Süüria mässulisi juhitakse välismaalt

Süüria julgeolekuteenistus sai jälile, et süürlasi mässama õhutavad üleskutsed ja mässulistele mõeldud relvad saabusid välismaalt.

Julgeolekuteenistus teatas riigi poliitilisele juhtkonnale, et rahva mässuleõhutamiseks oli süürlastele saadetud enam kui miljon SMS-i. Tuvastati, et need, ässitavaid üleskutseid sisaldavad SMS-id olid saadetud Iisraelist.

SMS-ides oli juttu sellestki, et „meeleavalduste ja revolutsiooni“ keskuseks saab üks teatud mošee.

Samal ajal ähvardasid mässajad relvadega, teatas seda teemat käsitledes 25. märtsil 2011 nimekas Ungari rahvuslaste internetiportaal „Jövőnk“ („Meie tulevik“).

Julgeolekuteenistus teatas valitsusele, et tegemist on mitte revolutsiooniga, vaid välismaalt õhutatava mässu ja sõjalise operatsiooniga, kuna mässajatel on nüüd ka relvad. Süüria sõjavägi ründas kõnealust mošeed ja tappis selle vallutamise käigus mitu mässajat. Mošeed läbi otsides leiti sealt suurel hulgal raha ja relvi, mis kõik kohe konfiskeeriti.

„Mässu õhutamine Süürias on Iisraelile eluliselt tähtis, kuna selle piirkonna riikidest on Süüria kõige Iisraeli-vaenulikum ja pealegi on Süürial väga head suhted Iraaniga. Gaza sektori või Liibanoni alistamise võtmeks on Süüria alistamine,“ selgitas Süürias toimuva tausta „Jövőnk“.

Tõnu Kalvet

Allikas: „Jövőnk“

1,265 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81