Koonduvad slovaki rahvuslased asutasid Isamaaliidu

Slovaki rahvuslased jätkavad koondumist üheks löögirusikaks: reedel, 29. oktoobril 2010 asutati Slovakkia pealinnas Bratislavas kahe patriootliku kodanikuühenduse ühinemise tagajärjel Isamaaliit (slovaki k. Vlastenecká aliancia).

Rahvuslaste katusorganisatsioonina mõeldud Isamaaliidu asutajaliikmeteks olid Panslaavi Liit (slovaki k. Panslovanská únia) ja Konservatiivne Slovakkia (slovaki k. Konzervatívne Slovensko), selgub samal päeval uudisteportaalis „Korene“ avaldatud uudisest.
Ühinemise põhjenduseks toodi, et isamaaliste mõtete ja eesmärkide tõhusaks elluviimiseks on isamaalistel jõududel tarvis tegutseda koordineeritult.

Vlastenecká aliancia eesmärgiks on levitada ja kaitsta Slovakkia ühiskonnas isamaaliseid mõtteid. Samuti tahetakse, et slovakkide riik omandaks Euroopa rahvusriikide hulgas väärilise koha.

Kõnealuse katusorganisatsiooni liikmeks sobib iga kodanikuühendus, mis on registreeritud ja patriootlik. Liikmekssaamiseks on vajalik kõigi seniste liikmesorganisatsioonide heakskiit.

„Usume, et Isamaaliidul on head tulevikuväljavaated ja et temast saab slovaki rahvuslaste tõhus platvorm Slovakkia ja ta elanike rahvusriiklike huvide kaitseks ja teostamiseks,“ ütlevad asutamislepingu lõpulauses mõlema organisatsiooni juhid – Panslaavi Liidu esimees Milan Janičina ja Konservatiivse Slovakkia esimees Ján Litecký Šveda.

Tõnu Kalvet

Allikas: Korene

1,168 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81