Eesti Iseseisvuspartei esimehe seisukohavõtt Keskerakonna rahastamiskatse skandaalis

Tänaseks on piisav tõesuse tugevusvaru järgmistel eeldustel:

1. Keskerakonna (KE) esimehe Edgar Savisaare poolt erakonna rahastamiskatsesse on segatud ka Venemaa julgeolekupolitsei FSB – KAPO käsutusse on antud nende teavet.

2. Osa KE liidritest on avalikult Savisaare tagandamise poolt, erakonna siseopositsioon on esile astunud.

3. Avalikkusele püütakse skandaali tagamaid näidata kui siseopositsiooni soovi asendada Savisaar, et parandada suhteid Reformierakonnaga (REF) ja sedakaudu tulla võimule koos REFiga. Tõsiasjaks tuleb aga lugeda, et juhul kui Savisaar välja vahetatakse, siis Keskerakond valimistel liidrite hulka ei tõuse.

4. Reformierakonna ja Keskerakonna vahel on juba aegu tagasi antud salajane vabas vormis „truudusevanne“ kaksikvõimu teostamiseks, mis on muutnud neid sisuliselt üheks. Võimu koondamiseks mängitakse vastandumist, et alati oleks valijal alternatiiv võtta. Selline oli võimujagamise kaksikprintsiip seni, mis aga enam ei toimi.

Ülalöeldu abil tervikpilti kokku panna veel ei õnnestu, sest puudu jäävad olulised üksikasjad:

1. Savisaare välispoliitiline/geopoliitiline kaal on olematu ja toetus seni põhiliselt Lužkovile ning koostööle Ühtse Venemaaga; riikluse tasandil väljund puudus ja puudub, seega puudub tal ka geopoliitilisele tasandile väljund.

2. Reformierakonnal ja Andrus Ansipil on toetus nii Brüsselis kui ka Moskvas, tõsi küll, seda toetust tuleb lugeda tegelikult tegutsemisloa võtmes. Näiteks on neil luba/kohustus hävitada Eesti rahvuslik majandus – Eesti rahva riiklusvõime alus, valmistamaks ette Eesti pöördumatut ülevõtmist loodava ühisföderatsiooni haldusalaks.

3. „Kaksikvõimu“ salakokkuleppe sõlmis Reformierakond Keskerakonnaga vaid seetõttu, et ei saanud KEst üle ega ümber. Kuid REF peab saama, sest tekkinud olukorras ei suuda Reformierakond siseopositsiooni tugevnemise ja KE siseriikliku kõrge toetuse tõttu keskvõimu (Euroopa Komisjon) käske täta. Selleks seadiski Reformierakond pikaajaliselt ja hoolikalt üles lõksu Edgar Savisaarele, hästi teades, et Savisaare kukkumine toob  Keskerakonnale kaasa statisti staatuse.

Lõks koosnes kahest osast: rahastamisskeemi sissemässimisest KAPO ja FSB kaasabil, ning Keskerakonna sees REF-meelse opositsiooni ettevalmistamisest võimu ülevõtmiseks Savisaarelt.

Kas KE opositsioon ei mõistnud, et Savisaare kukutamine toob kaasa KE kukkumise? Muidugi mõistis, sellele oligi kõik rajatud ja kohad ainuvõimule tõusva Reformierakonna koosseisus olid tõenäoliselt ette kokku lepitud.

Kes ja kus tegi vea oma intriigiplaanide realiseerimisel?

Savisaar pole ei tark ega kaval, vaid naiivne, sest läks läbirääkimistele Vene poolt usaldades tundes ühes taskus trumpi „kaksikvõimu püha kokkuleppe“ näol ja teises taskus KAPO kinnitus, et oled õigel teel, Savisaar, me usaldame Venemaad ja FSBd.

No nii, poliitilise verivaenlase REF/IRL alluvuses oleva KAPO üllitustele allumine oli ilmseletamatu. Vist ei ole Savisaar võtnud piisavalt vaevaks kuulata, mida Ansipi kohta räägivad teised. Näiteks olgu järgmine väljavõte Ege Hirve artiklist: „Me valime homme palju rohkem kui kahe kandidaadi vahel“, Delfi, 15.10.2010:

„Reform on ääretult ohtlik oma salakavaluses. Ta teeskleb sõpra, aga pussitab sind selga. Reform hävitab konkureerivad erakonnad kavalate skeemide abil juba enne valimisi – masuaja reklaamikampaania odavvorm, selgapussitamine, kui poliitikute rahvussport. Rahvaliitlased pandagu vangi Kranichi skeemide kopeerimise eest, rohelised tuleb ära osta, sotsid lõhki ajada jne.“ Kas Savisaar pole aru saanud, et Reform : „ … teeskleb sõpra, aga pussitab sind selga … “?  Ilmselt ei ole ja nüüd on tal nuga seljas.

Kuid ka Reform on teinud kuskil oma suurplaani elluviimisel vea, sest löök on ilmselt ebapiisav ainuisikuliselt võimule tõusmiseks. Kus tegi Ansipi tagatuba vea?

Olen korduvalt juhtinud tähelepanu sellele, et Eesti nn taasiseseisvumine oli lavastus, et lavastajate eesmärgiks oli eesti rahva ja teiste rahvaste viimine „vabatahtlikult“ ühinevasse eurussia impeeriumisse. Ja selles on ühine meeskond tõepoolest nii KAPO kui FSB, seda teadis/arvestas Ansip õigesti. Savisaare naiivsuse oskas Ansip samuti hästi ära kasutada, komistasid aga KAPO ja Raivo Aeg – FSB materjalide kasutamise väljanäitamine oli põrandaaluse sisepoliitilise diversiooni tõeline fopaa. Ettevalmistatud KE poliitilise opositsiooni võidurõõmus esilemarss on aga midagi täiesti arusaamatut.

Maskid on langenud.

Vello Leito

23.12.2010

Saadetud: riigikogu@riigikogu.ee, bns@bns.ee, err@err.ee, delfi@delfi.ee, online@postimees.ee, online@epl.ee, online@ohtuleht.ee, uudised@kanal2.ee, uudised@tv3.ee

986 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>