Türgi valitsus keelustaks maamüügi iisraellastele

Türgi valitsuspartei esitas maamüüki käsitleva seaduseelnõu, mille jõustudes ei saaks Iisraeli kodanikud enam Türgis maad osta.

Selle eelnõuga tahetakse muuta maamüük lihtsamaks, et seeläbi hoogustada investeerimist ja hõlbustada uute ettevõtete, tehaste, puhkekodude rajamist.

Eelnõu jõustudes saaks Türgis piiranguteta maad osta kõik Pärsia lahe äärsed riigid ja nende kodanikud. Pärsia lahe piirkonnast eemal olijad tohiks maad osta vaid piiratud suuruses ja kõige enam 99-ks aastaks. Erandiks on siin Iisraeli kodanikud – neile ei lubataks Türgis üldse maad müüa, teatas 29. novembril 2010 nimekas ungari rahvuslaste portaal „Jövőnk“.

Iisraellased korraldasid Türgi suursaatkondade juures selle eelnõu vastu meeleavaldusi, kuna palju ostutehinguid olevat pooleli ning paljud iisraellased olevat kavatsenud osta Türgis maad, et ehitada sinna hotelle ja võõrastemaju.

Türgi valitsus iisraellaste eemalejäämisest kahju tõusvat ei karda, kuna maaostust huvitatuid leidub küllaga teistegi riikide kodanike hulgas.

Eelnõu Iisraeli-alast punkti põhjendab Türgi valitsus sellega, et Iisraeliski ei lubata päris igaühel maad osta. Nii näiteks on seal keelatud maamüük palestiinlastele.

Tõnu Kalvet

Allikas: „Jövőnk“

1,271 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81