Kahekäiguline matt. TÄIENDATUD 13.06.2010: Kui pikk on pikk tee?

Ajalehele Kommersant 11.06.2010 antud intervjuus rõhutas Vene välisminister Sergei Lavrov, et Venemaa ja Euroopa Liit on juba korda ajanud kõik tehnilised küsimused viisavabaduse vallas ja teema seisab üksnes poliitilise otsuse taga.

Samal päeval Tallinnas toimunud nelja välisministri kohtumisel ütles Saksamaa välisminister Guido Westerwelle, et viisarežiimi kaotamine on tähtis kuid pikaajaline eesmärk, ja et Venemaal on viisarežiimi kaotamisel veel pikk tee käia.

Kes valetas? Või parem on ehk küsida, et kui pikk on pikaajaline eesmärk? Kas selle pikkusest piisab väljavenitamaks järgmise Vene-EL tipkkohtumiseni poole aasta pärast?

Võib-olla piisab, aga võib-olla ei piisa kuid Medvedev-Putini deklaratsioon ülemöödunud aasta sügisel, et viisavabaduseni on kaks aastat, föderatsioonide liitumiseni aga jääb kolm aastat, näib olevat kõva sõna. Eestil on surmalõksust väljumiseks aega seega kandiliselt poolteist aastat. Aasta 2011 jääb selle sisse, väljaviijate esilemarsi kohustuslikkus samuti.

EIP teabetoimkond

13.06.2010

Kahekäiguline matt

10-05-2010

Eesti Iseseisvuspartei on juba 10 aastat lakkamatult toonitanud, et Venemaa ei tule tagasi tankidega üle Narva jõe, vaid Euroopa Liidu kaudu ja seda kahe lühikese sammuga: esiteks täielik viisavabadus kahe föderatsiooni vahel, seejärel kahe föderatsiooni liitumine üheks impeeriumiks.

Lugege läbi Delfis 09.05.2010 artikkel: „Maksim Reva: mind visati Vene saatkonnast välja

„Venemaa suursaatkond Tallinnas tühistas Öise Vahtkonna liidrile Maksim Revale varem saadetud kutse Suure Isamaasõja 65. aastapäeva puhul korraldatavale vastuvõtule.

Reva sai otsusest teada saatkonna valveametniku käest, kui ta kutsel mainitud 7. mail saatkonda läks, vahendab Regnum.

“Minu jaoks oli see ebameeldiv üllatus. Saatkonnas teatakse väga hästi minu telefoni ja meiliaadressi, kuid keegi saatkonna töötajatest ei võtnud vaevaks minuga ühendust võtta,” selgitas Reva.

Öövahtkondlane usub, et teda karistatakse sel moel saatkonna suunas lendu lastud kriitikanoolte eest.

Reva kritiseeris eelmisel kuul Regnumis Vene suursaatkonda. Üheks tema väiteks oli, et Venemaa saatkond Eestis kavandab pööret suhetes Eestiga ning valmistub tunnistama Eesti okupeerimist Nõukogude Liidu poolt – käik, mis Reva arvates on lausa šokeeriv.“

Lisage siia juurde Vene suursaadiku avaldus samast kuupäevast, et Venemaa on valmis suhete parandamiseks Eestiga, president Ilvese visiit Moskvasse, tema soe käepigistus Punasel väljakul Venemaa presidendiga, jne. Millised on järeldused? Ainult ühemõttelised: Venemaa valmistub Eestit moosima, et see ei hakkaks 31.05-01.06 toimuval EL-Vene tippkohtumisel vastu üldise viisavabaduse kehtestamisele nende kahe vahel. Samm nr 1 saab peatselt astutud.

EIP teabetoimkond

1,182 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>