Vähestel on silmad, mis näevad

Netikommentaatorid peaksid idee järgi olema keskmisest tasemest vaimselt kõrgemalt arenenud-haritud ja praktika seda justnagu ka kinnitab – võib ajuti kohata erakordselt sisukaid kommentaare. Kuid neid on vähe, sest vähestel on silmad, mis näevad nähtamatuid asju, enamusel on silmad, mis näevad vaid nähtavaid asju. Tõde näeb aga üksnes vaimusilmale nähtavate asjade kaudu.

5. juulil sai SI portaalist laenatuna üles riputatud Ülo Vooglaidi kirjutis: “Pederastide pealetung on jäämäe väike osa”, mis tõi selgelt esile enamuse vaimse silmanägemise puudulikkuse. Vooglaid ju lausa pealkirjaga lõi naela seina, et kuskohta pilt riputatud on. Veel selgemalt: “Tänapäeva nn globaliseeruvas maailmas püüvad mingid inimgrupid end üha enam maksma panna (teisi alistuma sundida) — . Pederastia pealetung on jäämäe väike osa. Valdav osa on salastatud ja sellest teavad vaid pühendatud isikud.” Ei aidanud aga miski, tohutus hulgas kommentaaridest (artikkel leidis avaldamist ka paljudes teistes e-väljaannetes) ei leidunud isegi ühtki head kommentaari, mis oleks ammendavalt jäämäe mittenähtava osa lahti kirjutanud. Ei saa selliseks nimetada ju alljärgnevat, mis iseesenest veel üks parematest:

jäämäe struktuur, 10:02, 7. juuli 2011

Pederastia
2. Lodevus
4. Pinnapealsus
3. Nende stigmatiseerimine, kes ei lähe pinnapealsuse ja lodevusega kaasa. Kui viimased julgevad häälitseda, on enamuse stampväljend “ah see on ju kibestunud ätt (mutt)”
4. “Klaasikildude” eest enda pikaajalisse laenusõltuvusse seadmine Vägisi kumab läbi vandenõuteooria, et on vaja juhmi, ahnet, üksteise suhtes hoolimatut massi, kes oleks suuteline täitma tööülesandeid mingis kitsas valdkonnas, kuid ei eksisteeriks arenemisvõimelise Inimesena ja Kondanikuna. Lisaks ei esitaks liigseid küsimusi ja ei mõtleks liiga palju. “

Ei aidanud ka Ülo Vooglaidi hoiatus: “Mis saab Eestist edasi? Edasine oleneb sellest, kui naiivsed inimesed on ja kui kergelt nad sööda alla neelavad, kui agaralt nad üksteisele kallale tungivad ning rahvusliku eksistentsi aluste lõhkumisele kaasa aitavad.” Sajast üheksakümmend üheksa kommentaatorit viskusid üksteisele kallale, jäämäe nähtava osa kallale – naiivselt, agaralt, lõhkuvalt.

EIP teabetoimkond

08. juuli 2011

945 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>