EIP esimehe pressiavaldus: Keskerakonna esimees ja Reformierakonna esimees on võrdselt valelikud

10. novembri Delfis on avaldatud Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare artikkel “Valijate viimane võitlus”, mille keskseks sõnumiks on, et Reformierakond on riigi pankrotti juhtinud ja et Keskerakond on ainuke lahendus olukorrale.

On punktuaalselt tõestatav, et need kaks erakonda sisuliselt ei erine millegi poolest. Keskerakonna poolt on aastaid loitsitud “suureks erinevuseks”, et Reformierakonna üheastmeline tulumaks on vale, Keskerakonna kaheastmeline on õige. Selline erinevustunnus näitab Keskerakonna lahenduste tühisust.

Kas ehk praktilises riigijuhtimises majandusministrina avaldus Savisaare erakordsus? Ei, keegi ei suuda näidata sedagi, et üleüldse mingit erinevust oleks olnud, kinnisvaramulli ülespuhumine algas tema ametisoleku ajal.

Kas ehk minevikust leiame Keskerakonnale ja Savisaarele tugevaid ja tarku tegusid. 2003. aastal andis Keskerakonna kongress selge korralduse hääletada EL-liitumise vastu. Savisaar eiras Kongressi otsust, täna oleme EL liiduvabariik, püksatu ja kaitsetu.

Millest algas Eesti allakäiguspiraal? See algas 1993. aasta kevadel kui Riigikogu eranditult kõik kohalolnud liikmed (arvult 93) hääletasid Eesti Panga seaduse poolt, millega Eesti Pank tehti riigiks riigi kohale, institutsiooniks, mis ei allu ühelegi teisele Eesti institutsioonile. IMF-liikmelisuse läbi said Eesti Panga kaudu Eestis ülemvõimu suurriigid, mille tulemusena Eesti rahvuslik pangandus hävitati ja lõpptulemusena sedakaudu hävitati ka Eesti rahvuslik majandus. Savisaar ja Keskerakond vaikisid.

Olen ühes asjas Savisaarega enam-vähem nõus – eestlaste jaoks on vägagi tõenäoliselt tõepoolest ees viimane võitlus. Kui rahvalt võimu usurpeerinud riigireeturitest riigikoguparteisid maha valida ei õnnestu, sealhulgas Keskerakonda, siis riigi ja rahva ellujäämist pole ette näha. On üldtuntud avalik saladus, et Keskerakonna ja Reformierakonna nn vastandumine on püha võimu kaksikjagamise näitemängu põhimõttel, et täna oled sina paha ja mina hea, homme teeme vastupidi, nii et valija jaoks oleks alati “õige valik” olemas ja keegi ei hakkaks otsima alternatiive. Keskerakond ja Reformierakond on üks.

Ainuke tegelik võimalus olukorra muutmiseks ja Eesti päästmiseks on kõikide rahvuslik-patriootiliste ja iseseisvuslike jõudude ühendamine ühte valimisnimekirja. Eesti Iseseisvuspartei püüab seda teha ja kutsub kõiki nimetatuid koostööle.

Vello Leito

Eesti Iseseisvuspartei esimees

10.11.2010

Saadetud: riigikogu@riigikogu.ee, bns@bns.ee, err@err.ee, delfi@delfi.ee, online@postimees.ee, online@epl.ee, online@ohtuleht.ee, uudised@kanal2.ee, uudised@tv3.ee

1,261 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>