Mida tähendab sinu jaoks Euroopa Liitu kuulumine?

6. juunil avaldas Delfi oma majandusrubriigis artikli: “Anna teada, mida tähendab sinu jaoks Euroopa Liitu kuulumine?” Selles artiklis Eesti rahajumal Jaan Männik ütles: “Eesti jaoks tähendab Euroopa Liidu liikmestaatus kuhugi kuulumist ja kindlust. …  Peale selle tahame me olla nii integreeritud Euroopa osa  kui võimalik.”

Aga rahvas ütles (järgnev on artikli kommentaarium täies ulatuses):

orjust, 06.06.2011 17:11
Euroopa Liitu kuulumine esindab minu jaoks kõike seda mida ma põlgan ja vihkan: vabaduse puudumist, võimu andmist meie rahva käest teiste rahvaste kätte, rahvuslikkuse ja traditsioonide hävitamist, rahvaste segamist, müüdavust, valelikkust. Samal ajal ka ülalpeetava mentaliteeti, kus loodetakse majanduslikult ära elada mitte oma töö ja tubliduse abil vaid ülemuse ees pugemisega.
Samal ajal ka täielikku kaitsetust vägivalla ees. Euroopa Liit ei suurenda kuidagi meie julgeolekut, kuigi müüdavad poliitikud valetavad meile just nagu suurendavat.

Koni Talvet, 06.06.2011 17:11
Alandust.

nimi, 06.06.2011 17:12
idiootlikke seadusi ja nende loojatest muidusööjaid, lisaks veel lolli talupoja mõistusega kohalikke ametnikke neid täitmas- kannad kokku ja kulpi lüüa ning eurosojuzile ette kanda, et täitsime kõik 102% liiselt ning ületasime plaani. NAgu ütleb sakslane, “… jah, me teame neid seadusi ja hakkame täitma- kunagi.”

ali 2, 06.06.2011 17:14
No ei saa eestlased ikka ilma liiduta. Vaevalt saime ühest liidust lahti kui ronisime juba teise. Vahe on ainult selles, et eelmist liitu lüpsime meie, see liit lüpsab meid. Muidu enamvähem sama- liidu sees liikumine vaba jne. Kindlasti on ka neid kes sellest kasu lõikavad kuid lihtrahva jaoks on see liit tunduvalt karmim.

allan raadik, 06.06.2011 17:18
EI MIDAGI HEAD RAHVALE.


tähendab, 06.06.2011 17:20
Viletsust, häda, nälga ja alandust


see tähendab, 06.06.2011 17:25
Vaesust. Elatustase on madalam kui 7 aasta eest, teen kogu aeg sama tööd


Jants59, 06.06.2011 17:27
Vaesust ja viletsust!


dee, 06.06.2011 17:29
eesti riigi ja rahva identiteedi lahjendamist. põlastusväärne on sinna kuuluda


ekskommunistist poliitik., 06.06.2011 17:34
Jõuetust.
50 aastat öönestasin NSVLiitu seestpoolt.
Nüüd uus liit öönestada!
Ei jaksa enam


mittemöistjatele., 06.06.2011 17:35
Eelmine komm oli iroonia


Kahju, 06.06.2011 17:42
Olen nii vana, et mäletan selgesti kahekümne aasta tagust liitu. Võrdluseks võib õelda: Muutunud pole midagi. Elame endiselt nagu Indias – istud oma kastis ja kogu lugu. Vene ajal ei saanud midagi osta ega kusagil käia, sest polnud midagi saada ega lastud Liidu piirest välja. Nüüd pole millegi ostmiseks ega välismaale sõiduks raha. Vahet pole – minna ega osta ei saa ühtemoodi ei siis ega praegu. II Eesti Vabariigi aegu (1991 – 2011) hakkas elu juba nagu looma. Nüüd tõmmati kõigele kriips peale. Oleme nagu marjonetid. Eurosentide eest müüsime endid koos naha ja karvadega. Eestlane on üks loll ja pugejalik rahvas

placeholder, 06.06.2011 17:50
^Rahvas on rääkinud


ma, 06.06.2011 17:53Ahnus on see mis rikub kõik.

u, 06.06.2011 17:54
umbes samma, kui mee kuulusime nõukogude liitu , ainult et siis oli võimalus reisida kaugemale igase ja kesaasiase nüüd aga pea aegu kogu maailm, piirab ainult raha puudus , ja sellised rahalised piirangud olid kaa nõukogude ajal!

pension, 06.06.2011 17:59
võõramaa pangas. Vahet pole, Brüssel või Moskva. Ääremaa oleme mõlemale. Ühele sigala, teisele prügila

paul, 06.06.2011 18:01
pistke p….se see s…tane liit!fuck off!

mats maalt, 06.06.2011 18:06
Lühidalt õeldes N Liit uues ja rafineeritumas variandis.
Ja ärge õelge -ise tahtsite seda
Mina olin referendumil vastuu

priit, 06.06.2011 18:08
pidevat imemist


ma, 06.06.2011 18:09
vanasti kui ütlesid, et breznev on s..t siis pandi vangi, nüüd kui delfis mõne sellise sõna kasutud kustutatakse kommentaar ja antakse kohtusse, mitte muffigi pole muutunud.

corruptisima re publica plurimae leges, 06.06.2011 18:17
Euroopa liit sümboliseerib minule samuti kõike, mida ma põlgan. On ju avalik saladus, et ehitatakse hiilivalt liitriiki. See on ebademokraatlik ja tarbetult bürokraatlik. Seal ei ole võrdsust ega läbipaistvust. Selle monstrumiga liitumine oli suurim lollus, mida oleks teha võinud. Härra ligi räägib mingist suurest abist, mida me olla saanud sealt, aga see on puhas demagoogia. Rahad on sisuliselt projektipõhised ja neid saavad kõik. Ning mingitest uutest palkidest tehtud bussipeatustest ei ole meile mingit kasu. Ja meie võetav laen nende lollide aitamiseks lõunas nullib ka kõik ,,abi”.See nõukogude liidu reinkarnatsioon on muutnud Eesti riigikogu mõttetuks klubiks, kus käiakse kohvikus kuritegelikult odavalt söömas, kuna ca 90% seadusandlusest tuleb nagunii brüsselist. Kui ma olen õieti aru saanud, siis see refendum oli ka selline, kus tehti tohutult propagandat ja euroliidu miinuste välja toomiseks ei eraldatud raha suurt midagi. Rääkimara ebariigimehelikust venemaaga hirmutamisest, et oma poliitprostitustiooni edasi edendada. Majandulikult ei ole sellest EL’ist meile muffigi kasu, vaid hoopis suurem on kahju. Euro referendub tuleks kuulutada õigustühiseks ja sealt liidust tuleb välja astuda. Kui selleks pole julgust, siis vähemalt tuleks loobuda eurost, millele üleminek oli puhas poliitiline ja põhiseaduse vastane projekt, millel puudub majanduslik loogika. Hea näide jälle propagandast: Hirmutatakse devalveerimisega. Halloo nagu. See ei ole taevast alla kukkuv tont. Tekib küsimus, kas need poliitikud teavad, mida see üldse tähendab. Seda on harrastanud ka meie suur eeskuju Soome ning see elavdab eksporti. Investeerijatele on see samuti ainult kasulik, kuna see tähendab neile rohken ressursse, mida riiki investeerida (see kehtib uute investeerijate kohta, kellest muudkui räägitakse. Vanad saavad siis riigist vähem raha välja viia).
Euroliit on uus kurjuse impeerium. Ma vihkan seda kogu südamest ja soovin näha seda minemas ajaloo prügikasti, sinna kus tema koht on. See rõve liit hoiab meid vaese provintsina, mis on meie arengule taagaks kaelas (see, et riigimehed on saamatud pugejad, ega oska midagi ise luua on hoopis eraldi teema).
Minu arust on paradoksaalne, et olles sündinud Eesti vabariigi ajal, on minul sünnitunnistusel sirp ja vasar (on vist parem ,kui üldse mitte tunnistust saadagi, nagu praegu) ja nüüd ma pean siis surema punase passiga. Tänan, ei. Tahan vaba riiki, mitte euroliitu oma olematu moraaliga, kahepalgelisusega, demokraatia ja sõnavabaduse kokkutõmbamisega ja väärtuste tühimikuga. Mina vihkan euroopa liitu. See ei esinda vabadust ja euroopa rahvaid. Kontinent vajab euroskeptilisi ja konservatiivseid erakondi, kes need liberaalid eest ära pühiks ja võimu jälle rahva kätte annaks. Euroliit on vajalik ainult suurkorporatsioondele, kes üle Euroopa on rullunud ja siis veel Saksamaale ja Prantsumaale, kes ei suuda leppida enam faktiga, et ka nemad on nüüd maailmas väiksed riigid. Eurooplased ei vaja mingit impeeriumit, mis käiks üle maailma teistele dikteerimas, kuidas elada ja käiks neid pommitamas. Euroopa integratsioon esindab minule vabaduse tasalülitamist ja uute dogmade liitu


Kreekas 4600 surnut said pensioni, 06.06.2011 18:23
Kreikassa ei enää makseta eläkettä kuolleille
6.6.2011 16:41 | Kommentit
A A STT-Reuters

ATEENA. Tuhansille kuolleille kreikkalaisille on maksettu eläkettä näihin päiviin asti, paljasti työministeri Louka Katseli maanantaina. Lisäksi tietojärjestelmien perkaamisessa on paljastunut, että maassa on epäilyttävän paljon satavuotiaita, jotka saavat edelleen eläkettä.

Tietojen tarkistuksen jälkeen on paljastunut, että ainakin 4 500 manan majoille jo mennyttä virkamiestä on saanut vuosittain eläkettä yhteensä 16 miljoonan euron arvosta. Katselin mukaan seuraavaksi tarkistetaan, kuinka moni maan 9 000 satavuotiaasta on vielä elossa.

Kreikan väestökirjanpito on surkealla tolalla, minkä vuoksi omaiset jättävät usein läheistensä kuoleman ilmoittamatta voidakseen jatkaa etuisuuksien nostamista

Eks igaühel ole, 06.06.2011 18:25
õigus enda arvamusele. Minu arvamus on see, et kui EU-st saab ühel hetkel liitriik, siis pooldan liitu. Kui ei saa, siis on tegemist mõttetu liiduga. Miks pooldan liitriiki? Selle pärast, et meie maailmajagu suudaks tulevikus nii majanduslikult kui poliitiliselt Hiina ja USA kõrval ellu jääda. Praegu on euroopa üks suur omavahel kisklevate riigikeste lunapark, kus USA ja Hiina esindajatel on hea käia väikerahvaid ja riike üksteise vastu ässitamas ja kogu selle klounaadi üle irvitada. Ja Nõukogude Liiduga ei saa EU-d kindlasti võrrelda. Suhkrutrahvi ei saa ühele pulgale seada kümnete tuhandete inimeste küüditamise ja mahalaskmistega. Eesti riigi si..as seisus pole süüdi mitte EU, vaid meie üle-eelmine ja üle-üle-eelmine valitsus, kes andis keskpanga kaudu loa Rootsi pankadel siia tulla romurallit sõitma. Aga see on puhtalt minu arvamus.


Jaan, 06.06.2011 18:26
Euroopa liit tähendab hiiglaslikku bürokraatiavõrku ja valitsejate kaugenemist alamatest. Parteinomenklatuur ainult võidab: nad ei vastuta enam millegi eest


ill, 06.06.2011 18:32
EU on minu jaoks naerukoht,koopia endisest liidust,kus vaid politrukkidel ja usinatel käsutäitjatel on hea elada.tõsiselt kahju on eestist ja eesti rahvast kes selle kiidetud liidu pärast kannatama peavad,aga noh,kukkus kokku eelmine liit ja kindlasti ei ole sellele uuele palju elupäevi jäänud


Paharet, 06.06.2011 18:35
Tähendab Eesti riigi hävitamist. Pole hullu – saine jagu Nliidust saame jagu ka jewroliidust


kokkuvõtteks, 06.06.2011 18:39
mitte ühtegi head kommentaari…aga jah, mis seal salata – ehitatakse infrastruktuuri, tore – aga teistpidi kasseeritakse raha tagasi …ehk ka mõni valdkond saab rohkem omale tasku pista (teedeehitajad, igasse eesti linna veevärk jne)…kindlasti ka poliitikud, kes asja veavad…lihtinimese jaoks nii nagu eestlane on olnud 800 a ori (ps 250 EUR-i min palk võrreldes elatustasemega ja euroopa keskmisega oleks isegi orja solvanud), nii ta orjaks ka jääb- olgu siis sakslaste ajal, venelaste ajal või siis nüüd – samamoodi oleme sakslaste ja rootslaste all, lihtsalt kriteeriumite väljendamine on natuke teisem …targad on need, kes oskavad siit kaduda ja ennast mujal tõestada – mida kaugemale, seda parem…eesti riigist ja ametnikest on saanud sõna otseses mõttes vasallid ja tsinovnikud- tegelased, kes isanda ja mammona eest on valmis endale laskma kõik aated ja rahvuskaaslased maha müüma (vanasti kutsuti neid vist kubjasteks, kes omainimesi peksid? ), misiganes ilusate sõnadega siis see siis loosungisse pannakse… niiet – ei oska tõesti eriti midagi ilusat ja INIMESTELE parendust toovat siin näha – ainult – OOTAME JA LOODAME, et VARSTI läheb paremaks…


zx, 06.06.2011 18:50
vaesumist, sissetulekute vähenemist, reformikommude ruulimist, vahet pole kas nõukogude liit või euroopa liit


kaalikas, 06.06.2011 18:59
Kui globaalsed mõtted kõrvale jätta, siis tähendab see võimalust sõita viisavabalt ja ainult ID-kaardiga mööda Euroopat ringi ning maksta olulisemates riikides oma rahaga ilma valuutavahetuspunkte nuumamata


hm,, 06.06.2011 19:23
mis vahe sell on , kas kamandab moskva või brüssel. meie lontkõrvad kuulavad üks kõik keda , aga oma päi elada ei oska!


kodanik, 06.06.2011 19:23
Vabadust reisida,viisavabadust,vähem bürokraatiat,võimalust vabalt töötada igas riigis,jne.
Kurdetakse kalli elu ja langenud sissetuleku üle.Kuid kui oli buumiaeg,ei kurtnud keegi,küsiti palka juurde,võeti laenusid,ehitati maju… Majanduskriis ei olnud mitte meie valitsuse kapriis,vaid ebameeldiv paratamatus.Elame edasi ja loodame parimat,vingumine ei aita


mats, 06.06.2011 19:25
Pole midagi selle vastu. Meeldiks väga kui selle asemel oleks midagi nn Põhjamaade Liidu taolist. Minu elu pole EL kuidagi muut, ma pole vaesemaks ega rikkamaks muutund, samas reisida on palju kergem.Mul poleks isegi midagi selle vastu kui EL peaks kunagi üheks riigiks saama aga peas, et kultuurilised väärtused säiliksid ja moslemid meist üle ei sõidaks


jhjh, 06.06.2011 19:27
Krdi negatiivsed on kõik.Suht masendav.


kopikas, 06.06.2011 19:38
hinnaralli ja pisikesed palgad


Aivar, 06.06.2011 19:47
Lauslolle seadusi ,mis siin veel hullemini üle keeratakse. Maaelu keeras meil tuksi just EU liit oma totrate seadustega.
Üldiselt seda nimekirja võiks pikalt jätkata ,mis EU liidus peapeale keeratud.


vot, 06.06.2011 19:47
mitte sittagi,ainult häda ja viletsust


normaalne, 06.06.2011 19:59
Euroliit on toonud päevakorrale eesti rahva väljasuremise. NSVL-i ajal oli vastupidi, eestlaste arv tõusis, nüüd kahaneb mitmekordse kiirusega. Ega need, kes siit läinud, enam eestlased ole. Teine- kolmas põlv on juba kadunud eestluse jaoks. Näen seda ise oma canada sugulaste pealt. Isa eestlane , ema taanlanna, lapsed kõik ingliskeelsed. Sisuliselt võrdub EL eestluse hävimisega


JAAN, 06.06.2011 19:59
Vaesust ja virelemist.Teadmatust mis saab homme.Elame päev korraga.


to: kodanik, 06.06.2011 20:00
Majanduskriis ei olnud, jah, meie valitsejate saavutus.. Küll oli aga meie isandate saavutus see, et nende kustumatu jänu selle võõra rahaühiku saamiseks läks Eestile maksma 40 000 töökohta… Arvestades meie riigi mastaape, oli see paras katastroof lihtsurelikele. Ka on ju nüüdseks aru saada, et see võõras raha ei too meile mitte midagi head, ei tule ei piimajõgesid ega pudrumägesid, siis oli see ikka paras kuritegu oma rahva vastu


euroopa liit esindab, 06.06.2011 20:02
kõike mida põlgan!

emor, 06.06.2011 20:22
Võtan siis kommentaaride põhjal kokku, et eestlased on rahul eoroopaliidus olemisega


Wiroon, 06.06.2011 20:27
EESTI VABARIIGI KADUMIST!!!!


HH, 06.06.2011 20:31
See on vabamyyrlaste suurprojekt,ei muud,lõhestada rahvaid,kylvata paanikat. 2 maailmasõja ajal 1 tark mees hoiatas juutide ja kommarite eest,nyyd on see käes,demokraatiakas kutsutakse


miia, 06.06.2011 20:31
meie pere on tööta ja pool näljas. ei taha enam elada . Tõsiselt :


No, 06.06.2011 20:32
Pole EL-i astumise poolt hääletanud, ei ole reformareid valinud ja Ilvese vastu aga ega keegi ei küsi. Täpselt sama moodi oli kogu aeg JOKK kogu nõuka aeg. Asjad masseeritakse paika üle võimukandja ehk rahva peade niiehknaa.


valgekass, 06.06.2011 20:32
Minu jaoks tähendas Euroopa Liitu astumine Eesti iseseisvuse kadumist


nonii, 06.06.2011 20:35
nende kommidega on kõik öeldud!seegs on kõik rahul!


meeleheitel koduperemees, 06.06.2011 20:35
ma ei kuulnud hästi, korrake palun küsimust…


tüüpilised kommentaatorid, 06.06.2011 20:36

Teen siis siia ühe väikese psühhoanalüüsi keskmisest DELFI kommenteerijast. Ta on konservatiivsete vaadetega keskeakriis olev kompleksidega meeskodanik. Ta on homofoob. Ta pmst põlgab noorsugu. Tal on kas kesk- või kõrgharidus. Suur on tõenäosus, et ta võib olla töötu või siis lihtsalt väikese palgaga. Talle meeldib vinguda hästi palju. Ta tahab kolida Soome, aga vot…ei lähe.
…mis veel…
Tema arvates oli elu ENSV-s parem. Ta vihkab poliitikat. Talle meeldivad reaalained ja humanitaarained on tema jaoks “roosa mannavaht”. Ahjaa, talle ei meeldi silikoonrinnad ja tänapäeva naiste liigne litsakus (äkki on ta üksik?). Ta ei oska oma eluga midagi peale hakata ja niisiis ta veedab siin enamuse oma ajast.
Ma tean, et kõik omadused ei vasta tõele ühe või teise juures, aga keskmiselt mulle tundub nii. Minu küsimus siis selline- no kuidas on võimalik Eesti riigil siis muutuda sallivamaks ja uuenduslikumaks kohaks, kui meie endi kodanikud käituvad risti vastupidi? :S


maamees, 06.06.2011 20:49
ilma selle liiduta oleks maal ainult võsa ja umbrohi.


to tüüpilised kommentaatorid, 06.06.2011 20:49
Olen 19 aastane Eesti patrioot ja konservatiivsete vaadetega. Keskharidus on käes ja nüüd liigun kõrghariduse poole. Eestis ei elagi enam. Poliitika pakub huvi, kuid tihtipeale ajab lihtsalt meele mustaks. Keskeakriis pole veel külge hakanud ja noorsugu ka veel ei vihka. Humanitaarained meeldivad mulle, kuid nende pärast koolis käia 12 aastat on ajaraisk. Reaalained on tegelikult A&O. Silioonide vastu pole ka midagi :D Igaühe oma asi. Peasi, et osatakse piiri pidada. ENSV’s oli palju sarnasusi tänapäevase olukorraga euroliidus. ENSV’s polnud ka paljusid neid probleeme, mis on praegu ja mida mõned ullikesed ajavad ikka okupatsiooni kraesse, kuna tõde on liiga karm.
See kõik, mida sina aga siin kirja panid, ongi see mida eestlased kogu südamest vihkavad. Sa esindad äärmuslikult liberaalset vähemust, kes arvab, et tema on tark ja rahvas on loll. Hea näide taaskord see mitte midagi tähendav sõna ,,homofoob”. Ma arvan, et oleks pigem aeg hakata kasutama mingit uut sõna, mis tähistaks ühtaegu suurushullustust ja egoismi ja kõigi normide ja traditsioonide vastustamist. Normalofoob, näiteks. Minu meelest see demokraatia, mida teiesuguste vaadetega inimesed ehitavad ei ole enamt, kui lihtsalt farss.


to to tüüpilised kommentaatorid, 06.06.2011 21:06
Kui Sa oleks patrioot, elaksid Sa Eesti riigis ;)


ZX, 06.06.2011 21:11
ma olen veendunud euroopa liidu vastane. kõik on õige mis eelpoolöeldud v.a see, et enne euroopa liitu teenisin miljon aastas , nüüd teenin kolm korda vähem. see tähendab, et elan kolm korda vaesemalt kui ennem.


sadokas, 06.06.2011 21:20
EURO HINDA EI TÕSTA, JUHHUUU!


Patrioot, 06.06.2011 21:22
Väga lahe reformari loogika. Alguses vingud, et väljamaale ei lähe ja nüüd vingud, et siiski olen läinud. Ei tea, milline IQ tase peab olema, et seostada patriotismi isamaal elamisega. Kas järgmiseks ütled, et kui valitsust ei poolda, siis olen riigireetur? Üldsegi ära kolimine ei olnud minu valik. Olin noor laps sel ajal, kui vanemad majanduspõgenikena oma elu enda kätte otsustasid võtta. Vanematel on mul ka imelugusid rääkida sellest, kuidas Eestis asju aetakse, eriti kohalikes valdades. Jokk-skeeme ja korruptante ei jõuaks ära lugedagi. Ja, mida ma küll Eestis pihta hakkaksin. Keharasv kaua ei elata. Tuleksin töötuks sinna vöi? Siis sa ju väidaksid, et ma olen laisk ja loll, seepärast ei saa ka tööd nagu ülejäänud töötuhord ja et mingu väljamaale, kui ei meeldi. Aga vot, mina alla ei anna. Ühel ajal ma naasen ja annan Eesti arengusse oma panuse selleks, et Eesti peaministriteks ei saaks endised kommunistlikud partei funktsionäärid.


69, 06.06.2011 21:24
Eesti riigis euroopa liitu kuulumine tähendab minu jaoks poole palga eest kolme tööd teha, kus tehtud tööl ei saa olla mingit kvaliteeti. Umbes nagu vene ajal, kus nõuti kiiremini ja rohkem. Selle vahega vaid, et töö puudust polnud karta.


aadu, 06.06.2011 21:29
Sitt, kust ja jõudu!


Mats, 06.06.2011 21:36
toetusrahad, kaubavahetus aand… That’s it


muulane, 06.06.2011 21:46
Õnneks Eesti kukil saimegi Euroliitu, tänud, nüüd võite maha astuda ja jäädagi oma umbjaama ansipliku tuleviku hauduma.


Pets, 06.06.2011 21:54
Minu jaoks tähendab see liitu, millesse astumise vastu ma hääletasin, mille vastu hääletasid mu sõbrad ja mu sõprade sõbrad. See on liit kuhu kadus me iseseisvus ja oma raha! Müni sai kindlasti ka rikkaks ja õnnelikuks, näiteks see, kes valimistulemusi võltsis ja ülejäänud rahva kahe jalaga sa sisse lükkas.
Lihtsalt masendav on lugeda neid kommentaare kibestunud inimestelt. Vähemalt on nüüd sõnavabadus, poes toitu, saab reisida välismaale ja on olemas ka sõjaline ja majanduslik toetus. Euroopa Liidu põhimõte on aidata liidus olijaid, lihtsalt praegu aitame meie Greekat ja Portugali mis on pankrotis. Kui Eestis ei oleks kärbitud palku, toetusi jne, siis oleks siin nagu Kreekas


see tähendab, 06.06.2011 22:05
toetuste maksmist tuhandetele Kreeka surnud pensionäride sugulastele, kes on jätnud oma sugulaste surma registreerimata…..Ma pidin Sulle vastama, sest Sinu kommentaar oli lihtsalt nii ründav ja mõttetult lahmiv.
Esiteks, patriotism tähendabki oma kodumaa väärtustamist.
Järgmiseks- ma pole kunagi väitnudki, et sa pead valitsust toetama ja vastasel kombel…riigireeturiks (mida kuradit?!?) hakkama vms . Lihtsalt Sinu jutt on kahepalgeline.
Lähme edasi. Sa rääkisid, kuidas Su vanemad kolisid välja Eestist mõned aastad tagasi. Selge, nii ütlegi ;)
JOKK-skeemidest niipalju, et Sa ei leia kohta, kus neid pole. Pisut demagoogitsev, aga see on tõsi. Korruptante leidub igal pool.
Mida Sa Eestis hakkaksid tegema? Vastus on ju Sinu kommentaaris- tule ja arenda siis Eestimaad. Lisaks Sa arvad, et Sa jääksid töötuks. Selge, madal enesehinnang ja pessimism. Tean mitmeid keskharidusega inimesi, kes teenivad kõrget palka:) Nii, sai kõik ära öeldud. Ootan Sinu vastukaja


Evelin, 06.06.2011 22:59
EL kuulumine tähendab iseseisvuse kaotust, süvenevat vaesust, tööpuudust, hinnatõuse, immigrante, kuritegevuse kasvu ja äraostetud poliitikuid


r2k-in-the-vortex, 06.06.2011 23:06
see tähendab ühtset piiritsooni, õpilasvahetusi, vaba liikumist terve kontinendi piires, ühte raha ja maailma võimamat majandusjõudu. eu tähendab kõige võimsamat ühendust maailmas, see tähendab riikide liitumist üheks suureks jõuks mis suudab maailmas asju oma suva järgi sättida. see, on euroopa liit


markoo, 06.06.2011 23:13
1 jaanuaril algas jahihooaeg…oravatele.


suss, 06.06.2011 23:21
NSV Liit on tagasi, ainult et uuemal ja veel räigemal kujul. No Eesti igatahes ei maksnud lõunaosariikidele Ukrainale, Gruusiale jne. Põhiline miinus oli see, et möliseda ei tohtinud ja toduga oli kitsas. Nüüd võib möliseda aga võimule on sellest pohhui ja toitu on ka letil palju, aga nüüd pole jälle raha. Nokk kinni, saba lahti.Eesti Wabariik suutis esimesed 20 aastat iseseisvalt elada, pärast seda müüsid pugejad nii ida kui lääne poole
r2k-in-the-vortex, 06.06.2011 23:25
masendav on seda madalalaubalisust siin lugeda, raha ei ole, kes siis süüdi on? sina teed ju tööd ja saad palka, mitte ansip ei tööta sinu eest et teda väikses palgas süüdistad. igaüks on ikka ise oma saatuse sepp, kellegi teise otsa pole mõtet vaadata, mine peegli juurde kui süüdlast oma hädades tahad leida

opaganda, 06.06.2011 23:44
siit näete seda tõelist “euroopalikku demokraatiat” ja “multikultit” …


teadur, 06.06.2011 23:54
Teadlasena pean tõdema, et kui me poleks EU-s, siis oleksin ilmselt välismaal tööl…


TO r2k-in-the-vortex, 06.06.2011 23:59
ASI JU SELLES ONGI ET TEENIMISVÕIMALUSED ON ÄRA LÕIGATUD!See kõlab umbes nii,kui ütelda näljasele “mine söö kõht täis”samas jättes abivajaja saatuse hooleks.


minu jaoks, 06.06.2011 23:59
kes ma nsvl-i olen näinud tähendab el palju hullemat monstrumi kui see eelmine liit. Kui nsvl-i ajal eesti keel ja meel säilus, siis nüüd neid küll enam kauaks ei ole. Loodan, et varsti see monstrum käriseb ja Eesti saab ükskord iseseisvaks riigiks ja nende üle, kes meid sinna ajupesu ja valedega juhtisid, mõistetakse ükskord kohut.

minu jaoks tähendab:, 07.06.2011 00:06
Oma raha kadumist ja eurorubla asemele võtmist.
Igasugused “värvilised” võivad sisse-välja kõndida, nagu heaks arvavad.
Granaat :), 07.06.2011 00:08
Siinne kommenteerijate seltskond koondab kokku elu hammasrataste vahele jäänud küünikud, kes elavad pisarsilmil ja käsi taskus rusikasse surutud. Tegemist on iseloomuomaduse ja ellusuhtumise küsimusega. Siin ei aita ei EU-sse kuulumine ega sellesse mitte kuulumine. Ei Villu ega Ansip. Ei Savisaar ega Päts. Siin on abiks rohkem päikest, paar külma õlut, jalgrattasõit, aktiivsem seksuaalelu ja paljud muud stressi leevendavad tegurid :D Ilusat suve :)


Prrr, 07.06.2011 00:12
Ega jah, masendus tuleb peale, kui siin peldikuseinalt seda sõgedat lumpeni lällamist loed. No ei saa aru, kust siuksed tulevad…

uusaasta tervitus, 07.06.2011 00:17
Valget vatti taevast langes
õues tuiskas, tee on hanges,
majanduse kliimas ranges,
euro jalg on jäätund panges.
Kroonist kahjuks ilma jääme,
võõralt laualt leiba sööme,
Eesti riigi ohvriks toome,
tõesti, raskelt petta saame!
Euroopa Liit, Euroopa Liit,
ma palun mine ära siit!


Tallinna Linnaviletsus, 07.06.2011 00:56
on täies hoos töös! Ehk siis kiruvad kommentaariumis EL’i, nii tüüpiline =) Jumala haige on niimoodi ajada lolli juttu! EL on vabadus! NL’ga seda ei võrrelda totukesed, tee vist 10 aastased ja ei tea mis asi see NL oli, see polnud mingi vabatahtlik liit, see oli peale surutud jõuga! Debiiliku kari ma ütlen ausalt..

h, 07.06.2011 01:03
eestlane pole millegiga rahul. Tundub et enamus kommijad on ise saamatud


Joonas, 07.06.2011 01:52
Teate mis mina arvan?
Enamus inimesed on siit liiga lollid, et kommeneteerida.
Vingute, et palk on madal – kelle kuradi süü see on, et te pole ettevõtlikud ja ei viitsi ennast harida?!
Millal sa ostsid mõne raamatu, mis sind omal alal arendab?
Millal käisid viimati mõnel koolitusel?
Kõigepealt vasta nendele küsimustele ja siis mõtle uuesti, kelle süü see on, et sa 250 euri palka teenid.

Aivar, 07.06.2011 02:24
Korrupeerunud liit, mis on täis saladusi ja konkse ja mida juhitakse bürokraatide poolt.


..käed eemale keskvõlakonnast, 07.06.2011 02:30
…elu on hull..!!!… keegi enam meelehead ei paku..!!…
…. ja kui ise küsid … siis oled kohe mõjuagent..!!…
… järvik aitab…


..käed eemale keskvõlakonnast, 07.06.2011 02:34
..”tähendab, 06.06.2011 17:20
Viletsust, häda, nälga ja alandust”

.. aga näe … iseseisvas ja sõltumatus valgevenes elu nagu lill…
…. lukašenka aitab….


madis, 07.06.2011 02:35
mul on hea meel, et leidub niivõrd palju kaasmaalasi, kes asjadest õigesti aru saavad. õige vastus ongi: ega ta head ei tähenda…käed eemale keskvõlakonnast, 07.06.2011 02:48
..”madis, 07.06.2011 02:35
mul on hea meel, et leidub niivõrd palju kaasmaalasi, kes asjadest õigesti aru saavad. õige vastus ongi: ega ta head ei tähenda.”

… ja suur osa kommenteeriatest õõnestavad seda vastikut euroliitu väljaspool eestit töötades …
… nagu edgar kommparteid ministrite nõukogus…
…..kutser aitab…..

Vastuolulist, 07.06.2011 04:01
Reisimisvabadust, oma juurte eitamist, perverssuste pealesurumist.


axel, 07.06.2011 07:38
Euroopa Liit ja Nõukogude Liit….kapitalistlik ühendus ja sotsialistlik ühendus…ei ole mitte mingit vahet!!! Euroopa Liidus on keelatud asju ja trahve isegi rohkem kui Nõukogude Liidus!

Tiuks, 07.06.2011 07:41
Ta on hullem kui omaaegne kuulumine Nõuk.Liitu! Siis rahvas unistas omast riigist, nüüd põgeneb….


märt, 07.06.2011 07:45
Tore asi see EL aga kahju,et me sinna nii hilja jõudsime.Nimelt arvete maksmise ajaks.


DR.X, 07.06.2011 08:01
Vaesust!
poltergeist, 07.06.2011 08:33
üks jama teise otsa.ei soovi sellesse kuuluda.

aa, 07.06.2011 08:41
kellele see siis kasulik oli meile liht töölistele küll mitte ainuld rikkuritele vaesed ei jõua enam poeski käiia euro hinnta ei tõsta

jajaa, 07.06.2011 08:46
vahet pole kas n-liit või e-liit igal juhul
sõidetakse väikerahva seljas liugu
aga siiski mingi vahe siiski on
n-liidus olime me eesrinlik euroopalik vabariik
e-liidus mõttetu ida-euroopa
n-liidus oli meil raha aga asju polnud
e-liidus on asju nagu putru aga raha põle
mina tahaks oma eestit ei mingit si…st liitu

ajukääbik, 07.06.2011 08:56
kohutavat ametnike armeed, kellest ülematel on mingid kummalised visioonid erinevate asjade kohta ja alamatel mingi eriline püüdlikkus ja alandlikkus neid visioone täita. Kujutage ette mis saab, kui see meeletu armee kõik töötuks jääb? Aafrika hoobilt. Raha nimi pole oluline, tähtis on et on arvestatav maksevahend – on ta siis kulden või sovrin või euro. Raha pole kunagi palju, lihtsalt ahvatlusi on liigselt.

eestlane, 07.06.2011 08:56
Millegipärast kõigerohkem seostub Euroopa Liit minu jaoks Eestist raha välja pumpamisega et aidata nö abivajajaid nagu Kreeka, vaguralt nõustumine KÕIGI nõudmistega mida meile esitatakse, kuid kui Eestil on abi vaja siis seda ei tule kuskilt, heaks näiteks pantvangis olevate jalgratturite vabastamisel osalemine. Kus sa oled Euroopa Liit OMA abikäega nüüd?

Pets, 07.06.2011 09:02
Vaesust…

Huvitav,, 07.06.2011 09:23
ükskõik kus lugupeetud r2k-in-the-vortex, 06.06.2011 23:06 või r2k-in-the-vortex, 06.06.2011 23:25 ja ka igal pool mujal oma kommentaare ei kirjutaks, alati ta nimetab teisi “madalalaubalisteks”, kuid omal on see laup nii “madal”, et ei mõiste ENDA taset. Kui SINU majanduslik tase on natuke parem, kui teistel, siis see EI OLE mitte sellest, et sul oleks helge pea, vaid Sul oli juhuslik ÕNN midagi kokku VARASTADA. Tegelikkuses oled ju absoluutse ajupesuga debiilik. Vahutad siinse teema juures mingist “maailma võimsamaimast majandusjõust”, kui ei oma minimaalsetki ettekujutust, mida mõiste “majandusjõud” üldse tähendab. MajandusJÕUD on just see asi, mis EUs täielikult puudub. Majandusjõud hakkab peale MAAVARADEST. Kas r2k-in-the-vortex loetleks, milliste maavaradega EU võiks kiidelda. Kui Venemaa gaasi või naftat ei annaks – oleks elu EU-s lõppenud. Põhjamere nafta ei kuulu ju ka EU kompetentsi. Ka TOOTMINE – materiaalsete väärtuste LOOMINE on EUs praktiliselt lõppenud. Kogu toodang tuleb Hiinast – MAAILMA VÕIMSAIMA MAJANDUSLIIDU “BRICKS” riigist. EU oskab veel ainult “vahtu” toota ja müüa, ning mitte lihtsalt müüa, vaid sama “mitte midagi” kümneid kordi edasi müüa.
Ja seda ülaltoodut tõestabki EUs järjest suurenev pankrotti minevate riikide arv. Vahuga kaua majandust üleval hoida ega kõhtu täita ei saa.

m, 07.06.2011 11:16
vaesust ja nälga

Arvaja, 08.06.2011 02:37
Ainult 98 komparteilast on oma arvamise öelnud.

kristjan, 08.06.2011 12:28
Minu arust Euroopa Liidus on mugav,sest saame Eu liikmeriikides k2ia,saada head t66d,kui Eestis seda pole,saame uusi tutvusi,sest Eesti on nagu k8la,k6ik teavad k6iki!!!

Toivo, 08.06.2011 19:07
Koeral on suuremad õigused ja lehmal on Pass, number ja söögiplats GPS – kontrolliga.Kes oleks suutnud unistada et lähed karja ja saad asukoha , lehm saab nõuda pullilt õigusi.

taaratammik, 08.06.2011 20:48
Oh euroliit, oh euroliit –
millal sina sured?
mul on valmis juba kuivikud ja
pudel.

Ullu, 10.06.2011 01:17
To kristjan, 08.06.2011 12:28,
olen lolle kohanud, aga no nii lolli

EIP teabetoimkond

1,813 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>