Veelkord: Venemaa tuleb tagasi, aga mitte tankidega, vaid ostab Eesti üles

Juba 12 aastat on Eesti Iseseisvuspartei lakkamatult korranud pealkirjas toodud tõde ja alles nüüd hakkab see mõnedele kohale jõudma. 21. mail avaldas Delfi minister Seederi arvamuse pealkirja all: “Seeder: ei vasta tõele, et Eestimaad hakatakse massiliselt maha müüma” Järgnev on nopped kirjutise kommentaariumist.

 

kõigist targemad, 21.05.2011 15:34
imelik, et Kreeka ei ole isegi võlahädas nõus oma maad välismaalastele müüma. Ka Portugal mitte. Oleme targemad kui tuhandeaastase ajalooga riigid? Kreeka asmel müüme hoopis meie ja saadud raha anname Kreekale toetuseks.
Venelastel rahvaütlus, et kui oled tark, miks siis pole rikas.

kupit, kupit!, 21.05.2011 16:16
Vene portaalides reklaamib end “kaasmaalaste” äriühing Doberman OÜ. vt. www.doberman.ee
teenused:elamisluba Eestis kinnisvara ostmise teel ja edaspidi ka kodakondsuse saamise võimalus; Eestis kinnisvara palju-palju odavam kui teistes Euroliidu maades. Navalisj, bratja!
Naiivsele: Toomas, 21.05.2011 16:00
“Võiks ikka mõnda maatükki ise majandada, selle asemel et siin iriseda kui maa läheb tootvasse käibesse.”
Ei lähe “tootvasse käibesse”, muutub platsdarmiks Eesti ja teiste lähiriikide rekoloniseerimiseks.

 

rr, 21.05.2011 17:23
Eestimaad polegi vaja maha müüa. Rahvas on nagunii juba maha müüdud. Suurettevõtted ja pangad on välismaalaste omandis. Eesti inimesed pole enam muud kui orjarahvas, kes sandisentide eest piiritaguste sakste kukruid täidab. Oleme täpselt sama vabad nagu teomees oma hurtsikus.

 

rr, 21.05.2011 17:23
Eestimaad polegi vaja maha müüa. Rahvas on nagunii juba maha müüdud. Suurettevõtted ja pangad on välismaalaste omandis. Eesti inimesed pole enam muud kui orjarahvas, kes sandisentide eest piiritaguste sakste kukruid täidab. Oleme täpselt sama vabad nagu teomees oma hurtsikus.

 

No-nii, 21.05.2011 17:59
Isand Seeder ütleb, et välismaiste juriidiliste isikute maaomandist eestis ei ole head ülevaadet? Millest meie riigil siis üldse ülevaade on kui isegi oma maast mitte? Küsi, kui palju meie inimesi välismaal töötab või õpib – täpselt ei tea keegi. Küsi,kui palju meil tegelikke töötuid on – keerutatakse siia-sinna aga täpselt ei tea keegi. Ega meil ei teata isegi seda kui palju inimesi Eestimaal elab, vägev E riik missugune!

 

asi…, 21.05.2011 22:12
…ei pea olema mitte selles,et kes müüb ja kes ei müü vaid seadusega peab olema paika pandud,et nii väike riik,kui Eesti peab seadusega ära keelama maa müügi mittekodanikele!!!
Nii lihtne see ongi.
Tehku välismaa ärikad oma sadamaid ,harigu põldu ja ehitagu maju,AGA MAAD kogu selle tegevuse käigus tohiksid nad ainult rentida!!!
Sest kui lõpuks Putin tuleb oma kaasmaalaste vara ja õigusi oma sõjarditega kaitsma siis palun väga-võtku kogu oma krempel ja koristagu Eestimaa pinnalt,aga maa KUULUB Eesti Riigile Ja Rendi leping sellistega lihtslt lõpetatakse.

 

kuulasin Soome laevas ärimehi, kes saabuvad rannikuala üles ostma, 22.05.2011 09:19
Terve tee Helsingist Tallinnasse käis instrueerimine, milliseid maatükke nüüd kohe üles osta. Kõigepealt saared mereäärsed alad, siis mandri rannikuosa.
Järgnes instrueerimine, kuidas kohalike omavalitsuste töötajatega tuleb saunas käia ja ehitusõigused välja kaubelda. Rõhutati, et rahas maksta ei tohi, aga et eestlane võtab vastu kõik meelehea muul viisil.

Seega, võiks ikka üles ärgata, mitte Seedri-jutu peale uinuda.

 

arvamus, 22.05.2011 12:19
Milleks valetada, kust teab Seeder omanike andmeid. Ega Eestis registreeritud firma tähenda veel Eesti omanikke, samuti mõni eestlasest tankist paberitel ei muuda ka midagi.
On ka kindel, et mui mõni venelane pakub Heleniusele sobiva summa on diil ja riigil puudub igasugune õigus tehingut takistada. Aja küsimus, mil venelased ära jagavad, et Petrburi toitmiseks on kõige kasulikum Eestis toota ja kindel suure ostujõuga turg ootab.

Koostas: EIP teabetoimkond

 

vt ka Riigikogu stenogramm

1,190 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>