Aga kes vastutab?

Täna korraldavad algatuse „Õpetajale vääriline palk“ toetajad Tallinnas Tõnismäel kell 17.00 meeleavalduse. Kommentaariumis kolistatakse, et organiseerijate juhendajad on hoopis-tükkis rootsalased. Mõelge, mida see tähendab, juhul kui see äkki nii ongi. Kõvasti tuleks mõelda veel mitme asja peale. Algatuseks üks väljavõte kommentaariumist:

Enamus õpetajatest, 04.09.2011 16:34

valis reformi ja on nende tuline pooldaja. Millega siis nüüd rahul ei olda? Et reform on nii inimvaenulik, siin on süü õpetajate kasvatusel. Õige pedagoog näeks enda kõrval ka teisi inimesi, keegi meist ei ole oma palgaga rahul, õige pedagoog näeks ka teiste inimeste tõsiseid probleeme. Ei poolda sellisel moel ainult õpetajate palgatõusu, inimväärset elu vajame me kõik.“

Kommentaator alustab hästi, kuid jääb poolele teele pidama. Mitte ainult, et valisid, vaid pesid õpilaste kaudu ka nende vanemate ajusid Reformifiilseteks. Õpetajad ja nende hüpnoosi ohvritest lapsevanemad on lausa Reformierakonna valijaskonna vundament.

Tänase päeva osas pole öeldu siiski veel peamine. Selleks on kuri küsimus: aga kes kõige eest vastutab? On selge, et koolis valitseb vastutamatus, korralagedus, võimalik, et kaose eelne seisund. Kuidas see tekkis? See tekkis õpetajaskonna enda läbi. Kuni õpetajad pole püsti pannud meeleavaldust/streiki nõudmaks oma ebajumalalt seadusandliku vundamendi loomist, või mida iganes, et õpetajaskond saaks koolides asjad korda, seniks puudub raha juurdeküsimiseks moraalne õigus.

Kui olete täna miitingul, siis nõudke vastust õpetajaskonnalt. Loodame, et nad ei küsi selleks palka juurde, et oma ametimunder puhtaks pesta.

Teabetoimkond

1,186 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>