Vello Leito: Ma vaatan oma mätta otsast kiikriga

Ja näen, et Jelena Välbe on andnud intervjuu, millele palju kommentaare kirjutatud on. Paljud neist on hästi nähtavad:

Jelena Välbe: minu meelest on Veerpalu skandaalis midagi tumedat

(151)

Postimees 09.04.2011 22:51

Venemaa Suusaliidu president ja endine tippsuusataja Jelene Välbe sõnas intervjuus ERRi spordiuudistele, et usub Andrus Veerpalu, kui viimane kinnitab, et pole teadlikult dopingaineid tarvitanud, kirjutab ERR Sport.

«Ma imestan sügavalt, miks pidanuks tal olema tahtmine rikkuda kogu oma karjäär mingi tableti või mikstuuri pärast. Ma lihtsalt ei usu sellesse, et see oli mingi õige asi. Minu meelest on seal midagi tumedat,» sõnas Välbe.

Samuti leiab Välbe, et tema jaoks ei muutnud Veerpalu ümber lahvatanud skandaal kuidagi soovi palgata Venemaa suusakoondise etteotsa Mati Alaver.

 

Fänn 09.04.2011 23:17

Väga õige jutt Välbelt. Ainuke adekvaatne kommentaar, mis tuleb väljastpoolt Eestit, sest norralased oskavad ja suudavad ju ainult kritiseerida ning sopaga loopida. Norralased saavad nüüd oma kaotusvalu leevendada ja ei ole ikka veel leppinud sellega,et Lahttis, Salt Lakeś ja Torinos oli Andrus neis parem, ka Liberecis. Ja kõigil neil juhtudel olid ju Andruse proovid negatiivsed. Aga ei, norralased lõugavad ja karjuvad,et veerpalu petis, ammu oli kahtlaste nimekirjas ja medalid ära, noo kamoooon, kui loll jutt. Ja kui Veerpalu oligi kahtlaste nimekirjas,siis teda ju testiti meeletult,mis osutusid kõik negatiivseteks, norralased võiks juba sellega leppida. ja seda oli arvata,et ainukesedkes sopaga loopima hakkavad on norrakad, mujalt pole senini midagi halvustavat tulnud, pigem toetust nii nagu praegu Välbelt. Pealegi oli see hooaeg Andrus juba mõnes mõttes sportliku poole pealt ühe jalaga hauas-vigastused andsid tunda, vanus juba kõrge, taastumine polnud nii hea ja nüüd,kui tal oli kõik olemas 2 OM võitu, 2MM tiitlit, 2 Oslo Holmenkolleni 50km võitu ja 6 MK etapi võitu, ei olnud tal küll vaja hakata millegagi riskima või veel vähem midagi tõestada veel 40selt, olles 2 kordne olümpiavõitja. Ehkki jah,positiivsed proovid räägivad enda eest, on siin miskit mäda, mida Andrus peab tõestama,aga on väga palju asju,mis tema kasuks räägivad.

vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -11 -1  +1 +160

lugege

10.04.2011 00:51

Lugege doktor Jaan Suurküla blogist
http://doctorjaan5.wordpress.com/ „Veerpalu võib tõesti olla süütu“.

See WADA test on alles uus ja toores, ei arvesta reaalsust. Ka näiteks USA juhtiv dopinguekspert Don Catlin ning Briti ekspert Peter Sonksen on kriitilised nimetatud uue testi vastu. Ilmselt läheb selle testi metoodika tõesti korrigeerimisele

Lihtsalt mõned meie asjamehed ja muidugi eelkõige ajakirjandus tahavad olla paavstimad kui paavst ise. Mõttetu alandlik pingutus. Aga rahvas teeb Veerpalu toetedes õigesti.

Jah, ja pigem usun ma koos Välbega, et norrakad hirmust Veerpalu ees talle selle testi pärast rasket trenni tellisid.

vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -4 -1  +1 +42

julgustan

10.04.2011 08:58

Miks WADA kiitis heaks just selle firma metoodika, kus WADA inimesed osanikud ? Ameeriklased ju hoiatasid, et see meetod ei tööta kui on tegemist tugevalt treenitud sportlasega, kes stimuleeriva treeninguga püüab enda kasvuhormooni tekkimist stimuleerida. Erinevate isovormide suhe stabiliseerub siis alles paari päevaga aga tase jääb suhteliselt kõrgeks ja võimaldab tugevatest treeningutest korralikult taastuda ja tähtsaks võistluseks vormi timmida. Kes seda kunsti ei mõista ja võistleb terve hooaja, sellel ei teki ka probleeme, sest nad keskenduvad hooaja vältel paljudele võistlustele ja puhkavad enne igat võistlust korralikult välja. Mati tõestab ära, et WADA metoodika ei ole täiuslik, sellega paneb kiibitsejad ka paika.

teata ebasobivast kommentaarist -2 -1  +1 +12

miku

Ja Jelenale niipalju,

10.04.2011 01:06

Alaveri mahategemine on tähtis, juhul, kui Alaver venelastega tegelema hakkab on pea kümnendiks (mine tea ehk rohkemakski) norra suustamine teisejärguline st venelased võidavad jälle, nii lihtne see ongi ja hirmud on seal ududemaal ehk astmaatikutele soodsas kliimas (neid peaks ju vähem olema, kui eestis) väga suured.

Samalt IP-aadressilt on siin varem kommenteerinud ka to 1.(00:30), to 1.(00:39), to 1. (00:45), to 20% viga A ja B vahel(00:53) ja Samas(00:59).

vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -2 -1  +1 +27

10.04.2011 01:00

Muidugi on see lugu tume.Miks pidi Veerpalu laskma ennast süstida enne oma elu viimaseid võistluseid? Veerpalu aeg sportlasena on otsa saanud.Ta on 40.aastane. See kasvuhormoon ei ole ju sellise toimega,et ta oleks mõjunud nendele võistlustele.Selle mõju võib tekkida alles järgmisel aastal,kui sedagi.Kui seda kasvuhormooni uuringut tehakse juba eelmisest aastast siis on Veerpalu andnud oma kõmme dopinguproovi,mis kõik olid negatiivsed.A ja B proovi veri võetakse korraga,lihtsalt pool lastakse ühte katseklaasi ja teine pool teise klaasi.Tulemused peaks ju samad olema.Ometigi oli Veersalu B proovis kasvuhormooni 33% vähem kui oli A proovis?
Kui Veerpalu ütles,et ta ei ole mingit dopinguainet võtnud siis mina usun teda.Mina ei tea sellist juhust,et Veerpalu on kunagi midagi valetanud.Kui mõnele ajakirjanikule on sellised juhused teada siis kirjutagu nendest juhustest.

vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -2 -1  +1 +44

SUUSKLEJA

10.04.2011 03:15

Mulle on pr.Välbe alati meeldinud, asjalik jutt.Eestlased pole dopingutarvitajad kunagi olnud, seda rääkis juba Jaan Talts. Nõukogude spordis oli see tavanähe.Usun musta stsenaariumi olemasolusse: käkk võidi kohapeal keerata. Kellelegi ei meeldinud Alaveri-Veerpalu isepäisus. Kui käkitamine oli, siis on ses RE&PM käsi mängus. Alatud võtted kuuluvad nende arsenali.

vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -4 -1  +1 +9

aitäh

10.04.2011 08:46

Välbele, kes toetab meid sellel raskel ajal. Mida aeg edasi, seda enam ma veendun, et Andrus pole kasvuhormooni süstinud. Enne kui siin lajatate nii Andrusele, Alaverile värskendage lihtsalt oma mälu. Mulle on korduvalt meelde jäänud Alaveri intervjuudest see fraas, kuidas on enne suurvõistlusi vaja teha intensiivseid kontrolltreeninguid. Mida see tähendab, see ongi vormi ajastamine. Mina isiklikult usun, et Andruse puhul on tegemist väga tööka, looduslikult andeka (tema organism toodab kasvuhormoone ilmselt rohkem kui mõne teise inimese puhul) ja väga proffessionaalse treeneriga, kes on tõepoolest osanud vormi ajastada õigete treeningmeetoditega. Ma olen tänasest alates enam kui veendunud, et Andrus saab õiguse, aga mitte WADA-s vaid kohtus ja minu jaoks on see skandaal sama tume kui Välbe jaoks, sest see lõhnab tellimustöö järele. Usun, et peale 3,5 rasket trenni ei kao see kasvuhormoonitase organismist poole tunniga, nagu väidetakse ja siin ongi võtmekoht. Siin sõimatakse norrakaid, aga tegelikult on kõige enam negatiivse poole pealt sõna võtnud enne tiitlivõistlusi just rootslased ja väidetavalt olid dopinguproovi võtjad seekord ka rootslased. Välismeedia ei ole seni Veerpalust kunagi jagu saanud ja ta on ikka vaatamata kõigele medali ära napsanud norrakate ja rootslaste eest. Jõudu meie ekspertidele ja advokaadile, igaljuhul minu lootuse protsent on kindlalt üle viikümne. Siin on midagi mäda ja Andrus ei valeta. Ta on seekord ohver ja WADA proovide tulemuste õigsuses ma ka ei kahtle, selles on mingi muu konks ja see tuleb selgeks teha.
Ja veel, kui Andruse asemel oleks täna tegemist mõne teise sportlasega, siis ilmselt sellist kommentaari ma ei söandaks kirjutada, aga Andrust ma usun.

vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -6 -1  +1 +33

heh

10.04.2011 09:00

Norrakatel on hirm naha vahel, et Alaver võib vene koondise neile konkurentideks tõsta.

Hm, värskendage mu mälu, kes täpselt teab – mis riigi kodanikud Postimehe omanikud on? Ega äkki Norra?

teata ebasobivast kommentaarist -3 -1  +1 +42

Lekitaja: Anonüüm X

10.04.2011 09:00

Sõnumitooja:
Profisport on organiseeritud kuritegevuse üks tegevusväli. Seal liiguvad suured rahad ja suured rahvahulgad. Reklaamiks on see parim koht.

Asi sai alguse juba 100 aastat tagasi ja esimene ala, kus tegevust alustati oli profipoks. Rahameestest mafioosod leppisid kokku, kes kui palju teenib, kes kellega kohtub, kumb millises raundis ja mil moel võidab jne.

Nüüdseks on see rahategemise moodus üle kandunud ka teistele aladele. Auto- ja motospordis näiteks määratakse kas enne võistlust või selle ajal, kes kellest ette sõidab või kelle mööda laseb või kellele jalgu jääb. Jalgpallis liiguvad ulmelised miljardid dollarid, õigusteta sportlasi ostetakse ja müüakse nagu galeeriorje miljonite eest.
Kõik määrab raha ja kasum.
Võistlusväline tegevus haakub narko- ja inimkaubandusega, ravimi- ja spordivarustuse tööstusega jne jne.

SUUR RAHA RÄÄGIB SIIN!
Lihtsameelse – ärge ajage naerma oma tõe ja õiguse tagaajamisega — see on lootusetu.

Järgneb

vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -1 -1  +1 +15

See

10.04.2011 09:17

dopingu kasutamise või mittekasutamise teema on sama mõttetu nagu oli aastakümneid amatöörspordi ja profispordi ümber sõnelemine. Viimaks tuldi siiski mõttele, et see vahetegemine on võimatu. Läheb aega, aga nii saab olema ka dopinguga. Rootslased suures kadeduses püüdsid Paavo Nurmi mainet rikkuda, aga lõppkokkuvõttes see ei õnnestunud, nüüd proovitakse sama Veerpaluga, aga ega ka ei õnnestu. Küll asja korraldajad ka kunagi päevavalgele tulevad.

vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -1 -1  +1 +13″

Niisugused kommentaarid siis hakkasid teiste hulgast silma. Kiikrit tegelikult polekski nagu vaja, palja silmagagi kõik  piisavalt hästi näha. Aga olgu pealegi.

Vello Leito

10.04.2011

1,142 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>