Nii valmistatakse ette Eurussia ühist riiklust

05. septembril 2010 avaldasid nii Delfi kui Postimees M. Laari artikli: “Venemaa sõjaline jõud on vähenenud” Kooste Delfi kommentaariumist:

part24, 05.09.2010 13:08
“Venemaal ei õnnestunud oma parimate väeosadega kukutada Gruusia valitsust või purustada täielikult selle armeed, mille parimad üksused olid sel ajal Iraagis,” ütles Laar.

Haruldaselt küüniline hämaja! Gruusias olnud vähem kui pool Vene 58.armeest (ühestainsast!), millisele oli antud käsk otsesest sõjategevusest hoiduda, see marssis sisuliselt paraadsammul ja sõitis riigi lihtsalt keskelt pooleks nõnda, et tekkis kohe 2 riiki- idagruusia ja läänegruusia. Selleks ajaks oli Gruusia kuulsusrikas lennuvägi muutunud tehnika osas olematuks ja nõndasamuti ka merevägi. Oleks olnud 58.armeel käsk Tbilisi ära võtta või purustada Gruusia kogu sõjaline võimsus, siis oleks see sündinud teise päeva lõpuks. Ainus asi, et seda ei oleks saanud juhtuda mitte mingil juhul, sest enamuse Gruusia sõjalisest võimsusest moodustavad politseijõud (samuti nagu Eestiski), ja nende purustamist ei lubata, sest muidu läheb “demokraatias” elav rahvas üle käte ja hakkab igasugu väljamaiseid nõuandjaid lintšima kõige muusuguse korratuse kõrval.

Ühe pisiasja aga unustab hämaja päris ära- kõneleb tema ju tegelikult maailma kõige suurema tulejõuga tuumariigist, kellega sõdimine ei saa kõne allagi tulla, sest järgmise sõja pidamiseks ei ole maailmaruumist veel elamiseks kõlblikku taevakeha leitud!

David, 05.09.2010 14:39
Laaril on igati õigus.Venemaa ise vähendab stabiilselt oma armeed ja samaaegselt reformib seda.Seal on ammu aru saadud, et pole mõtet järgida nõujkogudeaegseid tradistioone pidamaks üleval mõtetut hulka ressurssi, mis mitte midagi ei anna.Sellepärast minnaksegi ära palgaarmeele.Juba avalikkuse suhtumine Venemaal armeesse on kujundatud selliseks – enamuses TV programmides filmides neruvääristatakse sõjavaäelasi, mis oli ennem ennekuulmatu.Medvedjev,Putin saavad väga haästi aru, et mitte keegi ei hakka Venemaad ründama, milleks siis nii suur armee.

Ilmar, 05.09.2010 16:14
Üllatav. Laar soomlaste ja eestlaste valvsust uinutamas. Ei saa aru.

Üllatav jah, ja nimelt see, et isegi parimad kommentaatorid ei saa märklauale pihta, vaid pilpad lendavad märklaua puuraamist. Märklaua “valgesse ” tabas aga Postimehest kommentaator:

2 seniil

05.09.2010 16:10

kogu see sõda oli ette kokkulepitud kinniste uste taga , see diplomaatiline sekkumine on jutt lastele, mida tegid need sõjalised vaatlejad seal oseetias? võtsid päikest? mis mütsiga lööma see vene armee läks? kui see kindral kes vastutas selle regiooni eest kus on roki tunnel oleks selle kogemata blokeerinud või sinna paar põlevat autokummi jäänud? asi oli peensusteni lavastatud. detaile ja milleks seda tsirkust vaja oli teavad need poisid kes istusid kõrvuti pekingi olümpial . kuidas see vene armee kindral raskesti haavata sai seletasid venelased sellega et kindral oli läinud omapäi sõitma ja kohalikelt vett küsima ja siis oli satunud mingise gruusia asunduse kus talle oli vastupanu osutatud. kellele seda lollust üritatakse pähe määrida?

Kommentaatorid analüüsivad halvasti EIP kodulehekülje materjale, kahjuks. Nende tähelepanu ei äratanud kas see, et Laari artikkel avaldati päev varem Soome meeedias, ega seegi, et paar päeva varem oli Kelam avaldanud artikli EL majanduse strukturaalsete muudatuste vajadustest (vt uudisnupp kodulehel allpool). Laari artikli eesmärgistus on lihtsalt mõistetav: Eurussia “vuvuzelad”- lausujad on saanud lihtsalt uued regionaalsed geokoodid lausumiseks. Kelam alustas selgekstegemist, et EL majandus on vilets ja koos Vene impeeriumiga oleks tugevam, Laar peab tüürima aga suunas, et Venemaa pole enam ohtlik, vastupidi, täitsa oma poiss EL-i vastuvõtmiseks.

EIP teabetoimkond

1,131 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>