TNS Emor üllatas. Eesti Iseseisvuspartei oktoobrikuu reiting

Teabetoimkond pole pidanud täpset arvet selle kohta millisel kuupäeval TNS Emor oma igakuised reitingu-uuringud avalikkuse ette toob, kuid piisavalt täpne on öelda, et aastatepikkuselt on valitsenud traditsioon, et uuringud jõuavad avalikkuse ette uuritavale kuule järgneva kuu esimesel nädalal. Mitmed kuud tagasi juurdus justnagu traditsioon, et tulemused avaldatakse jooksva kuu viimasel reedel.

Nüüd on siis seegi traditsioon katki murtud, sest novembrikuu reitingud avaldati juba kuu eelviimasel reedel, ehk siis 19. novembril. Ja üllatus-üllatus, Reformierakonna toetus on järjekordselt veelgi tõusnud, koguni 2 protsendipunkti oktoobriga võrreldes, ning paisunud uskumatu 43%-ni. Miks? Käesoleval kuul pole ju olnud midagi, mis võis eeldatavalt Reformierakonna populaarsust tõsta, otse vastupidi. Kas annab seda kuidagi seletada? Ehk annab, kui hästi mõelda. Lugege ka, mida asjast arvavad mõned anonüümsed netikommentaatorid:

xxx, 19.11.2010 18:03
Jälle üks ostetud uuring. Valitsuses on probleemid(teedehanked)kultuuri ministeeriumis on jamad, aga Ansipi partei toetus tõuseb. Täielik naeru koht.

9 1

don, 19.11.2010 18:56
Emor! Valeta, kuid pea piiri. Uurimustulemused muutuvad õha absurdsemaks. Kas järgmine kord on toetus 99,9% nagu vanasti valimistel?

suss, 19.11.2010 20:49
2009.a. Europarlamendi valimised maikuus
Emori reiting Reformierakonnale – 25 %
Valimistulemus – 15,3 %
2009.a. KOV valimised oktoobris
Emor Refile – 31 %
Valimistulemus – 16,7 %

Kommentaarid on siin liigsed.

Vahe uuringutulemuste ja tegeliku elu vahel võib olla ootamatult suur. Kui möödunud aasta europarlamendi valimiste eel, mõõtis üks Eesti juhtivaid uuringufirmasid TNS Emor Reformierakonnale 25% toetust, siis Reformierakonna tegelik tulemus nendel valimistel jäi napilt üle 15 protsendipunkti (15.3%).

Kohalike valimiste eel mõõdeti oktoobris Ansipi partei toetuseks Emori poolt 31%, samas kui tegelikult toetas Reformierakonda 16.7% valijatest.

Europarlamendi valimiste eel oli niisiis vahe uuringute mõõdetud ja tegeliku toetuse vahel 10%, kohalikel valimistel aga koguni kahekordne.”

 

Nüüd Eesti Iseseisvuspartei reitingust. Loogiline oleks, et saaks teile teatada ka riigikoguväliste erakondade novembrikuised reitingud. Aga ei. Alles nädal tagasi ilmus Emori kodulehele teave oktoobrikuu kohta. Saame teada, et ”silma sai pähe” novembrikuus üksnes Eesti Iseseisvuspartei oma 1%-se toetusega. Kõik teised riigikoguvälised erakonnad jäid nullipoisteks.

 

EIP teabetoimkond

22.11.2010

1,303 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>