Vello Leito: Mis ootab Eestit ees? III – Pärisorjasid pole vaja

Igasugune kannapööre on Euroopa kultuuriruumis igati võimalik. Tuletagem meelde, mis juhtus aasta tagasi. Saksamaa liidukantsler Angela Merkel tunnistas ühtäkki, et Saksamaa multikultuurne ühiskond on täiesti läbi kukkunud. Euroopa ilmselt kõige multikultuursus-fanaatilisem riik on oma ideoloogilise vundamendi ootamatult valeks kuulutanud! 16 miljonit migranti või migranditaustaga inimest on tulnud Saksamaale ja sakslased on pöördunud usku, et nad on tulnud üksnes kohalike sotsiaalsete hüvede järele. „60ndate alguses kutsus meie riik võõrtöölised Saksamaale ja nüüd nad elavad meie riigis. Me petsime ennast, kui ütlesime, et nad ei jää, ükskord nad lahkuvad siit. Kuid see pole reaalsus,“ ütles Merkel möödunud aasta 17. oktoobril.

Tema allaheitlikku ülestunnistust tõlgendati analüütikute ja meedia poolt kui Saksamaa valitseva partei olupoliitilist sammu, sest immigratsioonivastasusega olid ja on paljud poliitilised vastasparteid kiiresti poolehoidu võitnud, valitsev partei aga toetajaid kaotanud. Selline arusaam on siiski raske põhimõttelise viga, kui nähakse toimunus üksnes võitlust valijate häälte pärast.

Need 16 miljonit lasti/kutsuti Saksamaale mitte humaansetel kaalutlustel. Lääs, selle juhtivad suurriigid on ju ajaloo hämarustest saadik teisi koloniseerinud, kasutanud nende ressursse ja orjatööd, majanduslik üleolek pole tulnud ainult Lääne enese tööga. Paraku Saksamaale sissetulnud 16 miljonit ei ole enam õigusteta orjad, vaid sotsiaalselt üsnagi võrdõiguslikud kodanikud, see aga tähendab, et orjapidamise 21. sajandi vorm on läbi kukkunud. Pealegi tänased „orjad“ kipuvad vägisi võimutsema. Seepärast kõlab Merkeli ülestunnistuse sisutõlge selliselt: pärisorjasid pole rohkem vaja, andke orjasid – andke Läänele kiiresti uued orjad, tõelised orjad, nagu eestlased, näiteks.

Niisiis mitte pärisorjasid! Vahe nende kahe vahel on põhimõtteline ja seisneb selles, et orja eest ei pea hoolitsema ja midagi tagama, nemad käivad kuivalt otsuse alla, et uppuja päästmine on uppuja isiklik asi. Pärisorja puhul aga peab teda kaitsma, tagama peavarju, toidu ja hoolekande. Teadmiseks niipalju, et veel keskaja Eestiski hukati orjapidaja, kes oma orja eest piisavalt hoolt ei kandnud. Kui tänapäeval asotsiaalid vaikselt surevad, ei vastuta keegi, ei tea isegi keegi, asotsiaale hakatakse väidetavalt alles loendama. Kuidas aga tõelisi orjasid tekitada, see tehnoloogia on filigraansusteni Lääne poolt juba välja töötatud ning pompoosselt ette näidatud Mehhikos ja Argentiinas. Järg on jõudnud Euroopa föderatsiooni kätte.

Maailmas domineerimise eest jätkuvõitluse pidamiseks, odava tööjõu saamiseks loodi Euroopa Liit. Selle nõrgimad rahvad, nagu eestlased, on juba orjastatud. Mõistagi on sellest Euroopa tugevaimatele vähe ja käivitati doonorriikide tootmine, nagu eespool kirjeldatud sai. Väljaspool ruumi hästitootvaid kolooniaid enam luua ei õnnestu, ehkki püütakse. Oma 27.03.2011 artiklis: „Liibua „konflikt“ – Euroopa Liidu järjekordse laiendamistsükli algus,“ selgitasin sedagi.

Kuid vähe, mis vähe, kvantitatiivse hüppe Läänele annaks üksnes kahekiiruseline Euroopa Liit ja selle Venemaaga liitmine – Euroopa ühiskodu ehk Eurussia loomine. Sel eesmärgil ja selle raamides toimub kannapööre kannapöörde kannul. Võtke näiteks ette 15. juuli 2010 aasta meedia ja näete väikest imet: Venemaa ja Saksamaa hakkavad koos ühist ajalugu kirjutama! „See on väga tähtis, arvestades seda, et meie ajalugu pole kunagi olnud lihtne. See on väga mitmetahuline ja kohati väga dramaatiline,“ ütles Dmitri Medvedev. „Kui on võimalik koos ajalugu kirjutada, siis peab see sündima tasemel, kus pole eelaravamusi ja takistusi,“ ütles Merkel. Kas ikka märkasite, et lõpliku tõe kuulutamine on võimalik vaid riigijuhtide tasemel.

Veel meeldetuletuseks, et alles hiljuti kaalusid puhevil EL liikmesriigid (st liiduvabariigid), et kas on ikka väärikas minna 9. mail Moskvasse võidupüha tähistama. Probleem matistati ratsukäiguga – 9. maist tehti Euroopa päev ja Venemaast selle päeva kangelane! Lihtne ja elegantne.

Sündmuste arengut strateegilises plaanis kannavad ja kajastavad riigid, valitsused, tipp-poliitikud, globaalmeedia jne. Taktika tasandi kohta saab selgust kohalikus peavoolumeedias edastatavate geopoliitiliste koodide kaudu (olen temaatiliste artiklite rubriigist ja uudiste lingi all sel teemal korduvalt kirjutanud). Mul on halvaks kombeks kujunenud nende edastajaid kutsuda kohalike geokoodide disc jockey’deks (DJ-deks), geopoliitiliste koodide plaadimasinistideks. Seda valdkonda doonorriikide tootjad juba hooletusse ei jäta, ning viimastel päevadel ja nädalatel ongi selles vallas jälle juhtuma hakanud. Eestis on kaks juhtivat doonorriikide tootjate DJ-d: Heido Vitsur ja Andres Arrak.

Vitsur üllitas 22.09.2011 artikli, millel pealkirjaks: „Kriis kestab uue majanduskorrani.“ On alles haare inimeselt, kes aastate 2004-2008 kinnisvaramulli ülespumpamise käigus ei väsinud „majandusarengut“ üles kiitmast! Arrak võtab vaiksemalt, ent sisutihedamalt. Järgnevalt väljavõtted tema 04.10.2011 ERR uudiste rubriigi päevakommentaarist: „Euroopa majandus kui reality show“.

„Vananev, laisk (st vähe töötav), hirmkallite tootmiskuludega ja põllumajandust doteeriv Euroopa ei ole rahvusvahelises konkurentsis jätkusuutlik. /-/ Asi, millest Kreeka taustal ei taheta veel avalikult rääkida, on kogu Euroopa Sotsiaalharta ümbervaatamise vajadus. Ei ole suur saladus, et euroopa onud ja tädid viibutavad sageli meie poole näppu, miks me ei ole veel jõudnud niikaugele nagu nemad. Paradoksaalsel moel tuleb meil endil hakata näppu vastu viibutama.

Sotsiaalne heaolu tuleb Euroopas (ja mitte ainult Euroopas) ümber defineerida ja latt madalamale seada. Maalt linna elama kolinud, lapsed tegemata unustanud, poest süüa ostev ja laenatud tarbimisest elav generatsioon lõpetab niikuinii halvasti. Ent ilmselt peab olukord minema veelgi hullemaks. Lihtsalt Kreekast ei piisa Euroopa põhiolemuse muutmiseks. Tänased poliitikud ei saa poliitkorrektsusest rääkida probleemidest õigete sõnadega. Aga sügavama ühiskondliku dispuudi tekitamiseks Euroopa tuleviku üle läheb veel pikalt aega.“

Kas Arrak ei teadnud seda kõike varem? Teadis, juba ammu kõik analüütikud teadsid. Teda ei kammitsenud mitte poliitkorrektsus, vaid korralduste puudumine. Nüüd on korraldus tulnud, uus geokood plaadimasinas ja on huvitav jälgida, millal, ning tehniliselt kuidas, uusorjanduslik kord (seega siis mitte pärisorjanduslik kord) Euroopa Liidus ellu rakendatakse.

Arrak ütleb, et läheb pikalt aega. Vaatame, võib ka mitte minna. Prognoositavalt hakkavad sündmused kiirenevalt hargnema Putini presidentuuri alguses. Veel üks väike, kuid tähendusrikas väljavõte Arraku tekstist: “Heal reality show’l on tavaliselt lõpus ka mingi auhind. Noh, näiteks välismaise printsiga abiellumine. Paraku tundub siiski, et auhinnaks on ellujäämine. Seega võiks toimuvat võrrelda ka 500 miljonilise euroopaliitlase ellujäämiskursustega.“

Nii-nii, see on juba midagi, see on hoiatus Mehhiko stsenaariumi kordumise eest. Aastal 1994 uputati finantsmahhinatsioonide ja võlapakettidega Mehhiko riik ja tehti sellest kahekiiruseline põrgu – eliit versus orjanduslik elanikkond. Lühidalt olen sellest rääkinud oma 2007.a. põhiartiklis: „Teadmiste kohustuslik …“. Midagi analoogset ootab ees Euroopa föderatsiooni, finantstulevärk sarnaneb saatuslikult 1994. aastal Mehhikos toimunuga. EFSF, ESM … jne väljamõtlemine pole probleem, need kõik ju sisutud skeemid, mis mõeldud vaid inimest psüühika töötlemiseks, et raha ja võimu poolt tehtavad otsused tunduksid vastuvõtmine hetkel endastmõistetavad, või siis vähemalt loogilised. Aus ja kompetentne inimene neist tõsiselt ei räägi ja väitlustesse ei lasku, sest seeläbi ta tahtmatult osaleks finantskurjategijate ‘te ju ise tahtsite’ skeemides.

Saab näha, millal jõuavad plaadimasinistidele kätte järgmised koodid võtmes: aga me ju hoiatasime, et kui teie … , siis … . Välismeediasse on ilmunud juba neid, kes 1929. aasta Ameerikat võrdluseks toovad. Ei pruugi see olla vaid ähvardus, võib olla ka tõsi taga, sest majanduskollapsid ei teki, neid tekitatakse ja uue maailmakorralduse loojad on ette võtnud ühe sellise kiirkorraldamise. Eliit vajab orjasid.

Järgneb …

Vello Leito

13.10.2011

1,449 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>