Vello Leito: Mis ootab Eestit ees? VII – Diili hind Venele – Eesti koos maavaradega Saksale

Siinkohal on ehk otstarbekas üle korrata, et mul pole tõe patenti, pole siseringi-tagatubade infot, ei oska ma kohvipaksult lugeda, ei näe selgelt ega kuku mulle tähtedelt midagi. Ainult faktid ja loogika, üldraamistik, millesse sobitan uusi fakte. Kui uued faktid üldraami muutmist ei nõua, siis see tähendab, et olen õigel teel. Seni pole vajadust olnud mosaiigis muudatusi teha – kõik saabuv on olnud sobiv kild mosaiigi täiendamiseks. Uusi fakte aga tuleb vilkalt ja viledalt.

Üldharivas mõttes olgu öeldud, et kahekiiruselise Euroopa sünd pole siiski päris endastmõistetavus ja valudeta valmissaav, sest võitlevad võidu pärast omavahel kaks erinevat üldlahendit: ühel pool Euroopa kõrgunitaarse riigi taotlejad ja teisel pool kahekiiruselise Euroopa geopoliitiline koolkond.

Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso: „Me oleme tunnistajaks fundamentaalsetele muutustele majanduslikus ja geopoliitilises korras, mis on mind veennud, et Euroopa peab nüüd koos edasi liikuma või riskima killunemisega. Euroopa peab kas ennast muutma või ta käib alla. Me elame otsustavas hetkes, kus me kas ühineme või seisame silmitsi tähtsusetusega.“ Selline on unitaarse Euroopa riigi eestvõitleja sõnum. Ega ta midagi muud öelda saagi, sest kahekiiruslaste konstruktsioonis talle sobivat kohta pole – seal on punnpositsioonis Saksamaa ja Venemaa. Aga unitaristid pole veel alla andnud, vist.

Samal ajal tuleb Brüsselist hoopis teistsuguseid teateid, mille kohaselt on Saksamaa ja Prantsusmaa alustanud läbirääkimisi eurotsooni lagundamiseks hirmus, et Itaalia oleks päästmiseks liiga suur. Kõrged poliitikategelased Pariisis, Berliinis ja Brüsselis on uudistevoo kohaselt arutanud võimaluse üle, et üks või mitu riiki lahkub eurotsoonist, samas kui alles jääv tuumik liigub suurema integratsiooni suunas. Selline on kahekiiruslaste leeri tänased tegemised.

Põnev, ja kõik see on vaid algus. Käib alles n.-ö kuumtöötlemine, millest olen juba varemgi rääkinud, et tulevärk ja dramatiseering tuleb viia sellise astmeni, et kõrvalseisjatele ja pimedatele seesolijatele näiks, et tõepoolest muud võimalust ei ole, kui kõigega nõustuda, kergendustundega rõõmustada, et näe, viimasel hetkel tulin siiski rongi alt välja. Pidage siis meeles, kõik see on mäng, sugestiooni üldlaulupidu, et saaks vastupanuta langetada millist otsust vaid: edasi kahekiiruselisena, või luua unitaarriik. Minu hinnangul jäävad peale loomulikult doonorriikide tootjad, seepärast ei pea ülejäänut sisuoluliseks. Kes jäävad ELst tuumikriikideks peale Saksamaa, see pole selge, võimalik, et Prantsusmaa, või veel mõni. Suurtel kaladel ikka lootskalad kaasas.

Kes on ja kes ei ole, sel pole otsustavat tähtsust, jälgida tuleb üksnes Venemaa ja Saksamaa suhete arengut. Ja siin on sündinud märkimisväärseid asju viimastel päevadel-aegadel.

Venemaa ja Saksamaa on nimelt muutunud rahutuks, sest viisavabadust praeguse EL tasandil Venemaale ei ole tulemas niipeagi, ehkki Venemaa ennastalandavalt palub. Artiklist „Medvedev: viisanõue takistab Vene-EL-i suhete arengut,“ 08. 11. 2011, www.DELFI.ee: „Viisad on minevikujäänuk ja oleks aeg neist loobuda, ütles Vene president Dmitri Medvedev 08. nov Berliinis. “Me tõesti peame viisaküsimust, viisaprobleemi minevikujäänukiks, millest Euroopa Liit peaks loobuma, et luua Venemaaga tõelised suhted,” ütles Medvedev pärast Saksa presidendiga kohtumist ajakirjanikele, vahendab BNS Interfaxi uudist. “Siin võib olla mitu lähenemist, aga EL-i riikidel on juba terve rida kokkuleppeid erinevate riikidega, mida arendatakse erinevate stsenaariumide alusel,” lisas ta irooniliselt, soovitades seda nimekirja uurida ja otsustada, kui “ideaalsed” on poliitilised tingimused neis riikides, kuidas nad võitlevad korruptsiooni vastu ja missugused demokraatlikud saavutused neil veel on olemas.“

Pea kõik EL liiduvabariigid mängivad aga Suverääni ja ei mõtlegi vetodest loobuda: meie otsustame, me ei taha sind, oled liiga tugev ja võõras, ettearvamatu, tuled meid liivakastis segama. Ent mis tähtsust sel, suurtandem on juba asjast aru saanud ja läinud omaette teed – Saksamaa alustas irdselt omalt poolt tegutsemist. Vaata, mida kirjutab Rossiiskaja Gazeta“, 01.11.2011, www.rg.ru/2011/11/01/reg-dfo/posol.html (minu tõlge): „Venemaal luuakse saksa viisakeskused, sellest teatas erakorraline ja täievoliline suursaadik Venemaal Ulrich Brandenburg. /…/ Ulrich Brandenburg teatas kogunenutele, et periood, juuni 2012 kuni juuni 2013, on ametlikult kuulutatud Saksamaa aastaks Venemaal ja vastupidi, Venemaa aastaks Saksamaal.“ Ei kommentaari, või mis!?

Tuletan meelde, mida Medvedev ütles kohtumisel Merkeliga kahe riigi ühise ajaloo kirjutamise otsustamiskohtumisel Jekaterinburgis (vt „Venemaa ja Saksama hakkavad koos ajalugu kirjutama“, www.delfi.ee, 15.07.2011): „Moraalne dialoog kahe riigi vahel on tähtis, sest mõlemal riigil on ühised väärtused, mis põhinevad kristlikel juurtel.“ Eriti märkimisväärne avaldus Venemaa esindajalt. Sellega ta vastandas Venemaad ja Saksamaad (Ülimat Olendit teenivale) USA-Iisraeli teljele. Selline ülbus ilma ühisrindeta USA vastu läbi ei läheks. Aga ega ilma ühisrindeta Vladimir Putin tõenäoliselt presidendiks saanud, ega saagi.

Ja mis siin veel on, Merkeli 23.10.2011 avaldus Brüsselis toimunud euroriikide liidrite tippkohtumisel, et Euroopa Liidu aluslepingute muutmine ei tohi olla tabu. Aber natürlich, teisiti ju doonorriikluse uusorjanduslikku korda kehtestada ei saa!

Preisiliku täpsusega tuli kohe järgmisel päeval 24. novembril geokoodide DJ Andres Arraku plaadimasinast uus geokood artikli kujul Delfis: “Vana ja laisk Euroopa on identiteedikriisis“. Ornung, ornung.

Uus identiteet tuleb ja niisuguseks saab kahekiiruseline Euroopa Liit, selleks, et:

1. saaks doonorriike (siis alandlikke orje, nagu eestlased, mitte pärisorje või pirtsakaid kodanikke);

2. saaks liita Venemaa kiiresti, elitaartingimustel ja täiega;

3. ei peaks otsustamisel arvestama 2. kiiruse riikidega – doonorriikiega.

No, ei või olla!!! Olin just lõpetanud eelmise lõigu ning otsustasin puhata ja vaadata, mis internetis uudist on, kui sain pihta uudispommiga – Merkel ja Sarkozy kuulutasid välja kahekiiruselise Euroopa Liidu idee, vt 10.11.2011 artikkel www.delfi.ee: „Merkel ja Sarkozy kaevasid üles idee kahe kiirusega Euroopast“! Ah, et kaevasid üles „ununenud“ idee! Juba terve aasta sireenib Georg Soros üle kogu maailma, et kahekiiruseline Euroopa Liit on juba kivisse raiutud! Kogu Amsterdami leping loodi põhiliselt ju sellise ELiidu loomise võimaldamiseks. Ja vaadake kindlasti Delfis selle artikli juures olevat pilti: mõlemad „leidmisrõõmus“. Piinlikkust tekitav poliitteater oma alastiolekus. Samas ärge unustage, et taoline noogutav poliitteater seisab ees, kui kuulutatakse välja „uus“ geopoliitiline geniaalsus: Venemaa liitumine EL tuumikuks/tuumikuga. See aeg ei ole enam kaugel.

Küsimuste küsimuseks on siiki: miks Venemaa vajab sellist ühinemist ELiiduga. Vastus poliitika kukeaabitsast: Venemaa ei saa lubada endale vallutusi või midagi sellelaadset, vaid peab kinni pidama „ise te ju tahtsite“ poliittehnoloogiast. Selle järgi peab Venemaa üldise heakskiidu alusel „ühiskoju jõudma“, seejärel näiliselt sulanduma ja siis kogu mängu üle võtma tugevama õiguse alusel seestpoolt. Pole ju keeruline.

Viimase teostamiseks vajab aga Venemaa, et ta võetakse ELiitu elitaarsetel tingimustel. Selle tagabki Saksamaa. Kes kord juba loeb EIP kodulehekülge, see on garanteeritult poliitiliselt kõrgharitud mõistmaks, et võimaluse saamiseks elitaartingimustel ELiidu tuumikusse sisenemiseks peab Venemaa omalt poolt mõistetavalt ka palju andma. Nord Stream loomulikult, kuid veel midagi paljugi rohkemat. Loomulikult ei tea, ei mina ega keegi teine väljaspool tagatubasid kõike, aga üks asi on kindel, mida Venemaa pidi uue MRP nr ? järgi ära andma. Diili hinnaks Venele on: Eestimaa koos maavaradega läheb Saksale. Siit ka arusaadav, miks Venemaa oma sadamad peab välja ehitama – nii eluliselt tähtsad asjad peavad ikka olema omal, muidu võib jääda Saksamaa lõa otsa. Vaat see oleks alles midagi! On veel asju, mille alusel saab veendunult väita, et Vene-Saksa diil on olemas …

Järgneb …

Vello Leito

11.11.2011

977 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81