.12.2011: „Mis ootab Eestit ees? IX osa.“

Neivelti artikkel oli visatud „mõnede mitteasjakohaste“ sekka, selle 83. lehele (kokku on lehti 100, seega 1000 kirjet)! Miks küll? Tsensor artiklit täiesti välja visata ei saanud, siis oleks mulle mõnus pala opertsioonilauale jäänud, aga nüüd ütleb tsensuurisüüditustele külmalt vastu – teema aegus! Aga mina ütlen, et teema alles tõusetub ja kirje, mis oli mõeldud minu „rumaluse“ eksponeerimiseks, saab peagi minu järjekordseks hitiks. Jälgi mängu!

Artikkel: „Eesti …?“ on kuueosaline, ca 40 000 tähemärgiga analüütiline artikkel, mis üsnagi viimase hilbuni paljastab selle kuritegeliku ameti võtted, ütted, meetodika. Artiklit paraadmasiivis pole, ei ole kunagi seal olnudki! Kuid „prügiparnassil“ täiesti olemas, ainult, et lugejaid ei saa seal kunagi olema. Minagi sorisin prügikastis esimest koda elus ja suure häda sunnil.

Isegi IX osa on prügikastis täiesti olema. Ja jällegi, kes sedagi sealt kilukategooriast otsima läheb peale minu; ehk veel kaitsepolitsei. Tänapäeval tüüpiline võte: eksponeeri vältimatut ebameeldivust nii, et avalikkusele oleks see raskesti kättesaadav, urgitsejatele peale saab siis näpuga näidata – kuidas ei ole, on ju, mis laimad, tolgus?

Seega täielik näidisvõit tsensorile. Et kuskil prügikasti põhjast kulda leiab, see ei mõjuta masse. Tsensorile aga ohutu ja kaval käik. Mis vastu panna? Mis seal muud ikka kui klassikale klassika vastu, kuulutus, et tõde ei leba kunagi pealispinnal! Seepärast: kaeva sõber, kaeva sügavuti, saad targaks!

Vello Leito

14.12.2011

1,063 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81