MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik – mis see on?

6. september 2011, 11:36

MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik manifesti põhimõtted

Eesti on palju saavutanud, kuid hetkel on areng asendunud paigalseisuga. Maailm muutub ja kui tahame, et Eesti oleks muutuste algataja ja eesmineja, tuleb edasise tegutsemise mudelid leida ühiskonnas avara mõttevahetuse kaudu. Selleks vajame jätkuvalt ühiskonda, mis hoolib oma liikmeist, ja riiki, kus vaim ja võim ei vastandu.

Meile teeb muret, et poliitika sisu üle otsustab üha enam raha, pikaajalist vaadet on hakanud asendama lihtsad lubadused ja väikesed kingitused huvirühmadele.

Meile teeb muret, et Eesti ei arene ühtlaselt, omavalitsused on nõrgad ning puudub huvi haldusreform läbi viia.
Meile teeb muret, et ühiskond killustub väikesteks võimuvertikaalideks, mis hindavad kildkondlikku lojaalsust kõrgemalt kui pühendumust ega talu kriitikat.

Eesti edu alus on usaldusväärsus, avatus ja kaasamine. Kui väärtuste asemel hakkavad otsuseid dikteerima kitsarinnalised huvid, murenevad meie senised saavutused. Võrdsed võimalused ja vaba konkurents moonduvad, kindlustunne väheneb, noored lahkuvad.

Meie ideaal on hoida Eesti puhtana, kasutada ressursse säästlikult ja luua hea elukeskkonnaga riik, mis pakub maailmale kõrge lisandväärtusega tooteid ja teenuseid. Põhiseaduslikku kokkulepet eesti keele ja kultuuri säilitamiseks ja kaitsmiseks tuleb arvestada kõigis, ka igapäevastes otsustes.

Avatuse taastamine peab algama erakondadest. Ekspertide ignoreerimine, omavalitsuste ja ametnike parteistamine, valimisnimekirja kohtade sõltuvus rahalisest panusest ja riiklike vahendite kasutamine erakonnatöös on suletuse märgid.

Eesti vajab uut algatust avatud diskussiooniks ja tulevikusihtide seadmiseks. Vaba Isamaaline Kodanik tahab erakonnad ja teised kinnikasvanud struktuurid tardumusest lahti raputada ning valmistada Eesti ette tõeliselt suurteks väljakutseteks.

Suuri eesmärke saavutatakse ühiskonnas, kus hinnatakse kõrgelt väärikust ja konservatiivseid väärtusi: vabadust, avatust, rahvuslust, vastutustunnet ja usaldust.

Vabad kodanikud on kõrgeima riigivõimu kandjad. MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik pakub võimaluse neile, kes soovivad osaleda Eestile uue arenguhoo andmises.

Eesti — see on demokraatia eeskoda vabade isamaaliste kodanike jaoks!“

 

Allikas: infopartisan@blogspot.com

Kahjuks pole MTÜ tekstis midagi, mis poleks riigikoguparteide programmilistes tekstides juba varem kaunikõlalisemalt välja hüütud.

Teabetoimkond

1,230 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81