Kas rumal või topelttark?

Lugege tähelepanelikult läbi allpool toodud anonüümne kommentaar „Tehtud“, mis pärit kommentaariumist 08.07.2010 E24 artiklile: „Eesti majanduslanguselt ELis teisel kohal“. Kompetentne ja vigadeta jutt, vähemalt esmapilgul. Aga nüüd lugege võrdluseks läbi ka temaatiliste artiklite rubriigist Vello Leito artikkel: „Riiklik saladus nr 1“. Ei klapi omavahel kokku need kaks, ehkki mõlemad on sisutäpsed lood. Miks? Sellepärast, et „Tehtud“ jätab arvestamata kõige tähtsama fakti, et valitsus mitte, et ei jätnud reageerimata hädaohusignaalidele, vaid päevast päeva viskas hagu laenutulle valetades rahvale, et majandus kasvab, kuigi oli hästi teadlik, et kasvu polnud, oli vaid laenumulli paisumine.

Võib 100%-se veendumusega väita, et kommentaar on kirjutatud riigiametniku poolt juhtimaks inimeste tähelepanu kõrvale kõige tähtsamast, et valitsus lasi majanduse põhja teadlikult ja tahtlikult, kõrgemalt poolt tulnud käsu täitmise korras. Nii, et anonüüm Tehtud pole mitte loll, vaid topelttark.

 

09.07.2010 07:32

Tehtud : USA-s finantsterroristide poolt organiseeritud globaalkriis muutus Eesti jaoks lausa krahhiks sellepärast,et see magati maha.IMFi ekspertide Anna Maria Gulbe-Volfi ja Bas Beckeri raport kinnitab veelkord fakti,et Balti riikide majandusliku laostamise põhjustas Rootsi pankade kontrollimatu laenubuum.(ÕL 05.06.2010).
Eesti raharinglust peab koordineerima Eesti Panga Seaduse alusel Eesti Pank.Kui oli näha,et Eesti Pank ei taha välispankade kasumiahnet laenurallit pidurdada(kas selle eest ka keegi “füüri” sai,ei ole teada),oleks pidanud jõuliselt sekkuma kõigepealt möödukast sotsiks muutunud tollane rahandusminister Ivari Padar,esitades vastava eelnõu valitsusele.Kahjuks ta seda ei teinud ja ka VALITSUS TERVIKUNA jäi pealtvaatajaks.Selle tulemusel ongi meie majanduslangus ca neli korda sügavam,kui enamuses Euroliidu maades.On ju teada,et näit. Kanadas,Norras ja isegi vaeses Liibüas ei ole mingit majanduskriisi,sest nendes maades hoiti pankade tegevus riikliku kontrolli all.(Rein Taagepera andmed Maalehest).
President ILVES on kiidelnud ,et loeb iga päev USA ajalehti.Miks tema ja ta majandus-rahandusnõunikud ei näinud ette kriisi muutumist globaalseks,oli ta ju asjade kulgemsega iga päev kursis.Kui oli näha,et Eesti Pank ei täida talle EP Seadusega kehtestatud ülesandeid,tulnuks Ilvesel sekkuda – moodustada kriisi ennetamiseks komisjon valitsuse ja erakondade esindajatest.Põhiseaduse pargr. 77 järgi on ju Ilves kõigepealt Eesti riigipea.Järelikult tal peab olema ka sisepoliitilist visiooni.

948 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>